Tlačové správy

30.12.2016
Lyžiari si zjazdovku z Lomnického sedla užijú už na Nový rok

TATRANSKÁ LOMNICA (30. december 2016) – Lomnické sedlo (2 190 m n.m.) – najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka na Slovensku bude pre fajnšmekrov zjazdového lyžovania otvorená v prvý deň nového roka 2017. Prírodný sneh v Lomnickom sedle dosahuje aktuálne výšku 120 cm.

čítať viac
29.12.2016
Stredisko Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja

CHOPOK (29. december 2016) – Najmodernejšie stredisko cestovného ruchu Jasná Nízke Tatry predstavilo plán rozvoja v horizonte najbližších päť rokov a viac. Všetky predstavené plány do budúcna a projekty sú v štádiu zámeru rozvojových plánov spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s. (TMR) v lokalite Jasná Nízke Tatry Chopok Sever a Chopok Juh.

čítať viac
22.12.2016
Nová lanovka pod vianočný stromček

CHOPOK (22. december 2016) - Najlyžiarskejší kopec na Slovensku skompletizoval mozaiku svojich lanoviek. Poslednú chýbajúcu časť, ktorá prepája severnú a južnú stranu Chopku si lyžiari rozbalia pod vianočný stromček už v piatok 23. decembra. Nová 15 miestna kabínková lanovka úspešne zvládla záťažové skúšky a prvých lyžiarov začne z južnej strany Chopku vyvážať k zjazdovkám o 8:30 hod.

čítať viac
21.12.2016
TMR spúšťa iniciatívu „Aké Tatry chceme“, ktorá má podporiť širšiu diskusiu o ďalšom rozvoji Tatier

TATRY (21. december 2016) – Spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), a.s., ktorá je stredoeurópskym lídrom v poskytovaní služieb cestovného ruchu, vytvorila online platformu „Aké Tatry chceme“, s cieľom podnietiť širšiu verejnú diskusiu o ďalšom smerovaní regiónu Tatier. Iniciatíva nesleduje iba oblasť cestovného ruchu, ale má ambíciu prinášať témy do diskusie aj o rozvoji dopravy a infraštruktúry, ľudského kapitálu či zveľaďovania prírodného a kultúrneho bohatstva Tatier.

čítať viac
18.12.2016
75 tajomstiev lanovky na Lomnický štít

TATRANSKÁ LOMNICA (18. december 2016) – Lanovka na Lomnický štít – jeden zo symbolov Vysokých Tatier oslavuje 75 rokov svojej prevádzky. V rámci spomienky na dobový unikát z roku 1941 pripravilo horské stredisko v Tatranskej Lomnici 5 večerných jázd na Skalnaté pleso. Návštevníci sa v komentovaných prehliadkach vrátia o pár desaťročí dozadu a budú mať možnosť prezrieť si priestory starej strojovne, navádzacej stanice (tzv. velína) ako aj autentické fotografie v Galérii Encián, ktoré sa viažu k výstavbe lanovky z 30. a 40. rokov minulého storočia.

čítať viac
12.12.2016
Pod 7 metrovým vianočným stromčekom sa zbierajú darčeky pre detské domovy

TATRANSKÁ LOMNICA (12. december 2016) – Adventný čas pokoja a vianočnej nálady sa nesie aj historickým Grandhotelom Praha**** v Tatranskej Lomnici. V jeho priestrannom secesnom lobby sa do 7 metrovej výšky týči najvyšší vianočný stromček v Tatrách. Pod jeho ozdobenými konármi sa zbierajú darčeky pre deti z dvoch detských domovov. Dobročinnú zbierku podporili známe tenisové tváre, ktoré uplynulý víkend odštartovali lyžiarsku sezónu pod Lomnickým štítim. Prvá tatranská vianočná zbierka darčekov vyvrcholí 19. decembra benefičným koncertom speváčky Mirky Partlovej a Husľového orchestra Tereza a jej deti.

čítať viac
08.12.2016
Lyžovačka v Jasnej a na Štrbskom Plese je v plnom prúde, zjazdovky otvára aj Tatranská Lomnica

CHOPOK/TATRY (8. december 2016) – Lyžovačku v Jasnej odštartovalo v sobotu 3.12. 9 km zjazdoviek, na ktorých je momentálne od 30-50 cm snehu. Počas najbližšieho víkendu sa na oboch stranách Chopku bude lyžovať už na takmer 19 kilometroch zjazdových tratí. Na Štrbskom Plese si lyžiari od soboty užijú 3,9 km zjazdoviek a 4,7 km zjazdoviek bude lyžiarom k dispozícii aj v Tatranskej Lomnici. Prvú lyžovačku si do Tatranskej Lomnice prídu užiť známe tenisové tváre.

