Tlačové správy

29.12.2014
TMR bude poskytovať poradensko – konzultačné služby pre Gino Paradise Bešeňová

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (29. december 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) podpísala 19. decembra 2014 s Eurocom Investment, s.r.o zmluvu o poradenských a konzultačných službách pre aquapark Gino Paradise Bešeňová (GPB). TMR ako líder v cestovnom ruchu bude pre GPB garantom odbornosti v oblasti marketingu, reklamy, public relations, sales promotion a i.

čítať viac
22.12.2014
Na bezpečnosť lyžiarov v Tatrách dozerá Skipatrol

TATRY (22. december 2014) – V lyžiarskych strediskách v Jasnej v Nízkych Tatrách a  v Tatranskej Lomnici dozerá na bezpečnosť lyžiarov Skipatrol. Tzv. biela hliadka na lyžiach alebo Skipatrol sa na tatranských svahoch pohybuje denne s cieľom výchovy a zvýšenia bezpečnosti lyžiarov na zjazdovkách, kontroly výučby lyžiarskych kurzov a komunikácie s obsluhou zasnežovania. Skipatrol je vzorom pre všetkých lyžiarov

čítať viac
19.12.2014
Lyžiarske stredisko Jasná má zdravotné stredisko

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. december 2014) – Od soboty 20. decembra 2014 bude v Jasnej v prevádzke neštátna chirurgicko-traumatologická ambulancia s digitálnym RTG zariadením. Bezbariérové zdravotné stredisko Medical centrum je situované v budove bývalého Domu Horskej služby v Jasnej v prízemí budovy v lokalite Koliesko. V blízkosti zdravotného strediska, vedľa zjazdovky Biela Púť je aj heliport.

čítať viac
17.12.2014
Nové sídlo Demiána zaujalo aj hercov Bolka Polívku a Zuzanu Norisovú

CHOPOK (17. december 2014) – Legendami opradený drak Demián sa po piatich dlhých mesiacoch konečne odhodlal na prelet z polovice kopca priamo na vrchol Chopku. Jeho nové sídlo na terase Rotundy vo výške 2 004 m n.m. si pozrel aj známy český herec Bolek Polívka a herečka Zuzana Norisová. Tí však na ceste na Chopok museli najskôr skrotiť poriadny veterný živel a nakoniec aj samého draka Demiána.

čítať viac
12.12.2014
TMR bude radiť poľskému lyžiarskemu stredisku Pilsko - Korbielów

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (12. december 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) podpísala 11. decembra 2014 obchodno – marketingovú zmluvu o poradenstve pre poľské lyžiarske stredisko Pilsko v meste Korbielów. Svoje dlhoročné skúsenosti z  manažovania lyžiarskych stredísk vo Vysokých a Nízkych Tatrách chce TMR využiť aj neďaleko od slovenských hraníc v poľskom Pilsku.

čítať viac
10.12.2014
Lyžiari z južnej strany Chopku lyžujú v Jasnej za 5 EUR

CHOPOK (10. december 2014) – Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry Chopok Juh pripravilo v piatok 12. decembra 2014 pre všetkých lyžiarov špeciálnu akciovú lyžovačku. Ak lyžiari prídu do strediska Jasná z južnej strany Chopku z nástupného miesta Krupová alebo Srdiečko a na pokladni si zakúpia skipas, lyžujú na oboch stranách Chopku v ten deň iba za 5 EUR.

čítať viac
09.12.2014
Filmový večer pod Chopkom aj majstri ringu v K1

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (9. december 2014) – Exkluzívny filmový večer, ale aj drsné päste sľubujú pod Chopkom netradičnú zábavu už najbližší víkend. V najväčšom lyžiarskom stredisku v Jasnej si milovníci zimných športov i priaznivci dokonalého dovolenkového oddychu rozhodne prídu na svoje. Už v piatok 12. decembra zavítajú do Hotela Grand Jasná známi herci Bolek Polívka, Lukáš Latinák, Zuzana Norisová a i., aby tu osobne predstavili českú filmovú komédiu Hodinový manžel. 13. decembra si v športovej hale Liptov Aréna v Liptovskom Mikuláši zmerajú sily ťažké váhy v šou Diamonds Fight Night a zabojujú tak o svetový titul VKF. Na Liptove tentoraz zažiaria hviezdy veľkých kalibrov.

čítať viac
04.12.2014
Lyžiarska ochutnávka začína v Tatrách na 8 km zjazdoviek

TATRY (4. december 2014) – Už zajtra 5. decembra budú prví lyžiari brázdiť severnú a južnú svahu Chopka a užijú si lyžovačku s prekrásnymi výhľadmi na Liptov a Horehronie z výšky 2 004 m n.m. Úsmev na tvárach dovolenkárov vyčarí 6. decembra mikulášska lyžovačka vo Vysokých Tatrách, kde sa otvárajú zjazdovky v strediskách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici.

čítať viac
28.11.2014
Lyžovačka v Tatrách štartuje v piatok 5. decembra

TATRY (28. november 2014) – Prvé oblúky priamo z Chopku a čerstvý menčester si lyžiari vychutnajú na svojej prvej lyžovačke v sezóne 2014/15 v Jasnej v Nízkych Tatrách už v piatok 5. decembra. V sobotu 6. decembra privítajú lyžiarov upravené svahy vo Vysokých Tatrách a to Interski, Esíčko, Turistická a Spojka v lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese a premiérovú jazdu zo Skalnatého plesa si užijú lyžiari v stredisku Tatranská Lomnica. Oficiálne otvorenie zimy vyvrcholí prvú víkendovú sobotu v Jasnej veľkou hudobnou party s názvom Winter Music Opening, tento rok v štýle kultového Jamesa Bonda.

čítať viac
24.11.2014
Dovolenka v Tatrách je teraz pre rodiny ešte výhodnejšia

TATRY (24. november 2014) – Ak sa rodina vyberie túto zimu do Tatier, užije si dovolenku s množstvom zábavy, ale najmä výhod. Tatranci lákajú domácu  klientelu na špeciálne zimné pobytové balíčky, ktoré ponúkajú rodinám s deťmi skipasy a ubytovanie zadarmo alebo druhú izbu so zľavou. Rodičia si pokojne oddýchnu a vychutnajú tatranské svahy, kým sa o ich ratolesti postarajú profesionáli v babysitting centrách. Pri skorej rezervácii v hoteloch Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) za dovolenku navyše hostia ušetria až 20%.

čítať viac
21.11.2014
V Jasnej sa dnes začali zasnežovať zjazdovky

TATRY (21. november 2014) – Lyžiarska sezóna sa nezadržateľne blíži, počasie v Tatrách je prevádzkovateľom lyžiarskych stredísk naklonené a Tatranci veria, že sa im podarí otvoriť zimnú sezónu už o niekoľko dní. Dnes 21. novembra 2014 sa po prvýkrát začalo technicky zasnežovať lyžiarske stredisko Jasná v Nízkych Tatrách. Počas nadchádzajúceho víkendu sa budú zasnežovať svahy na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách a na budúci týždeň by sa malo spustiť zasnežovanie v Tatranskej Lomnici, ktorá v týchto dňoch testuje zasnežovacie systémy.

