Tlačové správy

21.12.2017
O lyžiarov bude pred Vianocami exkluzívne postarané

TATRANSKÁ LOMNICA – (21. december 2017) – Mimoriadne, také budú nielen podmienky na lyžiarskych svahoch vo Vysokých Tatrách, ale aj služby a starostlivosť o lyžiarov tesne pred Vianocami už 23. decembra. Práve v tento deň otvorí lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici svoju sezónu oficiálnym programom. Návštevníci sa môžu tešiť na Ski Exclusive opening a lyžovačku na všetkých zjazdovkách v stredisku. Nebude chýbať sprievodný animačný program a aprés-ski zábava. Lyžiari sa zároveň pomyselne prenesú do obdobia 30. a 40. rokov minulého storočia, kedy sa v spoločnosti kládol dôraz na konvencie, taktnosť a galantnosť.

čítať viac
14.12.2017
Lyžiarske strediská sa s následkami kalamity vyrovnali veľmi dobre

TATRY/CHOPOK – (14. december 2017) – Lyžiarske strediská Jasná Nízke Tatry a Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách sú po veternej smršti už v plnej prevádzke. Napriek dvojdňovému prerušeniu sa opäť začalo lyžovať na oboch stranách Chopku, kde je v prevádzke 13 km zjazdoviek, 6 lanoviek a otvorených je spolu 13 zjazdoviek, na ktorých je 50 cm snehu. Vo Vysokých Tatrách je lyžiarom k dispozícii 10 km lyžiarskych tratí a otvorených je 10 zjazdoviek s výškou snehu od 40 – 150 cm. Lyžovačka pokračuje na Štrbskom Plese aj v Tatranskej Lomnici a podmienky na lyžovanie sú v oboch strediskách veľmi dobré.

čítať viac
06.12.2017
Sezónu v Tatranskej Lomnici otvorí lyžovačka z Lomnického sedla

TATRANSKÁ LOMNICA (6. december 2017) – Tatrám je aktuálne dopriata bohatá nádielka prírodného snehu a preto si už od soboty 9. decembra užijú milovníci lyžovania prvú lyžovačku premiérovo z Lomnického sedla. Na 1 240 metrov dlhej zjazdovke v Lomnickom sedle je 150 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Z výšky 2 190 m n.m. si lyžiari užijú spolu 5,5 km dlhú trať až do Tatranskej Lomnice. Otvorené budú aj zjazdovky zo Skalnatého plesa – Esíčka, Generál, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ a Štart Západ.

čítať viac
05.12.2017
TMR sa dohodlo na prevzatí skiareálu Ještěd v Liberci

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. december 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa 30. novembra 2017 dohodla s českým mestom Liberec na prenajatí športového areálu Ještěd na 10 rokov s opciou na ďalších 10 rokov.

čítať viac
27.11.2017
Prvú lyžovačku si lyžiari užijú už v piatok na Chopku a na Štrbskom Plese

TATRY (27. november 2017) – 1. december odštartuje lyžiarsku sezónu v Jasnej a na Štrbskom Plese. Na oboch stranách Chopku sa v piatok začína lyžovať na 6 zjazdovkách (5a traverz z Lukovej – časť zjazdovky Turistická, 2a Májová Rovná Hoľa – Priehyba, 2b Májová Priehyba - Jasná, 13 Biela Púť, 34c Panorama Chopok – Predné Dereše a 34b Panorama Predné Dereše – Kosodrevina). Na Štrbskom Plese budú v prevádzke 3 zjazdovky Interski, Turistická, Junior a predpokladá sa aj spustenie Esíčka.

čítať viac
12.11.2017
Martinovi na bielom koni posypali cestu aj snežné delá

TATRY (12. november 2017) – V noci z 11. na 12. novembra sa roztočili vrtule na snežných delách na Štrbskom Plese v okolí vrcholovej stanice lanovky na Solisku a spustilo sa aj technické zasnežovanie v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici. Pri nadchádzajúcich mrazivých nociach sa vo Vysokých Tatrách pokračuje v zasnežovaní zjazdoviek v nadmorskej výške od 1 100 do 1 800 m n.m. Zjazdovky na Chopku v Nízkych Tatrách sa začnú naplno zasnežovať už v pondelok.