čítať viac
29.11.2016
Snežné delá sú opäť v plnom nasadení, sezónu v Jasnej otvorí veľkolepá party

TATRY/CHOPOK (29. november 2016) – Tohtoročnú novembrovú snehovú nádielku síce potrápilo náhle oteplenie, ale už posledných pár dní sa v horských strediskách ochladilo o 15-20 ̊C a mrazivé teploty spolu s intenzívnym snežením pomohli znovu naštartovať technické zasnežovanie. Zdá sa, že lyžiarom je počasie v tatranských lyžiarskych strediskách predsa len naklonené a je teda viac než isté, že si milovníci lyžovania prídu na svoje už začiatkom decembra. V sobotu 3. decembra v svetovom stredisku Jasná vypukne vzrušujúce otvorenie zimnej sezóny pod názvom Winter Music Opening – World Cruise Edition.

čítať viac
28.11.2016
Legenda Tatier túto zimu zažiari

TATRANSKÁ LOMNICA (28. november 2016) – Intenzívne prípravy na zimu ovládli nielen tatranské lyžiarske strediská, ale aj legendárny Grandhotel Praha**** v Tatranskej Lomnici, ktorý túto zimu zažiari oslnivým šarmom a desiatkami nových izieb.

čítať viac
24.11.2016
Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra

TATRY (24. november 2016) – Zjazdovka Interski odštartuje v sobotu 26. novembra lyžiarsku sezónu na Štrbskom Plese. Hoci to podľa počasia aktuálne vyzerá v Tatrách na jarnú lyžovačku, Tatranci ako prví ponúkajú nedočkavým lyžiarom testovanie snehu. Náhle silné oteplenie síce pribrzdilo prípravy na zimnú sezónu, ale nezastavilo ich. Už v nedeľu sa naplnia predpovede meteorológov, kedy sa očakáva príchod studeného, pôvodne arktického vzduchu. Na lyžiarske svahy sa bude opäť sypať sneh.

čítať viac
23.11.2016
Galavečer fighterskej šou v LIPTOV Aréne predstaví slovenskú bojovnícku špičku

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (23. november 2016) – Jedno z najväčších fighterských podujatí na Slovensku Diamond Fight Night v LIPTOV Aréne pri Tatralandii ponúkne v sobotu 26. novembra o 18. hodine zaujímavé štartovacie derby zápasy, ale aj medzinárodný duel a bohatý show program. 13 duelov v olympijskom boxe, MMA, K1, a Muai Thay predstaví najlepších boxerov vo svojich váhach. Boxérske rukavice si opäť nasadia aj odvážne ženy.

čítať viac
15.11.2016
Na desivej noci Noče Misterio v Tatralandii ožijú strašidlá

LIPTOVSLÝ MIKULÁŠ (15. november 2016) – Kto sa bojí, nech nechodí do lesa. Kto sa nebojí, nech príde v sobotu 19. novembra o 19. hodine do tajomnej Tatralandie na strašidelnú noc – Noče Misterio s inscenovanou atmosférou živých aj neživých svadobčanov z farebného juhoamerického prostredia. Všetci návštevníci, ktorí zavítajú na netradičné večerné kúpanie v bazénoch, budú interaktívne zapojení do mexickej svadby kostlivcov, stretnú sa s prízrakmi, tajomnými tieňmi, ale najmä užijú si veselo hrôzostrašnú nočnú šou. Strašidelnú atmosféru umocnia silné herecké výkony, originálne scénické kostýmy, jedinečné dekorácie a profesionálne umelecké líčenie.

čítať viac
09.11.2016
Delá vo Vysokých a Nízkych Tatrách už sypú sneh

TATRY (9. november 2016) – Prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese využili mrazivé noci (-7 °C) a z pondelka na utorok spustili technické zasnežovanie v nadmorskej výške okolo 1 800 m n.m. Na severnej strane Chopku sa snežné zariadenia uviedli do činnosti podvečer z utorka na stredu pri teplote -8 °C. Predpokladá sa, že južná strana Chopku sa začne zasnežovať vo štvrtok.