čítať viac
20.11.2014
Na jeden multiskipas tatranská lyžovačka aj oddych v aquaparkoch

TATRY (20. november 2014) - Tatranci spojili sily a prichádzajú s jedinečnou ponukou ako sa lyžovať a kúpať na jeden multiskipas. Pri viacdňových pobytových balíčkoch so skipasmi, zakúpenými od podtatranských ubytovateľov a hotelierov spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s (TMR), si dovolenkári budú môcť užiť buď lyžovačku alebo 3 najlepšie slovenské aquaparky: Aquacity Poprad, Aquapark Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová. Špeciálna novinka je v platnosti od 5. decembra 2014.

čítať viac
07.11.2014
Prelomová lyžovačka s GOPASSom aj za hranicami Slovenska

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (7. november 2014) – Zimná sezóna 2014/15 bude z pohľadu horských stredísk opäť jedinečná. Lyžiarom, ktorí lyžujú v strediskách Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa ich skipas zmenil na GOPASS kartu. Samotný GOPASS, teda svoj vlastný personalizovaný čipový ski-datový nosič získajú lyžiari jednoduchým zaregistrovaním sa cez e-shop www.gopass.sk a nákupom produktu e-skipas. Výhodou e-skipasu GOPASS je fakt, že lyžiar, ktorý príde do strediska nemusí čakať na svoju vstupenku na svah v rade na pokladnici, ale bezprostredne z auta prechádza cez turniket a užíva si čerstvý ranný „menčester“. Z pohodlia domova si už teraz môžu záujemcovia kúpiť lyžovačku v tatranských strediskách, ale aj produkty a ostatné služby, ktoré poskytuje TMR. Navyše každý zaregistrovaný užívateľ, ktorý aktívne využíva svoje GOPASS konto zbiera body, ktoré mu otvárajú brány na využitie špeciálnych ponúk. Lyžiari si túto zimu vďaka GOPASSu užijú okrem Tatier aj najlepšie české stredisko Ski-areál Špindlerův Mlýn. Inovatívny produkt GOPASS cez e-shop www.gopass.cz napreduje aj za hranice Slovenska a výrazne šetrí klientom čas a peniaze.

čítať viac
03.11.2014
Jasná zbiera ceny v Londýne

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (3. november 2014) - Po oceneniach prestížneho medzinárodného Skiareatestu získalo lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry ďalšie ocenenie v rámci World Snow Awards v Londýne, ktorý je organizovaný svetoznámym magazínom The Telegraph Ski and Snowboard. Jasná získala ocenenie v kategórii najrýchlejšie rozvíjajúce sa stredisko „The Best up and coming resort“.

čítať viac
24.10.2014
TMR patrí medzi tri najtransparentnejšie spoločnosti

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (24. október 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) získala už po druhýkrát za sebou cenu CECGA za dodržiavanie princípov Corporate Governance a za transparentné zverejňovanie informácií o sebe v súlade s Kódexom správy a riadenia spoločností na Slovensku. Ocenenie Stredoeurópskej asociácie správy a riadenia spoločností Central European Corporate Governance Association (CECGA) získala spoločnosť TMR v kategórii „Nefinančné spoločnosti“.

čítať viac
15.10.2014
V Tatralandii si saunu užijú už aj deti

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (15. október 2014) – Liptovský Aquapark Tatralandia chystá v najbližších mesiacoch novinku. Už v decembri sa deti môžu saunovať ako dospelí. Špecializovaná detská BIO sauna vhodná pre deti od 3 rokov bude napomáhať budovať si silnú imunitu už od útleho detstva. Keltský saunový svet doplní aj  novinka v podobe  Tatranskej sauny s himalájskou soľou a tatranským jazerom. Výraznou úpravou prejde i termálny bazén Thermal Pool, ktorý bude rozdelený na relaxačnú a športovú časť.

čítať viac
30.09.2014
Rodinné dni v Kamzíkove

TATRANSKÁ LOMNICA (30. september 2014) – Rodiny s deťmi si nadchádzajúci víkend užijú v detskom zábavnom centre Kamzíkovo na Skalnatom plese poriadnu dávku zábavy. Počas 4. - 5. októbra 2014 je pre malých aj veľkých pripravený program Kamzíčej olympiády, tvorivé dielne so súťažou o najkrajšie tatranské zvieratko alebo pozorovanie živých kamzíkov so strážcom prírody. Jesenné počasie praje v Tatrách turistike aj výletom lanovkami za prekrásnymi výhľadmi.

čítať viac
19.09.2014
TMR za deväť mesiacov s výnosmi 43,2 milióna EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. september 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes zverejnila výsledky za trištvrteročné obdobie finančného roka 2013/14 (obdobie od 1. novembra 2013 do 31. júla 2014) s výnosmi 43,2 milióna EUR.

čítať viac
18.09.2014
Tatranci pripravujú lyžovačku s ešte lepšími službami a väčšou zábavou

TATRY (18. september 2014) – Ukončením 1. investičnej fázy, kedy bolo v Tatrách počas 7 rokov preinvestovaných 190 mil. eur sa Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sústreďuje na skvalitnenie poskytovaných služieb a zlepšenie samotnej lyžovačky v horských strediskách. Po rokoch investícii do dopravných zariadení je čas investovať energiu do pohodlia klientov - od samotného nákupu skipassu, príchodu do strediska, cez komplexnú starostlivosť až po užívanie si lyžovačky a pobytu v horách každým jedným členom rodiny.

čítať viac
16.09.2014
Na lanovke na Lomnický štít sa mení ťažné lano

TATRANSKÁ LOMNICA  (16. september 2014) – Na visutej lanovke v úseku Skalnaté pleso - Lomnický štít sa bude po 13 rokoch meniť ťažné lano. Prevádzka a vývoz lanovkou na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier bude z dôvodu výmeny lana v dňoch 22. 9. - 3. 10. 2014 obmedzený. Na Lomnický štít sa návštevníci Tatier v tomto období dostanú jedine peši a to v sprievode horského vodcu. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. zároveň vylepšuje služby pre verejnosť a začleňuje do online nákupného procesu e-shop www.gopass.sk aj ponuku kúpi lístkov na Lomnický štít.

čítať viac
12.09.2014
V Tatrách predstavili unikátny elixír pre zdravie

TATRY (12. september 2014) – Hotely Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) prichádzajú s novým konceptom pre zdravie a relax svojich hostí s názvom Tatry wellness elixír. Nejde pritom len o elixír v podobe nápoja, ale o komplexnú starostlivosť o hosťa v zmysle wellbeing, ktorá stavia na pôvodných hodnotách tatranského kúpeľníctva a spája ich s inovatívnym prístupom k wellness rozmaznávaniu. Každý hotel skupiny TMR je zameraný na inú hodnotu: zdravie, harmónia, vitalita, relax, energia a omladenie.