čítať viac
07.11.2017
Lyžiarske strediská začali s pravidelnou jesennou technickou údržbou

JASNÁ/TATRANSKÁ LOMNICA (7. november 2017) – Lanovky v lyžiarskych strediská Jasná Nízke Tatry, Štrbské Pleso a Starý Smokovec prechádzajú v týchto dňoch pravidelnou jesennou technickou údržbou. Od 13. novembra k nim pribudne aj stredisko v Tatranskej Lomnici. Prevádzka na lanovkách bude len počas víkendov a to až do začiatku zimnej sezóny. Prvý výrazný vpád arktického vzduchu koncom októbra priniesol do tatranskej oblasti trvalejšiu snehovú pokrývku. Tá sa drží v tomto období aj v nadmorskej výške nad 1 700 m n.m. V Lomnickom sedle je aktuálne približne 1 meter prírodného snehu, podmienky zatiaľ nie sú vhodné na spustenie prvej lyžovačky, ale prevádzkovatelia strediska robia všetko preto, aby si lyžiari užili prvé oblúky už na Vianoce a možno aj skôr. Na úpravu zjazdovky v nadmorskej výške 2 190 m n.m. vyšli v týchto dňoch prvé ratraky.

čítať viac
04.11.2017
Lyžiarske stredisko v Szczyrku odštartuje sezónu s troma novými lanovkami

VARŠAVA (4. november 2017) - Nová éra Szczyrku prináša v Poľsku nový rozmer v ponuke a vnímaní kvalitného lyžovania, poskytovania svetových štandardov a služieb, ale aj vysokej úrovne modernizácie infraštruktúry lyžiarskeho strediska. Lyžiari sa túto zimu môžu tešiť na 3 nové lanovky, novú modrú zjazdovku pre rodiny s deťmi ako aj rozšírenie kapacít zasnežovania. Lyžiarska sezóna je pomaly za dverami. Oficiálne otvorenie je naplánované na 16. decembra. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) investovala do modernizácie a rozvoja poľského strediska Szczyrk Mountain Resort v prvej etape už viac ako 30 mil. eur.

čítať viac
25.10.2017
Jesenná konferencia v Grandhoteli Praha predstaví najúspešnejšie ženy v biznise

TATRANSKÁ LOMNICA (25. október 2017) – Najúspešnejšie podnikateľky a manažérky v slovenskom biznise sa stretnú už tento piatok a v sobotu na výročnom podujatí a slávnostnom gala večere magazínu Forbes Slovensko v priestoroch historického Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici. Pre pozvaných hostí je pripravený inšpiratívny večer a sprievodné aktivity.

čítať viac
17.10.2017
TMR podporuje 2. ročník Tatranských rytierov, na školách zrealizovali tri eko projekty

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (17. október 2017) – V uplynulých týždňoch pomohla spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) technicky a finančne podporiť tri realizovateľné návrhy z 1. ročníka projektu Tatranskí rytieri a to na Základných školách v Rejdovej, v Dobšinej (obe okres Rožňava) a v Rakovci nad Ondavou (okres Michalovce). Školáci si vďaka Tatranským rytierom skrášlili okolie školy, vytvorili školskú skalku, pocitový chodník či interaktívnu EKO učebňu.

čítať viac
09.10.2017
Lyžovať v Tatrách sa oplatí, ceny skipasov pôjdu dole

DEMÄNOVSKA DOLINA (9. október 2017) – Zimná sezóna sa nezadržateľne blíži a prípravy intenzívne pokračujú aj v lyžiarskych strediskách Tatry mountain resorts, a.s. (TMR). Lyžiarsku sezónu 2017/2018 v Jasnej Nízke Tatry, Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a v Starom Smokovci, ktoré prevádzkuje spoločnosť TMR, budú sprevádzať viaceré významné novinky. Najväčšia zmena sa týka nákupu skipasov, keď si lyžiari budú môcť vybrať z niekoľkých spôsobov nákupu a sami tak rozhodnúť, koľko za skipas zaplatia. Ceny skipasov pôjdu dole. Vďaka vernostnému a zákazníckemu programu GOPASS, ktorý už dnes predstavuje univerzálnu vstupenku k službám a zážitkom v rámci stredísk TMR, sa nakupovanie skipasov presúva do online prostredia, čo lyžiarom okrem pohodlného nákupu prinesie aj zaujímavé úspory.