čítať viac
02.11.2016
Výstava Koruny Zeme bude dočasne požičaná do Sliezskeho zábavného parku

ZAWOJA (2. november 2016) - Horské centrum Koruna Zeme v poľskom meste Zawoja, v spolupráci so Sliezskym zábavným parkom sa rozhodli prenajať v nadchádzajúcej letnej sezóne makety z najvyšších vrcholov sveta a expozíciu legendy poľského horolezectva do zábavného parku v poľskom Chorzowe.

čítať viac
28.10.2016
Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách lákajú na nové zimné zážitky

TATRY (27. október 2016) – Zima v Tatrách bude pestrá na zážitky a Tatranci veria, že aj bohatá na prírodný sneh. Hoci počasie už čo-to predznamenáva, že sa blíži jedno z najkrajších období v roku, lyžiarske strediská v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese spustia snežné delá pravdepodobne v polovičke novembra. Všetko však závisí od klimatických podmienok. Lyžiari majú možnosť ušetriť na svojej lyžovačke a predplatiť si výhodný sezónny skipas Šikovná sezónka už len do 31. októbra.

čítať viac
24.10.2016
Tatranské Grandy si z gréckeho Santorini odniesli prestížne ceny

TATRY (24. október 2016) – Grandhotel Praha**** v Tatranskej Lomnici a Grandhotel**** v Starom Smokovci získali v nedeľu 23. októbra ocenenia najlepších historických hotelov Európy v kategóriách Najlepší historický SPA hotel a Najlepší historický hotel s príbehom. Do súťaže bolo zapojených približne 500 historických hotelov Európy z 18 krajín. Z gréckeho ostrova Santorini tak prestížna cena dvoch druhých miest putuje do Vysokých Tatier.

čítať viac
20.10.2016
Jasná túto zimu opäť zažiari, stredisko zverejnilo novinky

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (20. október 2016) – Do oficiálneho otvorenia lyžiarskej sezóny v Jasnej zostáva ešte viac ako mesiac, no zima sa hlási o slovo o niečo skôr ako po minulé roky. Lyžiari si už môžu pomaly servisovať lyže a tešiť sa na novú tatranskú lyžovačku. Lyžiarske stredisko v Nízkych Tatrách vylepšuje zimnú ponuku služieb a láka na skvelý lyžiarsky zážitok. Komfort v podobe zdokonalenia dopravných zariadení a noviniek pocítia nielen lyžiari, ale i skialpinisti a ubytovaní hostia.

čítať viac
12.10.2016
Hotely TMR sa rozrastú o nového člena - Hotel Pošta****

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (12. október 2016) – V lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry pribudne v novom roku 2017 4-hviezdičkový Hotel Pošta****. 6 podlažný boutique hotel s 24 izbami a 14 apartmánmi s avantgardným, nápaditým a moderným dizajnom poskytne aj tým najnáročnejším klientom vysokú úroveň služieb, silne personalizovaný servis orientovaný na individuálne predstavy a priania hostí. Ski-in Ski-out Hotel Pošta**** bude súčasťou nového polyfunkčného Centra v srdci Jasnej.

čítať viac
21.09.2016
Leto pritiahlo do hôr o 15% viac návštevníkov

TATRY (20. september 2016) – Letnému turizmu v Nízkych a Vysokých Tatrách dominovali Slováci. Príjemným prekvapením bol zvýšený počet českých a izraelských návštevníkov. Tatranské horské strediská navštívilo toto leto o 15% viac dovolenkárov ako minulý rok. Aquapark Tatralandia sa v návštevnosti udržal na úrovni minulého roka, Sliezsky zábavný park v poľskom meste Chorzów navštívilo o 23% viac návštevníkov ako minulý rok. Hotelieri spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zaznamenali 8,5% nárast v objeme prenocovaní oproti predchádzajúcemu roku.

čítať viac
15.09.2016
V Tatralandii sa schyľuje k magickej svadbe

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (15. september 2016) - Láska nepozná hranice. V prípade mexických zaľúbencov z podsvetia - Conchity a Pedra Muerta to platí dvojnásobne. Príbeh lásky zo záhrobia bude už od piatku 16. septembra presahovať hranice nielen reálneho, ale aj toho tropického sveta. Najznámejší liptovský aquapark Tatralandia pozýva o 16. hodine všetkých priaznivcov zábavy na stretnutie dvoch svetov na breh pomyselného Mexického zálivu. Návštevníci sa môžu na chvíľu stať svadobčanmi a byť súčasťou originálnej mexickej svadby v Tatralandii, ktorá tu ešte nikdy nebola a pritom si pozrieť interaktívnu dekoráciu od výtvarníka Jaroslava Čecha. Tá je svojím prevedením svetovým unikátom.