čítať viac
10.09.2014
Chopok bude cyklistickým rajom pre rok 2015

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. september 2014) – Najvyššie položený bike park na Slovensku sa rozrastie a už čoskoro bude vyhľadávaný nielen fanúšikmi horskej cyklistiky, ale každým, kto obľubuje jazdu na dvoch kolesách. V roku 2015 pribudnú v nízkotatranskom Bike World Jasná dve nové čierne downhillové trate, jedna červená plynulá trať pre pokročilých jazdcov a dve nové arény na zlepšovanie technických zručností začiatočníkov, pre rodiny s deťmi, ale aj na trénovanie trikov skúsených jazdcov. Chopok tak bude mať od budúceho roka 9 tratí rôznych náročností s celkovou dĺžkou 33,87 km.

čítať viac
09.09.2014
Jasná udávala trend tohto leta

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (9. september 2014) - Trendom tohto leta bolo horské stredisko Jasná Nízke Tatry, ktoré sa stalo lídrom v raste návštevnosti vďaka masívnym investíciám na Chopku a neustálemu napredovaniu v poskytovaných služieb. Vysoké Tatry dominovali v celkovej obľúbenosti.

čítať viac
25.08.2014
V budove starej stanice lanovky vznikol detský park Kamzíkovo

TATRANSKÁ LOMNICA (25. august 2014) –  Horské stredisko Tatranská Lomnica sprístupnilo na Skalnatom plese nový detský indoor park. Nevyužitý priestor pôvodnej vrcholovej stanice lanovky sa zmenil na interiérové zábavné detské ihrisko s bludiskom, šmykľavkami, bazénmi s guľôčkami a oddychovou zónou pre rodičov. Projekt Kamzíkovo, v ktorom je aj symbolom Tatier - Kamzík vrchovský tatranský v životnej veľkosti, je ideálnou alternatívou ako sa s deťmi zabaviť aj pri premenlivom počasí na horách.

čítať viac
13.08.2014
Grandhotel**** v Starom Smokovci sa vracia k zlatým časom

STARÝ SMOKOVEC (13. august 2014) – Najstarší tatranský Grandhotel v Starom Smokovci sa s noblesou vracia do obdobia Prvej česko-slovenskej republiky 20. - 30. rokov minulého storočia, k všetkému „starému a dobrému“ a k časom, kedy si ľudia užívali zábavu a relax vo veľkom štýle. Pri príležitosti svojho 110. výročia prichádza hotel s konceptom Vintage, vďaka ktorému bude o hostí kráľovsky postarané. Projekt obnovuje tradície starej éry stolovania, tzv. glošovaný servis s obsluhou vo frakoch a bielych rukavičkách. Reštaurácia hotela predstavuje nové menu v štýle rakúsko-uhorskej kuchyne. Skutočným kulinárskym zážitkom je Tafelspitz servírovaný priamo pred hosťom tradičným spôsobom. Novinkou sú vintage bicykle a raritou je tandem, nielen pre hotelových hostí.

čítať viac
29.07.2014
Bike park v Jasnej hostí Slovenský pohár v Downhille

JASNÁ (29. júl 2014) – Bikeri v Jasnej si už čoskoro zmerajú svoje sily a schopnosti v 4. kole prestížneho preteku. Priaznivcom časovej disciplíny a komunite horskej cyklistiky vrcholí sezóna v polovici leta tradičným Slovenským pohárom v Downhille (SPDH 2014). 1. až 3. augusta 2014 sa vďaka Slovenskému zväzu cyklistiky a bike parku Rocky Mountain Bike World Jasná uskutoční dlho očakávaný zjazd v príťažlivom teréne Nízkych Tatier. Tých, ktorí sa v Jasnej objavia po prvý krát, potešia inovatívne zmeny v bike parku spojené so zjazdom až z Chopka z výšky 2 004 m.n.m.

čítať viac
24.07.2014
Na južnej strane Chopku sprístupnia priestory historickej lanovky

CHOPOK (24. júl 2014) – Bežnému návštevníkovi neviditeľný, no pamätníkom lanoviek vzácny poklad rozpráva príbeh o začiatkoch cestovného ruchu v Nízkych Tatrách. Oživiť myšlienku starej „Von Roll-ky“ - supermodernej švajčiarskej priekopníčky prepájajúcej severný a južný svah Chopku, dva regióny Liptova a Horehronia, vzišla od samotných zamestnancov obsluhy lanoviek. Dobovú lanovku s nástupnou stanicou z roku 1954-1957 si návštevníci južnej strany Chopku v lokalite Kosodrevina, môžu pozrieť od 30. júla.

čítať viac
21.07.2014
Drakopark na Chopku stráži trojmetrový drak

CHOPOK (21. júl 2014) – Legendami, povesťami a bájkami opradený Chopok s bohatou a stále živou históriou nadobudol uplynulým víkendom mýtický rozmer. Na toto najnavštevovanejšie turistické miesto v srdci Nízkych Tatier sa vrátil drak Demián v reálnej podobe. Jeho nadrozmerná trojhlavá socha praje všetkým návštevníkom šťastie a víta ich svojsky – dračou rečou a chrliacim ohňom. Počas sobotnej noci si trojmetrové umelecké dielo prišlo pozrieť 1 200 zvedavcov. O tom, že to s drakmi myslia Liptáci vážne, svedčí aj fakt, že už čoskoro si Demián „zalieta“ na Chopok.

čítať viac
17.07.2014
TMR získalo nový úver vo výške 9 miliónov EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (17. júl 2014) - Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) získala 16. júla 2014 úver vo výške 9 mil. EUR na financovanie investičných projektov.

čítať viac
16.07.2014
Dračia noc na Chopku

CHOPOK (16. júl 2014) – Čary, kúzla, mágia, rozprávkové postavičky a strašidlá. Kostlivci, veštice, strigy a trojhlavý drak budú vládnuť Dračej noci. V sobotu 19. júla ožije dávno zabudnutá liptovská povesť o ochrancovi Demänovskej doliny a strážcovi jej  pokladov – drakovi Demiánovi. V hradnej Rotunde kraľuje panovník Choposlav so svojimi hradnými strašidlami a tromi zasnenými princeznami. Za dobrodružstvom Dračej noci sa treba vybrať lanovkami na Chopok z južnej alebo zo severnej strany.