čítať viac
29.09.2017
Horská dráha Lech Coaster patrí medzi najlepšie v Európe

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. september 2017) – V pondelok 25. septembra 2017 si zástupcovia spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) z Poľska, prevzali v Berlíne prestížne ocenenie od najväčšej medzinárodnej asociácie IAAPA, ktorá združuje zábavné parky po celom svete. Na slávnostnom galavečere EAS (European Amusement Show) si 2. miesto v kategórii „Best New Coaster 2017“ odniesla horská dráha Lech Coaster, ktorú v poľskom stredisku Legendia spustila TMR do prevádzky začiatkom tohto leta. 1. miesto získala španielska horská dráha Red Force – Ferrari Land a 3. miesto patrilo nemeckej Star Trek: Operation Enterprise – Movie Park Germany.

čítať viac
27.09.2017
Tatralandia začala jeseň v divadelnom šate

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (27. september 2017) – Počas celej jesene až do 23. decembra si návštevníci Tatralandie môžu pozrieť vynovenú interaktívnu výzdobu priestorov Tropical Paradise, rozšírenú tento rok aj o detský Karibik. Tieto kryté časti aquaparku oživila počas jesene unikátna inštalácia halloweenskych dekorácii od výtvarníka Jaroslava Čecha. Príbeh veselých mexických kostlivcov Conchity a Pedra pokračuje oslavou krstín malého syna Raffaelita. Cez víkendy je pripravený tematický haloweensky program a pre rodiny s deťmi čarovná hra magického náramku so súťažou o zaujímavé ceny.

čítať viac
25.09.2017
TMR hodnotí letnú sezónu 2017

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (25. september 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele letnej sezóny 2017 v strediskách TMR.

čítať viac
23.08.2017
Tatrapolis Iron Master predstaví poctivú prácu umeleckých kováčov

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (23. august 2017) – Umeleckí kováči zakladajú na Liptove tradíciu poctivého remesla v umelecko-zážitkovej tvorbe pod názvom Tatrapolis Iron Master, ktorý je obdobou tatranského ľadového festivalu Tatry Ice Master. 26. až 27. augusta sa v Tatrapolise pri Tatralandii predstaví osem šikovných umeleckých kováčov, ktorí budú v štyroch originálnych kováčskych dielňach vytvárať umelecké sochy z ocele, železa, guľatín a kovového šrotu a súťažiť tak v stavaní kovových sôch podľa predlohy priamo pred očami návštevníkov. Témou I. ročníka Tatrapolis Iron Master sú „Mýty a legendy“.

čítať viac
08.08.2017
Medvedie dni na Hrebienku sa vydarili, v Tatralandii zaznamenali rekord

HREBIENOK/LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (8. august 2017) – 10. ročník Medvedích dní na Hrebienku dopadol na výbornú. Na najobľúbenejší podujatie prišlo počas piatich dní takmer 33-tisíc návštevníkov a prialo mu aj počasie. Uplynulý víkend zaznamenali v Aquaparku Tatralandia slovenský rekord v podobe najviac zapojených tvorcov do umeleckého diela rozprávkovej žaby.

čítať viac
02.08.2017
Prinesie Žabí princ do Tatralandie rozprávkový rekord?

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (2. august 2017) – Aquapark Tatralandia sa počas leta zmenil na rozprávkové, divadelné a príbehové kráľovstvo, v ktorom sa udomácnili princezné, víly, či zvierací kamaráti. Hravé leto na Liptove je plné detských hrdinov a už čoskoro k nim pribudne aj Žabí princ, ktorý vyrastá pod rukami návštevníkov. Na nadrozmerné umelecké dielo počas celej tvorby od 24. júla do 6. augusta dohliada výtvarník a pedagóg Peter Hitzinger. Už túto nedeľu sa tak spolu pokúsia o zápis do Slovenských rekordov prostredníctvom najväčšieho počtu tvorcov rozprávkovej bytosti.