čítať viac
17.08.2016
Horský hotel Hrebienok je znovu otvorený

STARÝ SMOKOVEC (17. august 2016) – Obľúbený Horský hotel Hrebienok bude od štvrtku 18. augusta 2016 znovu otvorený pre verejnosť. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) hotel prevzala do vlastníctva v júli 2016 a spúšťa skúšobnú prevádzku. V nadmorskej výške 1 285 m n.m. je pre hostí k dispozícii nižší štandard 40 jednoducho a prakticky zariadených turistických izieb so sociálnym a reštauračným zariadením. Hotel má výnimočnú polohu na úpätí Slavkovského štítu a priamo v najfrekventovanejšom epicentre turistických chodníkov ho pretína Tatranská magistrála. Ubytovacie zariadenie je vhodné pre nenáročných klientov, ktorí majú radi oddychový pobyt v horskej atmosfére Vysokých Tatier.

čítať viac
10.08.2016
Na Chopku bude zraz dračích pátračov, v Tatralandii vrcholí leto tropickou party

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. august 2016) – Záverečné dobrodružné putovanie tohto leta večernými lanovkami na Chopok pod názvom Dračie Noci, sa bude niesť v znamení dračích pátračov. V sobotu 13. augusta sa za legendárnym drakom Demiánom vyberú nielen tí najmenší, aby si užili tajomné dobrodružstvá a popasovali sa so zábavnými úlohami, ktoré na nich čakajú v Rotunde vo výške 2 004 m n.m. Leto v najväčšom Aquaparku Tatralandia vrcholí počas víkendu nefalšovanou Tropical Party zábavou, bohatým animačným programom, penovou party, koncertom popového speváka Maria Bischina a pozitívnu energiu rytmického swingu bude po areáli rozdávať priamo z hudobného auta kapela Funny Fellows.

čítať viac
19.07.2016
Hurikán je na scéne už tretí rok, oslavovať sa bude z oblakov aj v boxerskom ringu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (19. júl 2016) – Približne 25 tisíc spokojných návštevníkov ročne píše príbeh jediného slovenského aerodynamického tunelu Hurricane Factory Tatralandia. V poradí tretie narodeninové oslavy sa 23.- 24. júla ponesú v adrenalínovom štýle, teda „s vetrom o preteky“, ale aj v boxerskom ringu, kde sa predstaví súboj titanov a dvoch majstrov sveta. Program tropickej soboty odštartujú z výšky 1 300 metrov traja profesionálni skydiveri, ktorí sa budú snažiť presne pristáť na látkový kríž na lúku v Tatralandii. Sviečky na narodeninovej torte Hurricane Factory sfúknu hostia Tomi Kid a Lina Mayer, ktorí zároveň pokrstia aj dve mláďatá sibírskych tigrov z cirkusu Jo Joo. Návštevníci najväčšieho zábavného aquaparku Tatralandia sa rozhodne majú na čo tešiť.

čítať viac
03.07.2016
Unikátne 100-ročné kresby Tatier spojili súčasných umelcov do projektu TATRAHUNDERT

TATRANSKÁ LOMNICA (3. júl 2016) – Keby steny 111-ročnej lomnickej legendy a noblesy Grandhotela Praha vedeli hovoriť, možno by sami vyrozprávali príbeh izby číslo 217. Práve v nej a v okolí hotela v roku 1916 zvečnil svoje pocity z pobytu v Tatrách uhorský dôstojník Gyula Hembach. Jeho bohato ilustrovaný skicár objavil o sto rokov neskôr výtvarník Svätopluk Mikyta v banskoštiavnickom antikvariáte. Niekde tu sa začal rodiť obdivuhodný projekt TATRAHUNDERT. 14 slovenských a zahraničných súčasných umelcov sa vydalo v rovnaký deň a mesiac datovania skíc, po stopách talentovaného Hembacha, aby voľne nadviazali na vizuálny základ jeho tvorby. Návšteva konkrétnych tatranských miest zachytených v prítomnosti, sa stala podnetom pre vznik nových umeleckých diel, ktoré budú predstavené na vernisáži 7. júla o 18. hodine v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici.