čítať viac
14.07.2014
Tatry si uctia zo Skalnatého plesa Bachom aj Cohenom

TATRANSKÁ LOMNICA (14. júl 2014) – Fenomenálne tóny svetoznámej skladby od Leonarda Cohena Hallelujah, árie č. 3 D dur od J. S. Bacha a iné zaznejú na Skalnatom plese v podaní jedinečného Medzinárodného detského husľového orchestra. 17. júla o 13. hodine vzdá úctu Tatrám a pozdraví celé Slovensko 22 detí zo Slovenska, Čiech, Poľska, Kanady a USA.

čítať viac
07.07.2014
Do Liptov Arény dorazili ohromujúci Giganti

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (7. júl 2014) - Dovolenkárov a domácich Liptákov budú dnešným dňom priamo z trópov Tatralandie, chladiť pohľady na vyhynutých no realistických Gigantov ľadovej doby. Unikátna výstava 17 modelov živočíchov opäť po roku obsadila priestory multifunkčnej Liptov Arény pri Tatralandii. Od 7. júla do konca augusta bude pre návštevníkov k dispozícii prierez životom jaskynného leva, gigantopiteka, obrieho vtáka moa, či mamuta v životnej veľkosti. Jedinečná výstava predstaví aj bojovú scénu 5 metrov vysokých a 2 metre dlhých jednorohých nosorožcov.

čítať viac
02.07.2014
Narodeniny oslávi na snehu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (2. júl 2014) – Prvý júlový víkend bude na Liptove padať sneh. Od toho ozajstného má síce trošku ďaleko, no tí, ktorí oslávia narodeniny Tatralandie na veľkej penovej party, si užijú pocit, akoby začiatkom leta naozaj pod Tatrami snežilo. O program a zábavu je postarané, stačí si zbaliť plavky, opaľovací krém, slnečné okuliare a naladiť sa na „SKA“, pretože 11. narodeniny odpália v najväčšom aquaparku známe  hity ´Ona je taká´, ´Ja som to vedel´ či ´Komplikovaná´ od skupiny Polemic.

čítať viac
30.06.2014
TMR za pol roka s výnosmi 32,8 milióna EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (30. jún 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila výsledky za prvý polrok 2013/14 s výnosmi 32,8 milióna EUR.

čítať viac
30.06.2014
TMR chce modernizovať poľský zábavný park

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (30. jún 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) opäť rozširuje pole svojho medzinárodného pôsobenia za hranice Slovenska a prejavuje záujem podieľať sa na modernizácii Sliezskeho zábavného parku v Poľsku. 30. júna 2014 podpísalo vedenie TMR a predstavenstvo poľskej spoločnosti WPKiW S.A., vlastniacej Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) intenčný list k dohode o spolupráci. Zároveň sa začal proces prípravy osobitných zmlúv a podmienok spolupráce. Konečný súhlas so zaangažovaním TMR do modernizácie zábavného parku vydá Sliezske vojvodstvo.

čítať viac
28.06.2014
Skrotiť Chopok z výšky 2 004 m zo sedadla bicykla a horskej káry

CHOPOK/TATRY (28. jún 2014) –  Chopok sa od dnešného dňa zdoláva z výšky 2 004 m.n.m. netradične na horských kárach a bicykloch. Jedinečný adrenalínový zážitok v najväčšom slovenskom bike parku (Rocky Mountain Bike World Jasná) na viac ako 25 km downhill, freeride alebo fun track tratiach, rozbúcha srdce nejedného nadšenca extrémnych športov. Na svoju tatranskú dovolenku však počas tohto leta tak ľahko nezabudnú ani rodiny s deťmi. Zo sedadla horskej káry, profi monster kolobežky, či tatranskej motobežky, si panoramatické výhľady na krajinu a dojazdy do cieľa, užijú dokonca deti aj seniori. Pokoriť na kolesách kopec takých rozmerov ako je Chopok, môže byť zábavné.

čítať viac
26.06.2014
Dovolenka na horách s originálnymi zážitkami

TATRY (26. jún 2014) – Tatranskí hotelieri rozširujú ponuku služieb o inovatívne letné novinky. Vysokotatranský Grandhotel v Starom Smokovci pozýva počas leta na neformálnu spoločenskú udalosť čaj o piatej, piknik v tráve alebo jazdu po okolí na špeciálnych vintage bicykloch. Nielen ubytovaní hostia v Hoteli Tri Studničky v Demänovskej Doline majú možnosť zažiť niečo výnimočné, ale aj výletníci, ktorí si po náročnej túre doprajú intenzívny relax. Ten môže mať aj podobu špeciálneho čajového rituálu, ktorý dopĺňa ZEN koncept vyhľadávaného hotela pod Chopkom.

čítať viac
23.06.2014
Tatranská divočina potrápi aj skúseného detektíva

VYSOKÉ TATRY (23. jún 2014) – Malý tatranský Indiana Jones – tak by sa mohol volať detský obdivovateľ prírody, ktorý zavíta aj tento rok do Vysokých Tatier a pustí sa s chuťou do lúštenia záhad Tatranskej divočiny. 7 etáp privedie malých dobrodruhov k tým najkrajším zážitkom. Tatranské zvieratká kamzík Pirin, orol Karol, svišť Jurko a medveď Kubo vyprevadia deti na ďalšie dve nové dobrodružstva po trasách Tatranskej magistrály a mini galérie tatranskej fauny na Skalnatom plese. Po stopách nekomerčného projektu zábavno-náučného chodníka v horských strediskách sa toto leto vyberie viac ako 25 tisíc detí.

čítať viac
18.06.2014
Tatralandia otvára štýlovú reštauráciu Medrano

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (18. jún 2014) – Pocit ako na palube výletnej lode pri Stredozemnom mori s kompletným servisom, avšak s benefitmi liptovskej prírody, výhľadmi na majestátny Kriváň, masív Choča, Chopok, či vodnú hladinu Liptovskej Mary. Nie však z kajuty na vlnách kolísajúcej sa lode, ale z novootvorenej reštaurácie Medrano v centre Tatralandie. Takýto zážitok poskytne štýlová reštaurácia s terasou za 1,2 mil. EUR v najväčšom celoročnom aquaparku už 21. júna.

čítať viac
17.06.2014
Leto nabité talentami

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (17. jún 2014) – Leto pod Chopkom je plné prekvapení. Bohatý animačný program v Hoteli Grand Jasná plní sny návštevníkov a podporuje malé nadané talenty. Najpriateľskejší hotel k deťom objavuje počas dvoch prázdninových mesiacov detský potenciál a rozvíja ho v dennom programe televíznej hviezdy s Andrejom Bičanom, tanečnej superstar s Riverpark Dance School, športového šampióna s Martinou Moravcovou a horského dobrodruha s Michalom Matošom a Tatrancom. Rodinná dovolenka so zábavnými tematickými týždňami v Jasnej je aj preto NAJ.

