Valné zhromaždenie TMR rozhodne o výplate dividend vo výške 7,1 mil. EUR

< späť

BRATISLAVA (4. apríl 2013) – Na Valnom zhromaždení spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) počas tradičného Víkendu akcionárov 27. apríla 2013 budú akcionári hlasovať o výplate dividend vo výške 7,1 mil. EUR a užívať si pestrý sprievodný program v liptovskom akvaparku Tatralandia.

Predstavenstvo spoločnosti TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie na 27. apríla 2013 v Holiday Village Tatralandia so začiatkom o 15. hodine. Program okrem iného zahŕňa aj návrh rozdelenia zisku vo forme dividend vo výške 7,1 mil. EUR, resp. 1,06 EUR na akciu, čo je o 10,4 % viac ako minulý rok.
Valné zhromaždenie bude súčasťou už tretieho ročníka Víkendu akcionárov, ktorý zahŕňa bohatý sprievodný program. Počas neho si akcionári a ich rodinní príslušníci môžu užiť atraktívny program v štýle tropickej noci a čerpať množstvo benefitov.
Výplatu dividend predstavenstvo navrhuje vo výške 70% z konsolidovaného čistého zisku za minulý fiškálny rok 2011/12 (obdobie od 1.11. do 31.10.). Ten dosiahol hodnotu 10,186 mil. EUR alebo 1,52 EUR na akciu, čo predstavuje nárast o takmer 13%. Navrhovaná dividenda vo výške 1,06 EUR na akciu tak pri súčasnej cene akcie 45,20 EUR predstavuje dividendový výnos 2,3%. Nárast zisku a tým aj navrhovanej dividendy Spoločnosť dosiahla vďaka úspešnej korporátnej stratégii, zameranej na intenzívne investície do rozvoja stredísk a hotelov TMR a na neustále skvalitňovanie poskytovaných služieb s cieľom dosiahnuť „alpský štandard“.
„Pokračujeme v našej tradícii usporadúvať zážitkové valné zhromaždenia a tak Víkend akcionárov organizujeme už po tretíkrát. Okrem možnosti hlasovania na valnom zhromaždení si naši akcionári budú môcť osobne vychutnať produkty a služby TMR. Budú mať možnosť si užiť aj novinky tohtoročnej zimnej sezóny napríklad nový Tropical Paradise v Tatralandii a unikátnu 24 – miestnu lanovku FUNITEL alebo lyžiarsky výťah Twinliner“, dopĺňa Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TMR.
Valného zhromaždenia sa môžu zúčastniť akcionári vlastniaci akcie TMR k rozhodnému dňu. Rozhodný deň pre účasť a hlasovanie na valnom zhromaždení je 24. apríl 2013. Viac informácií, vrátane podrobných bodov programu valného zhromaždenia a relevantné dokumenty sú k dispozícii na www.tmr.sk.
 

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách- v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../