čítať viac
30.06.2016
Polročné výsledky TMR neovplyvnila teplá zima

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (30. jún 2016) – Po prvom polroku vzrástli výnosy Spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) medziročne o 15,6% na 46,8 mil. EUR, prevádzkový zisk pred odpismi (EBITDA) sa zvýšil o 10,9% na 17,1 mil. EUR a čistý zisk sa zlepšil o 45,7% na 5,5 mil. EUR. Pod výrazné nárasty vo výsledkoch sa podpísal najmä rast návštevnosti, zvýšený online predaj skipasov, doplnkové služby a program Gopass.

 

čítať viac
24.06.2016
Kto si z Chopku odnesie majstrovské vavríny?

CHOPOK (24. jún 2016) -Meno víťaza kráľovskej disciplínyv horskej cyklistike sa zverejní už v nedeľu 26. júna, kedy sa Chopok opäť stane zastávkou 3. kola Slovenského pohára v downhille (SPDH). Prestížne slovenské preteky budú tento rok spojené aj s Majstrovstvami Slovenska, s Maďarským pohárom a nazbierané body sa počítajú do medzinárodnej kvalifikácie UCI C2. Registrovaných je202 mužov a 5 žien z 8 krajín.

čítať viac
20.06.2016
Svätojánska noc má v Tatrách magickú moc

SKALNATÉ PLESO (20. jún 2016) – 24. jún prinesie pod Lomnický štít noc, ktorá zotiera hranice medzi reálnym a nadprirodzeným svetom - noc, keď majú štyri živly najväčšiu moc. Oslavu letného slnovratu v Tatrách podčiarkne už tento piatok nočný vývoz lanovkami, starostlivo pripravená večera vo výške 1751 m n.m., prehliadka Galérie Encián, pozorovanie nočnej oblohy z vyhliadkovej veže a návšteva Observatória na Skalnatom plese. Atmosféru svätojánskeho zvyku dotvoria fakle na terase reštaurácie ako symboly tepla, ochrany, nádeje a víťazstva svetla nad tmou.

čítať viac
16.06.2016
Tatralandia predstavuje novinku leta – trenažér pre surferov

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (16. jún 2016) – Najväčší a najzábavnejší slovenský Aquapark Tatralandia už nie je len prímorským, ale aj surferskym rajom. O tento prívlastok sa postarala novinka leta – trenažér pre surferov za 2,9 milióna eur. Nová atrakcia mení dovolenku na Liptove na jedinečný havajský zážitok s jazdením na vlnách pri známych plážach Waikiki a Maui. V novom krytom Hawaii komplexe v Tatralandii si už o pár dní užijú návštevníci tradičné surfovanie spôsobom body boarding (s doskou na telo) alebo ako profesionáli – v stoji. Pre rodiny s deťmi je počas prázdnin v najnavštevovanejšom regióne pripravená bohatá a bezpečná exotika, za ktorou netreba cestovať lietadlom tisíce kilometrov, pretože prímorská atmosféra je už aj doma - na Liptove.

čítať viac
13.06.2016
Leto na Liptove otvárajú veľkým testom atrakcií

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (13. jún 2016) – Leto na horách a pri vode otvorí veľká testovačka letných atrakcií Summer Battle Opening. Moderátor marcového Svetového pohára v Jasnej Slávo Jurko, preverí najväčšie centrá cestovného ruchu na Liptove a otestuje si ich letné atrakcie. Do novej letnej sezóny už v sobotu 18. júna vstúpia spoločne strediská Jasná Nízke Tatry, aquaparky Tatralandia a GINO Paradise Bešeňová, aby potešili všetkých milovníkov zdravého životného štýlu a nekončiacej zábavy.

čítať viac
17.05.2016
Z Chopku sa pustia prví bikeri, na Štrbské pleso sa vypravia člnky

TATRY (17. máj 2016) –Ochutnávka prvých tatranských atrakcií štartuje v sobotu 21. mája, kedy si vBike World Jasná v Nízkych Tatrách vyskúšajú downhilloví jazdci svoj prvý oficiálny pojazd a na hladinu magického Štrbského plesa saznova po roku vypravia obľúbené člnky.V Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách si počas víkendov užijú milovníci zábavy adrenalínovú jazdu na horských kárach zo stanice Štart, pre deti je na Hrebienku v prevádzke divoká jazda na gumenom kolese – tubing av Starom Smokovci pri pozemnej lanovke sanajmenšie ratolesti vyšantia v Mini fun parku na štyroch priestranných trampolínach a na detskej šmýkačke.