čítať viac
12.06.2014
Fit & Happy pod Lomnickým štítom každý deň počas leta

TATRANSKÁ LOMNICA (12. jún 2014) – Počas týchto letných prázdnin bude pre výletníkov vo Vysokých Tatrách až 62 dní naplnených inšpiratívnym Fit & Happy High Tatras programom. Priamo pod Lomnickým štítom sa od 1. júla môžu malí aj veľkí zapojiť do denného programu: tvorivých dielní, jogy, rozhovorov s Tatrancami, prednášok ochrancu prírody, či naučiť sa správne ovládať základy nordic walking-u alebo sa zúčastniť kamzičej olympiády. Pre tých, ktorým sa spomínaný program na Skalnatom plese bude máliť, vezme určite dych podmanivé Štrbské pleso s člnkovaním a „Pretekmi o život“.

čítať viac
10.06.2014
Rozdajú si to v drsnom battle

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (10. jún 2014) – Známe osobnosti slovenského, českého a poľského šoubiznisu sa vyzlečú do plaviek a pustia sa do súboja národov v 3. ročníku Water Battle v netradičných športových disciplínach. V sobotu 14. júna 2014 vo vode i na súši zabojujú spoločne o titul hviezdneho družstva a otvoria leto v najväčšom celoročnom Aquaparku Tatralandia.

čítať viac
09.06.2014
Leto v Jasnej otvára jedinečný Bike Up & Down

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (9. jún 2014) – Adrenalínový výšľap dovrchu Bike Up a zjazd Bike Down si nadšenci horskej a terénnej cyklistiky užijú už najbližšiu sobotu 14. júna v Jasnej. Najväčší bike park otvára svoje brány a štartuje horskú cyklistickú sezónu až z výšky 2024 m.n.m s prevýšením 960 metrov v prekrásnom prostredí Nízkych Tatier. Leto na Chopku je otvorené aj pre turistov. Rodiny s deťmi čaká výprava piatimi lanovkami na opačnú stranu Chopka a späť v cene jedného lístka, či posedenie vo vyhliadkovej panoramatickej reštaurácii Rotunda. V rámci otvorenia leta bude pre návštevníkov happy hours – člnkovanie na jazierku Biela Púť, zjazd na horských kárach alebo bunjee trampolína za 1 euro a lezecká stena zadarmo.

čítať viac
29.05.2014
Deti na lanovkách a v aquaparku za 1 euro

CHOPOK / TATRY – (29. máj 2014) – S príchodom leta si deti do 12 rokov užívajú výlety lanovkami na Chopok, Solisko, Skalnaté pleso a vstupy do vodného sveta Aquaparku Tatralandia len za symbolické 1 euro. Špeciálna letná akcia platí len s použitím regionálnych kariet Tatry Card a LIPTOV Region Card a GOPASSu. Letné dovolenky v Tatrách sú aj vďaka kombinácií zliav omnoho lacnejšie.

čítať viac
26.05.2014
Školské výlety šité na mieru

TATRY (26. máj 2014) - Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. pripravila vo svojich strediskách program so zážitkami na mieru pre všetkých školákov a škôlkarov. Špeciálne spiatočné ceny lístkov na lanovky na obe strany Chopku alebo na Skalnaté pleso sú teraz v ponuke za 5 €, výlety pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok za 3 €. 6 eurový celodenný vstup do Aquaparku Tatralandia môže byť zábavnou bodkou za školským rokom.

čítať viac
22.05.2014
Najlepší šéfkuchár varí v Grandhoteli Starý Smokovec

STARÝ SMOKOVEC (22. máj 2014) – Šéfkuchár z Grandhotela Starý Smokovec**** Peter Pikovský sa stal víťazom súťaže HoReCa varí s profesionálmi, ktorú organizuje už štvrtý rok Zväz hotelov a reštaurácií SR (ZHR SR) v spolupráci s magazínom Horeca.

čítať viac
15.05.2014
Druhý hoteliersky oskar pod Chopkom

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (15. máj 2014) – Prestížne ocenenie Hotelier roka 2013 získala už po druhý raz Iveta Chovanová, riaditeľka hotela Tri Studničky**** v Demänovskej Doline. Odborníci zo Zväzu hotelov a reštaurácií SR (ZHR SR) overovali kvalitu poskytovaných služieb v praxi a na základe hospodárskych ukazovateľov jednotlivých hotelov. Tri Studničky**** boli ocenené aj vo svetovej cestovateľskej online komunite TripAdvisor ako najromantickejší hotel na Slovensku pre rok 2014.

čítať viac
12.05.2014
Po novom do tropického sveta

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (12. máj 2014) – Medúzy, ktoré menia pri zotmení farbu, tropický prales s autentickými zvukmi, viac ako storočný strom, unikátna dúha, či potôčik, ktorý so sebou nesie pozitívnu energiu a prenáša ju na všetkých návštevníkov. To je len zlomok noviniek, ktoré pribudnú počas leta v liptovskej Tatralandii. Vstupná hala aquaparku mení svoj charakter a začiatkom jesenným mesiacov sa predstaví v originálnom šate. Celková výška investície spolu s rozšírenými šatňovými skrinkami a novými priestormi poschodia je 2,4 mil. EUR.

čítať viac
06.05.2014
Bike park v Jasnej otvára prvý pojazd

JASNÁ (6. máj 2014) – Prvý pojazd alebo extrémny zjazd na horských bicykloch bude mať pod Chopkom premiéru už 10. mája 2014. Nový Rocky Mountain Bike World Jasná otvára svoje „bikerské“ brány a v srdci Nízkych Tatier ponúka rôznorodosť tratí na všetky spôsoby. Na prvom pojazde v Jasnej na stredne ťažkej trase „Downhill“ sa stretnú aj jazdci z elitnej triedy - slovenský majster v horskej cyklistike Martin Knapec, Matej Mackovič a popredný český jazdec Lukáš Šplíchal. Na trať sa cyklisti vyvážajú pohodlne a bezpečne lanovkou z lokality Záhradky – Rovná hoľa.

čítať viac
02.05.2014
Na Štrbskom Plese začala sezóna člnkovania

ŠTRBSKÉ PLESO (2. máj 2014) – Obľúbené člnkovanie na hladine Štrbského plesa začalo práve v týchto májových dňoch na Štrbskom Plese. 20 štýlových pramíc sa opäť po zime vracia na magické tatranské pleso. S prvým májovým víkendom prichádza do Tatier aj Tatranská Májovka s grilovačkou na Skalnatom plese, súťažami v eko mini parku - Svištia krajinka a ďalším programom realizovaným v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Tatranským okrášľovacím spolkom.

čítať viac
29.04.2014
Jedinečný LEGO Festival pod Tatrami

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (28. apríl 2014) – Unikátna výstava LEGO sôch je jedinou putovnou výstavou v Čechách a na Slovensku, ktorá prichádza 1.-11. mája 2014 do liptovského aquaparku Tatralandia. Nielen malí stavitelia si v tropickom svete postavia svoje originálne nadrozmerné diela, ale aj tí, ktorí s nostalgiou spomínajú na to, keď boli ešte deti. Zapojiť sa do nekonečnej hry súťaží alebo obdivovať zručnosť LEGO majstrov môže každý, kto sa s chuťou prenesie do sveta fantázie a počas 11 dní zavíta do najväčšieho vodného raja Tatralandie.

čítať viac
16.04.2014
Jasná uspela v silnej konkurencii alpských stredísk

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (16. apríl 2014) – Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry si z talianskeho Bolzane odnieslo 5 prestížnych ocenení kvality ´Internationaler skiareatest´ v kategóriách Skokan roka 2014, Najobľúbenejšia horská reštaurácia, Lanovkár roka 2014, Najlepší marketing a Medzinárodná známka kvality zjazdoviek. Slovenské stredisko Jasná Nízke Tatry sa tak zviditeľnilo v silnej konkurencii 35 alpských stredísk.

čítať viac
14.04.2014
Veľká noc na horách bude výnimočná

TATRY (14. apríl 2014) – Výnimočné, chutné, zábavné a plné netradičných zážitkov na horách - také budú veľkonočné sviatky na Chopku, vo Vysokých Tatrách a v tropickej Tatralandii. Pripravená je najväčšia veľkonočná kraslica, pokus o rekord v maxi sladkom barančekovi, oberačka banánov pod palmami, bláznivý karneval na lyžiach a veľký festival jedla. Všetci sú v Tatrách srdečne vítaní.

čítať viac
12.04.2014
Akcionári TMR si užili víkend v Tatralandii

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (12. apríl 2014) – V rámci štvrtého ročníka Víkendu akcionárov sa 12. apríla 2014 o 11. hodine v Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši konalo Riadne Valné zhromaždenie Tatry mountain resorts, a.s.

čítať viac
10.04.2014
Tatranci hodnotia zimnú sezónu

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. apríl 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2013/14 v strediskách TMR.

čítať viac
01.04.2014
Videoklip „Happy -- We are from High Tatras Slovakia“ si všimol svet

VYSOKÉ TATRY (31. marec 2014) – Len dva týždne stačili na to, aby si svet všimol Slovensko a Vysoké Tatry. Blížiaci sa milión (pondelok 31.3.2014, 12:00 hod. - 942 602) videní klipu „Happy -- We are from High Tatras Slovakia“ na YouTube.com vzbudilo internetový ošiaľ nielen v počte klikov na „Páči sa mi“, ale aj v počte pozitívnych komentárov na adresu tvorcov. V „happy videách“ sa práve to slovenské z Vysokých Tatier dostalo na 3. miesto najúspešnejších „happy klipov“ na svete. Všimli si ho aj v Austrálii, Indii, Taliansku či Španielsku.

čítať viac
27.03.2014
TMR organizuje štvrtý ročník Víkendu akcionárov

BRATISLAVA (26. marec 2014) – 12. až 13. apríla 2014 spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) organizuje už štvrtý ročník Víkendu akcionárov, počas ktorého sa bude konať riadne valné zhromaždenie TMR.

čítať viac
21.03.2014
Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle

TATRANSKÁ LOMNICA (20. marec 2014) – Lyžiarskemu stredisku v Tatranskej Lomnici sa predsa len podarí túto zimu otvoriť najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - v Lomnickom sedle. Fajnšmekri si už od soboty 22. marca môžu užiť tzv. Francúzsku muldu, ktorá začína v nadmorskej výške 2 190 m.n.m. Spustenie dlho očakávanej zjazdovky môže negatívne ovplyvniť už len silný nárazový vietor.

čítať viac
19.03.2014
TMR s rastom 13,4% v prvom kvartáli 2013/14

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. marec 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) ukončila prvý kvartál 2013/14 s výnosmi 15,2 milióna EUR a s rastom 13,4%.

čítať viac
12.03.2014
Lyžovačka v bikinách vyvrcholí poriadnou brazílskou afterpárty

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (12. marec 2014) – Tretí ročník obľúbeného masového zjazdu v plavkách pod Chopkom prinesie do lyžiarskeho strediska Jasná príchuť očakávanej jari. V sobotu 15. marca sa opäť postavia na štart len sporo odetí nadšenci Bikini Skiing, ale zato s veľkou dávkou odvahy, zmyslom pre humor a šancou vyhrať zaujímavé ceny. Do Jasnej si to namieria aj herci Jakub Prachař, Kristína Svarinská, Matouš Ruml a Jan Dolanský, ktorí predstavia novú českú komédiu s názvom 10 pravidel – jak sbalit holku v kongresovej sále Wellness Hotela Grand Jasná. Brazílska tanečná afterpárty v hudobnom klube Happy End bude čerešničkou na sobotnej torte.

čítať viac
10.03.2014
Jasná sa vrátila na mapu svetového lyžovania

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. marec 2014) – Majstrovstvá sveta juniorov v alpských disciplínach Jasná 2014 (MSJ) vyvrcholili v stredu 5. marca, deň pred plánovaným oficiálnym ukončením. Obrovské poklony organizačnému výboru a všetkým zainteresovaným zneli nielen počas slávnostného záverečného ceremoniálu posledný deň majstrovstiev, ale pozitívne ohlasy žalo podujatie už od svojho samého začiatku najmä zo strany zástupcov Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

čítať viac
07.03.2014
TMR expanduje v Poľsku

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (7. marec 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) kúpila poľské horské stredisko v Szczyrku.

čítať viac
03.03.2014
Chopok prilákal freeridovú ligu

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (3. marec 2014) – Saltá vpred, skoky zo skalného výbežku, čistý štýl jazdy, otočky na neupravenom svahu v najkrajších slovenských žľaboch na Chopku priniesli víťazstvo v CGC Jasná Adrenalín slovenskej freeriderke Stanislave Hajdukovej a Francúzovi Leovi Slamett v kategórii lyže. Prvé priečky v snowboarde patrili Rakúšanovi Alexandrovi Stadteiner a Fínke Mikaele Holsten. Významná medzinárodná súťaž vo freeridovom lyžovaní CGC Jasná Adrenalín predstavila 2. marca 2014 v Jasnej to najlepšie zo svetového lyžovania v prírodnom teréne medzi skalami.

čítať viac
28.02.2014
TMR za rok 2012/13 s výnosmi 54,3 milióna EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (28. február 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) si za finančný rok 2012/13 pripísala 24% rast celkových výnosov v objeme 54,3 mil. EUR.

čítať viac
27.02.2014
Prezident Ivan Gašparovič navštívil lyžiarske stredisko Jasná

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (27. február 2014) - Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič navštívil dnes stredisko Jasná Nízke Tatry. Pri svojej neoficiálnej návšteve v najväčšej lyžiarskej aréne vyjadril podporu športovému podujatiu, stretol sa s pretekármi, ktorí súťažia na Majstrovstvách sveta juniorov Jasná 2014 (MSJ), s organizačným výborom MSJ, prešiel si lyžiarske trate a vyviezol sa lanovkou Funitel až na vrchol Chopok.