čítať viac
02.05.2016
TMR prinesie tatranským a poľským strediskám nové investície

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (2. máj 2016) - Vietor do plachiet dodá tatranským strediskám nová kabínková lanovka v Krupovej, surfovací trenažér v Tatralandii, či v Jasnej nové Centrum s komplexom ubytovacích a reštauračných zariadení. Vo Vysokých Tatrách pribudne k obchodom Tatry Motion nový outlet v Starom Smokovci a rekonštrukciou prejde aj 44 hotelových izieb v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. Na rozvoj a modernizáciu slovenských stredísk vynaloží tento rok spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)  viac ako 23 miliónov eur. Celkový investičný rozpočet s investíciami do poľských a slovenských stredísk sa odhaduje na 44 miliónov eur.

čítať viac
28.04.2016
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2016

VYSOKÉ TATRY (28. apríl 2016) – 28. apríla 2016 sa v Grandhoteli Starý Smokovec vo Vysokých Tatrách konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR). Akcionári prijali všetky návrhy predstavenstva.

čítať viac
21.04.2016
TMR hodnotí zimnú sezónu 2015/16

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (21. apríl 2016) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2015/16 v strediskách TMR.

čítať viac
31.03.2016
Lyžiari v apríli opäť ušetria na šikovnom predplatnom

TATRY (31. marec 2016) – Od 1. apríla vstupuje do predaja cez e-shop www.gopass.sk  atraktívny celosezónny skipas Šikovná sezónka. Vďaka nemu si lyžiari užívajú exkluzívne ceny sezónneho skipasu v predplatnom a za tatranskú lyžovačku tak v novej sezóne oproti oficiálnej cene ušetria až 200 eur. Lyžovačka počas celej sezóny so šikovným predplatným v troch top lyžiarskych strediskách Jasná Nízke Tatry, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso bude mať tento rok jednu novinku.  Pri doplatku si počas celej sezóny môže držiteľ šikovnej sezónky užívať kombináciu lyžovačky aj kúpania sa v aquaparkoch Tatralandia alebo v Gino Paradise Bešeňová dokonca v jeden rovnaký deň.

čítať viac
29.03.2016
Bláznivý apríl prinesie na lyžiarske svahy jogu smiechu i medzinárodné preteky

TATRY (29. marec 2016) – Jar zobúdza prírodu zo zimného spánku, ale aj roztápa ceny jarnej lyžovačky. Od 30. marca idú ceny skipasov v Tatrách dole oproti hlavnej sezóne o 5 - 7 eur. Prvý bláznivý aprílový deň prinesie na Skalnaté pleso uvoľnenie v podobe jogy na snehu a smiechovej jogy, ktorá odbúrava stres a pozitívne nabíja. 1. apríla doslova uletia vo veternom tuneli Hurricane Factory 4-členné družstvá na Majstrovstvách SR v tunelovom lietaní. Večer bude na Liptove poriadne horúco. V Liptov Aréne pri Tatralandii si dámy užijú najdivokejšiu show v pánskej réžii na Hot Flirt Night. V lyžiarskom stredisku Jasná v lokalite Otupné sa prvý aprílový víkend bude konať FIS Europa Cup v snowboardingu a na Štrbskom Plese na zjazdovke Furkota si lyžiarski veteráni zase zmerajú svoje sily v medzinárodných pretekoch v zjazdovom lyžovaní Masters Cup.

čítať viac
24.03.2016
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (24. marec 2016) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 28. apríla 2016.

čítať viac
16.03.2016
Tatranci stavili na pestrý veľkonočný program

TATRY (16. marec 2016) – Lyžovačka v bikinách, karneval na lyžiach, Veľká noc na folklórnu nôtu, či exotika v bazénoch. Oslava jari v Tatrách bude bohatá na vysokohorské zážitky, ale aj na pôvodné tradície. Už najbližší víkend sa na Skalnatom plese bude zjarnievať. 19.-20. marca si milovníci dobrého jedla prídu na svoje pri Prvej jarnej grilovačke. Do výšky 1 751 m n.m. vyvezú návštevníkov dve veselé party kabíny, na všetky strany sa rozvoňajú chutné grilované špeciality a oddych na horách spríjemní gurmánom aj živá hudba.