čítať viac
26.02.2014
Počas majstrovstiev žije Jasná Fest-om

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (26. február 2014) – Najočakávanejšie športové podujatie tohto roka v Jasnej – Majstrovstvá sveta juniorov v alpských disciplínach (MSJ) prinesú do lyžiarskeho vrcholové športové výkony a bohatý sprievodný program. Od 27.2.-4.3.2014 si môžu návštevníci užiť 18 kapiel a interpretov a súťažiť o zaujímavé finančné ceny. Súčasťou svetového podujatia pod Chopkom bude aj Championships Village, obchodno-prezentačná zóna s hlavným pódiom pred hudobným klubom Happy End.

čítať viac
25.02.2014
V Jasnej sa predstaví svetová freeridová elita

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (24. február 2014) – Kultový freeridový TOP pretek CGC Jasná Adrenalín na severnej strane Chopka odštartuje svoj dvanásty ročník 1.-5. marca 2014. Lyžiarske stredisko Jasná so svojimi žľabmi, sedlami a voľným terénom pre obľúbenú disciplínu adrenalínových športov, bude opäť po roku hostiť tých najlepších freeridových jazdcov z Rakúska, Talianska, Francúzska, Fínska, Švédska, Argentíny, Nemecka, Švajčiarska, Španielska a iných. Víťazi sa s cennými bodmi kvalifikujú na ďalšie preteky zo série Freeride World Qualifier 2014. 35 mužov a 13 žien registrovaných v Ski freeride a 20 mužov a 10 žien potvrdených pre Snowboard freeride bude súťažiť v Jasnej o 3 tisíc EUR.

čítať viac
20.02.2014
Rotunda otvorila 13. komnatu - Million Star Hotel

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. február 2014) – Vrcholová stanica lanoviek Funitel a 15 miestnej gondoly - ikonická Rotunda, ktorá spája severnú a južnú stranu Chopka, otvorila svoju 13. komnatu v podobe najvyššie položeného hotela na Slovensku. Jedinečná poloha vo výške 2 004 m.n.m. bola inšpiráciou pre poetický názov Million Star Hotel.

čítať viac
18.02.2014
Dlhopisy TMR boli prijaté na burzu

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (18. február 2014) – Dlhopisy Spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes boli prijaté k obchodovaniu na voľnom trhu Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB).

čítať viac
14.02.2014
Jarné prázdniny s dokonalou lyžovačkou a zábavou na svahu

TATRY (14. február 2014) – Jarné prázdniny prinášajú deťom množstvo novej energie, chuť športovať a hýbať sa. Lyžiarske strediská myslia na to, ako si príjemne vyplniť čas na lyžovačke s deťmi alebo vymeniť povinnosti za relax v liptovskom akvaparku. Hoci počasie neustále prekvapuje, posledné dni boli pre Tatrancov bohaté na prírodný sneh a vylepšené snehové podmienky lákajú na perfektnú lyžovačku a zábavu na svahu. Na Štrbskom Plese sú pre deti každý piatok veľké prázdninové preteky. Juniori od 3-12 rokov budú súťažiť na svahu o sladké odmeny. Do Tatranskej Lomnice prídu už o pár dní Snežné psy, na Chopku sa bude hľadať Yeti, dospelí sa zabavia na lyžiach alebo bez nich na Škoda Snow Show, či ako diváci na svetovom podujatí Majstrovstiev sveta juniorov v Jasnej.

čítať viac
12.02.2014
Inšpekcia z FIS odobrila technickú pripravenosť svetového podujatia v Jasnej

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (12. február 2014) - Dominique Petit, technický poradca z Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS preveril v utorok 11. februára 2014 technickú pripravenosť Jasnej na Majstrovstvá sveta juniorov v alpských disciplínach Jasná 2014 (MSJ). Trate FIS, č. 1 a č. 7, na ktorých sa bude konať svetové podujatie, sú podľa inšpekcie spôsobilé pre usporiadanie MSJ. Jasná dostala z FIS-u poslednú „zelenú“ a svahy Chopka sa po takmer tridsiatich rokoch opäť vrátia na mapu svetového lyžovania.

čítať viac
11.02.2014
Snowboardová špička zažiari na Štrbskom Plese

VYSOKÉ TATRY (11. február 2014) – 14. a 15. februára 2014 zažije lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese nápor tých najvýraznejších snowboardistov, ktorí budú súťažiť v najlepšom skoku o cenné body do svetového rebríčka a o 10 tisíc dolárov. 14. ročník najväčšej slovenskej snowboardovej akcie Sony Xperia Snowboard Fest je zaradený do medzinárodného seriálu World Snowboard Tour a patrí už niekoľko rokov medzi top podujatia na svete. Hlavným rozhodcom pretekov bude Slovinec Iztok Sumatic, ktorý práve v týchto dňoch hodnotí výkony snowboardistov na Zimných olympijských hrách v Soči.

čítať viac
07.02.2014
Na Von Roll Culinary Week padol slovenský rekord v sabráži

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (7. február  2014) -  Restaurant Von Roll Luková pod Chopkom zažila v stredu 5. februára 2014 rekord v sabráži vykonaný na najvyššie položenom mieste v nadmorskej výške 1 670 m.n.m. s najväčšou fľašou – 9 litrovým Bollingerom. Sabrážou odštartoval 1. ročník kulinárskeho týždňa Von Roll Culinary Week 5.-9. februára v najvyššie položenej á la carte reštaurácii na Slovenku.

čítať viac
06.02.2014
Tatranské kopce pokoria extrémisti

TATRY (6. február 2014) – Šnúra extrémnych masových zjazdov Red Bull Homerun začína v Tatranskej Lomnici už v sobotu 8. februára 2014. Po tom ako budú o štvrtej poobede uzavreté zjazdovky, sa z Čučoriedok spustia tí najrýchlejší zjazdári na lyžiach a snowboardoch. Prvých (v kategórii ženy, muži na lyžiach a snowboardoch) v cieli čaká odmena, všetkých pretekárov free drink v Ápres-ski a najväčšia párty tejto zimy.

čítať viac
05.02.2014
TMR vydáva ďalšie dlhopisy v objeme do 110 miliónov EUR

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (5. február 2014) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes vydáva dlhopisy TMR II v predpokladanom objeme do 110 miliónov EUR. Cenné papiere v nominálnej hodnote 1 000 EUR, s pevným výnosom 6% p.a. spojeným som záväzkom podriadenosti a kupónom vyplácaným raz ročne, sú splatné v roku 2021.

čítať viac
04.02.2014
TMR vydáva pravidlá pre výplatu akcionárov zo zníženia základného imania

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (4. február 2014) – Po uplynutí zákonných lehôt Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes zverejnila pravidlá pre výplatu akcionárov zo zníženia základného imania.

čítať viac
03.02.2014
V Jasnej si trúfajú na rekord v sabráži

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (3. február 2014) – Päťdňový kulinársky týždeň Von Roll Culinary Week 5.-9. februára 2014 sľubuje netradičný gastronomický zážitok a pokus o slovenský rekord v sabráži v nadmorskej výške 1 670 m.n.m s najväčšou fľašou - 9 litrovým Bollingerom. Jedno z najlepších svetových šampanských známe z filmových „Bondoviek“ slávnostne otvorí Someliér roka 2008 - Tomáš Vyšváder. Priatelia špičkovej gastronómie si počas kulinárskeho týždňa prídu na svoje aj vďaka francúzskej kuchyni Michelinom oceneného šéfkuchára Jána Punčochařa a toskánskym vínam rodiny Antinori.

čítať viac
28.01.2014
Jasná je pripravená na Majstrovstvá sveta juniorov

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (28. január 2014) – Organizačný výbor Majstrovstiev sveta juniorov v alpských disciplínach, Jasná 2014 (OV MSJ) predstavil v utorok 28. januára 2014 realizačnú fázu projektu MSJ. V lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry vrcholia finálne prípravy na prestížne podujatie s medzinárodným obsadením. Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) a lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry budú 26. februára až 6. marca 2014 v rámci MSJ hostiť pretekárov z takmer 40 krajín.

čítať viac
27.01.2014
Na Chopku videli Yetiho

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (27. január 2014) – Mínusové teploty, mráz a prírodný sneh vylepšili podmienky na oboch stranách Chopku. Zima sa do hôr opäť vrátila, o čom svedčí aj to, že v Jasnej videli Yetiho. 1.-2. februára 2014 sa na severný a južný lyžiarsky svah vyberú malí aj veľkí pátrači, ktorých Yetiho stopy dovedú k výhre. Za nájdenie Yetiho je vypísaná odmena 2 x 1 000 eur.

čítať viac
24.01.2014
Tatranská Lomnica otvára v sobotu novú zjazdovku zo Skalnatého plesa

TATRANSKÁ LOMNICA (24. január 2014) – Lyžiarom vo Vysokých Tatrách pribudnú počas víkendu ďalšie kilometre zjazdoviek. Horské stredisko Tatranská Lomnica otvára v sobotu 25. januára 2014 stredný úsek náročných červených zjazdoviek zo Skalnatého plesa. Už v sobotu sa otvára aj Furkota, posledná červená zjazdovka na Štrbskom Plese. Lyžiari majú vo Vysokých Tatrách k dispozícii spolu 19 km perfektne upravených tratí a rannú lyžovačku v nedeľu zo Skalnatého plesa za 1 euro.

čítať viac
23.01.2014
Fresh Track – eufória z prvej jazdy

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (23. januára 2014) – Novinka Fresh Track v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry, teda čerstvá dráha alebo stopa na zjazdovke je určená ranostajom a nadšencom nedotknutej trate a dobre známeho menčestra. Od soboty 25. januára 2014 si môžu lyžiari vyskúšať obe strany Chopku ako prví ešte pred oficiálnym spustením lanoviek.

čítať viac
17.01.2014
Lyžiari si užívajú slnko, pol metra snehu a akciovú lyžovačku za 1 euro

TATRY (17. január 2014) – Aj keď si Perinbaba dala na čas a túto zimu je na snehové vločky skúpa, na lyžiarskych svahoch v Tatrách je do pol metra snehu a výborné podmienky na lyžovanie. Hoci je v mestách sychravo a počasie pripomína skôr daždivú jar,  zima, ktorá sa vrátila do hôr je slnečná a lyžiari si v Tatrách užívajú najkrajšiu lyžovačku. Už počas víkendu bude na Štrbskom Plese sprístupnená náročnejšia zjazdovka Solisko. Navyše tí, ktorí si kúpia skipass na pokladni Štrbského Plesa lyžujú na Solisku ráno iba za 1 euro. V Jasnej sa na severnej strane Chopku otvára kompletne celá zjazdovka Turistická a zlepšené podmienky sú aj na ostatných vysnežených tratiach. Alpský terén majú zas lyžiari na južnej strane Chopku, kde je od 40 do 90 cm snehu a podmienky na všetkých zjazdovkách veľmi dobré.

čítať viac
15.01.2014
Tropická Tatralandia trhla na začiatku zimy rekordnú návštevnosť

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (15. január 2014) – Oproti minulému roku prišlo do tropického tepla akvaparku Tatralandia o 41% návštevníkov viac. Nezvyčajne plusové počasie v decembri a januári určite nepotešilo lyžiarov a milovníkov zimných športov, no napriek tomu si dovolenku na Liptove užívali okrem lyžiarskych svahov v Jasnej aj v termálnych bazénoch najväčšieho akvaparku. Silvester a príchod Nového roka oslávilo v slanej morskej vode Tropical Paradise viac ako tisíc návštevníkov.

čítať viac
13.01.2014
Zima sa do hôr vrátila, strediská opäť spustili snežné delá

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (13. január 2014) – Po náročnom skúšaní trpezlivosti všetkých lyžiarov a prevádzkovateľa stredísk sa konečne podarilo spustiť snežné delá aj na vyššie položených zjazdovkách a v úsekoch nad 1 500 m.n.m.. Napriek historicky nepriaznivému počasiu dokázali horské strediská udržať a prevádzkovať väčšinu zjazdoviek na dobrej úrovni. Vďaka dlhodobejším mínusovým teplotám sa opäť od piatku 10. januára spustili snežné delá a zasnežovacie systémy, ktoré podali prírode pomocnú ruku. V Nízkych Tatrách sa zasnežuje zjazdovka Luková, dosnežujú a vylepšujú sa aj ostatné spustené trate pod Chopkom. V Tatranskej Lomnici sa zasnežujú zjazdovky nad Štartom: Čučoriedky, traverz Generál a Esíčka. Na Štrbskom Plese sa zas bielou perinou pokrývajú svahy Soliska, Furkoty a zjazdovky Turistická.

čítať viac
09.01.2014
S Dedom Mrázom prídu do Jasnej živé soby

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (9. január 2014) – Pár dní pred ruským (pravoslávnym) Novým rokom pripravilo lyžiarske stredisko Jasná nielen pre rusky hovoriacu klientelu zábavný deň pod názvom Dedo Mráz v Jasnej. 11. januára 2014 od 11.00 do 15.00 hod. sa terasa reštaurácie Happy End premení na rozprávkovú krajinu. Zimnú záhradu s ruským motívom rôznymi súťažami, živým sobím záprahom a hraným rozprávkovým divadielkom s Tatrancom doplní veselá tanečná hudba. Večer bude patriť neviazanej zábave počas Russian Disco Night v hudobnom klube Happy End so špeciálnym menu.

čítať viac
./
../