čítať viac
10.03.2016
Grandhotel Starý Smokovec sa stane súčasťou projektu Chuť Francúzska

STARÝ SMOKOVEC (10. marec 2016) – 1 500 kuchárov z 5 kontinentov bude 21. marca 2016 v rámci celosvetového projektu Goût de France/Good France 2016 vzdávať hold francúzskej kuchyni a pripraví spolu 1 500 unikátnych slávnostných menu. V spolupráci s Francúzskym veľvyslanectvom na Slovensku je medzi 14 slovenskými šéfkuchármi aj tatranský šéfkuchár Peter Pikovský, ktorý v Grandhoteli v Starom Smokovci pripraví večeru inšpirovanú francúzskou kuchyňou. 19.-21. marca bude 112-ročný Grandhotel hostiť víkend skvelej francúzskej gastronómie a bohatého sprievodného programu.

čítať viac
03.03.2016
Pre lyžiarov je počas Svetového pohára otvorených 41 km zjazdoviek

JASNÁ (3. marec 2016) – Lyžiarske stredisko v Jasnej je počas konania Svetového pohára žien v obrovskom slalome a slalome (5. - 6. marca) otvorené s menšími obmedzeniami. Na oboch stranách Chopku je k dispozícii 41 km zjazdových tratí. Na zjazdovkách je momentálne od 30 – 120 cm snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré. Počas „svetového“ víkendu je predĺžená aj prevádzková doba lanoviek a vlekov a to od 7:30 – 17:00 hod. Pre lyžiarov budú počas Svetového pohára na severnej strane Chopku k dispozícii nástupné miesta Lúčky a Záhradky, na južnej strane Chopku nástupné miesta Krupová a Srdiečko.

čítať viac
29.02.2016
TMR za rok 2014/15 s rastom výnosov 26%

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (29. február 2016) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vykázala za finančný rok 2014/15 25,9% rast celkových výnosov v objeme 70,9 mil. EUR.

čítať viac
21.02.2016
Na Chopok mieri svetová freeridová špička

CHOPOK (21. február 2016) – Legendárne freeridové preteky CGC Jasná Adrenalín sa uskutočnia na Chopku už po 14 raz. Novinkou je živý prenos adrenalínom nadupaných pretekov v najkrajších slovenských freeridových žľaboch. Live streamining štartuje v piatok 26. februára o 10. hodine na www.jasna.sk alebo na www.jasnaadrenalin.sk. 80 účastníkov zo 17 krajín si užije od 0,5 do 1,5 metra prírodného snehu v teréne s 35-53 stupňovým sklonom a s prevýšením 400 metrov. CGC Jasná Adrenalín je už po siedmy raz za sebou súčasťou svetovej série Freeride World Qualifier (FWQ) organizovanej podľa súťažných pravidiel v extrémnom lyžovaní. Súťažiaci s najvyšším počtom získaných bodov postupujú na ďalšiu šnúru pretekov Freeride World Tour (FWT), ktorá končí v apríli v švajčiarskom stredisku Verbier.

čítať viac
15.02.2016
V utorok sa lyžuje už aj z Lomnického sedla

TATRANSKÁ LOMNICA (15. február 2016) – Najstrmšia a najťažšia zjazdovka vo Vysokých Tatrách – Lomnické sedlo sa oficiálne spúšťa do prevádzky v utorok 16. februára 2016. To, na čo celú zimu čakajú skúsení lyžiari a milovníci jednej z najťažších a zároveň najkrajších čiernych zjazdoviek, sa stáva skutočnosťou. Najvyššie položená zjazdovka v Lomnickom sedle (2 190 m n.m.) má aktuálne 150 cm prírodného snehu a podmienky na lyžovanie veľmi dobré.

čítať viac
12.02.2016
Smart lyžiari už nemusia vyčkávať v radoch na lanovkách

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (12. február 2016) – Po zavedení online skipasu GOPASS, odkedy lyžiar na svoj lístok nemusí čakať v rade na pokladniciach, ale priamo z auta ide rovno na svah, prichádza lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry s jedinečným riešením čakacích dôb aj na lanovkách. Mobilná aplikácia GOPASS, ktorá je k stiahnutiu od začiatku roka, sa dočkala ďalšieho praktického vylepšenia. Každý lyžiar, ktorý má nainštalovanú mobilnú aplikáciu GOPASS do operačného systému Android, má k dispozícii prehľad čakacej doby na lanovkách. Práve táto informácia mu umožňuje efektívne využívať svoj čas na svahu a lyžovať na tých miestach, kde je minimálna čakacia doba alebo sa na lanovky vôbec nečaká.

čítať viac
04.02.2016
Zmena informačných povinností

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (4. februára 2016) – Vzhľadom na fakt, že 1.1.2016 nadobudol účinnosť zákon č. 388/2015 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 429/2002 Z. z. o burze cenných papierov v znení neskorších predpisov, zmenili sa informačné povinnosti Emitentov, ktorých cenné papiere sú prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu, teda aj Tatry mountain resorts, a.s. (TMR).

čítať viac
28.01.2016
Čas na zjazdovke odmeria nová Audi Ski Aréna

TATRANSKÁ LOMNICA (28. január 2016) -  V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici si lyžiari na svahu Čučoriedky západ (východná strana svahu) môžu odmerať čas svojej jazdy vďaka novinke Audi Ski Aréne. Bezplatná služba slalomových bránok s časomierou je vhodná pre širokú verejnosť, ktorá si chce vyskúšať prejazd bránkami a priblížiť sa zážitku špičkového svetového pretekára. Dojazdová časť tohto typu Audi Ski Arény, no s inými veľkostnými rozmermi bude súčasťou Svetového pohára žien 5. a 6. marca v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry.

čítať viac
26.01.2016
Gurmánske túžby splní už po tretí krát Von Roll Culinary Week

CHOPOK (26. január 2016) – ´Tam, kde vzniká vietor´ a prelína sa exotická chuť japonského minimalizmu s luxusnou západnou kuchyňou, tam... vysoko v horách na zasneženom Chopku... Tam, kde sa už po tretí raz stretávajú priaznivci gastronomických zážitkov, aby si na netradičnom mieste vychutnali melódiu mimoriadnych chutí v špičkovom prevedení tých najlepších kuchárskych dirigentov. Festival zážitkových večerov Von Roll Culinary Week prináša na hory 28. - 30. januára opäť zaujímavé spojenie - mnohokrát oceňovanú fusion style kuchyňu Fou Zoo a srdečnú atmosféru originálnej a la carte Von Roll Restaurant na svahu Luková.

čítať viac
20.01.2016
Lyžiari budú lietať vzduchom

JASNÁ (20. január 2016) – V Jasnej pod Chopkom budú lyžiari doslova lietať vzduchom. Postarajú sa o to jedinečné open preteky v disciplíne tzv. slopestyle, ktoré môžu vidieť, ale najmä zažiť fanúšikovia akrobatického lyžovania. Tí, ktorým nechýba odvaha predvedú svoj vlastný štýl. Prvé oficiálne kolo Slovenského pohára vo freeskiingu sa uskutoční 23. januára 2016 v novopostavenom DC snowparku v lokalite Otupné. Na atraktívnom podujatí sa predstaví aj top riderka a minuloročná víťazka pretekov Natália Šlepecká a aktuálny Majster Slovenska Richard Jurečka.

čítať viac
14.01.2016
Na Skalnatom plese vyrástla rodinka gigantických snehuliakov

SKALNATÉ PLESO (14. január 2016) – V tatranských lyžiarskych strediskách panuje pravá zimná nálada. Po výdatnom snežení pripadlo vo Vysokých Tatrách od 25-30 cm prírodného snehu. Na horách vládne slnečné počasie, pre lyžiarov je vo Vysokých Tatrách otvorených 23 zjazdoviek a lyžovačku si užívajú na 19 kilometroch tratí. Na Skalnatom plese dokonca vyrástli 4 megasnehuliaci, ktorí sú opäť aj túto zimu milou atrakciou najmä pre malých návštevníkov. Vyfotiť sa s nimi a odniesť si spomienku spod Lomnického štítu môžu všetci výletníci, ktorí zavítajú k výstupnej stanici 15 miestnej kabínkovej lanovky na Skalnatom plese.

čítať viac
04.01.2016
Na svah prichádza smart lyžiar

TATRY (4. január 2016) – Lyžovačka nebola ešte nikdy taká pohodlná a cesta za tatranskými zážitkami taká jednoduchá. Mobilná aplikácia GOPASS dorazila na lyžiarsky svah a odteraz je lyžovačka pre užívateľov tzv. múdrych telefónov vždy po ruke. Lyžiari môžu svoje smartphony či tablety vybaviť užitočnou aplikáciou, ktorá uľahčuje orientáciu v lyžiarskom stredisku, poskytuje informácie o aktuálnom stave zjazdoviek, lanoviek, počasí, prenosov zo živých webkamier atď.  Hlavnou výhodou je intuitívny prístup, jednoduchý a bezpečný nákup skipasu, vstupu do aquaparku či prehľadu akciových produktov a ponuky reštauračných služieb a i.

čítať viac
./
../