čítať viac
31.07.2017
Medvedie dni na Hrebienku oslavujú 10 rokov

STARÝ SMOKOVEC (31. júl 2017) - Najväčší a najnavštevovanejší detský festival Medvedie dni na Hrebienku privíta už v stredu 2. augusta všetky deti a rodičov na jubilejnom desiatom ročníku. Organizátori očakávajú rekordnú návštevnosť, pretože festival bude tento rok trvať až päť dní. Minulý rok navštívilo medvedie podujatie počas štyroch dní 37 tisíc návštevníkov.

čítať viac
27.07.2017
Rozvoj lyžovania a cestovného ruchu v Tatrách musí ísť ruka v ruke s komplexným riešením dopravy

STARÝ SMOKOVEC (27. júl 2017) - Od svojho vzniku v roku 2006 sa spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), a.s. vypracovala na stredoeurópskeho lídra v cestovnom ruchu a poskytovaní služieb alpského štandardu. Dnes zamestnáva takmer 1 200 zamestnancov a dokazuje, že odvetvie cestovného ruchu má veľký potenciál z pohľadu vytvárania pracovných miest aj celkového rozvoja regiónov. Na Slovensku sú dlhodobo kľúčovou oblasťou záujmu TMR Tatry, kde má spoločnosť rozpracovaných viacero investičných zámerov. Ďalší rozvoj lyžovania a cestovného ruchu v Tatrách však podľa TMR nie je udržateľný bez komplexného pohľadu na dopravnú situáciu a hľadania alternatívnych ekologických spôsobov dopravy.

čítať viac
24.07.2017
TMR začalo prevádzkovať HUMNO – music club v Tatranskej Lomnici

TATRANSKÁ LOMNICA (24. júl 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa začiatkom mesiaca júl 2017 dohodla so spoločnosťou ESIN group, s.r.o. na nájme a prevádzkovaní HUMNO - music club v Tatranskej Lomnici.

čítať viac
30.06.2017
TMR na pol roka s rastom 8,5%

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (30. jún 2017) – Po prvom polroku vzrástli výnosy Spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) medziročne o 8,5% na 50,7 mil. EUR, prevádzkový zisk pred odpismi (EBITDA) sa zvýšil o 24,5% na 21,3 mil. EUR a čistý zisk dosiahol 11,0 mil. EUR. Pod nárasty vo výsledkoch sa podpísal najmä rast návštevnosti, zvýšený online predaj skipasov, najmä Šikovných sezóniek, doplnkové služby a program Gopass.

čítať viac
27.06.2017
Motýlia záhrada na Liptove predstaví krehkú ľahkosť bytia motýľov

LIPTOV ARÉNA (27. jún 2017) – Ich existencia na tomto svete netrvá dlho, väčšinou týždeň, nanajvýš dva mesiace. Motýle – najväčší rad hmyzu po chrobákoch. Práve ich fascinujúci a krehký život si môžu od 1. júla do 15. septembra pozrieť všetci návštevníci Liptov Arény pri Tatralandii a to v jedinečnej expozícii tropických motýľov a rastlín. Spolu so sprievodcom objavia v interaktívnej výstave tajomstvá prírody a spoznajú motýlí život úplne zblízka. Na vlastné oči zažijú vyliahnutie motýľa z kukly, jeho kŕmenie až po vypustenie do motýlej záhrady. Na rozlohe 1 200 m2 bude počas trvania výstavy lietať odhadom až 3 tisíc motýľov.

čítať viac
23.06.2017
TMR podporuje ekologický projekt Tatranskí rytieri

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (23. jún 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) podporuje celoslovenský ekologický projekt Tatranskí rytieri zameraný na zvyšovanie ekologického povedomia žiakov a študentov. Samotný projekt motivuje k záujmu o prírodu, spoznávaniu environmentálnych tém, ktoré v školských osnovách nie sú zahrnuté a prispieva k tomu, aby žiaci chránili prírodu, zveľaďovali ju a zlepšovali aj životné prostredie okolo seba. Počas celého roka školáci usilovne pracovali na ekologických aktivitách a ich snaženie vyvrcholí už v utorok 27. júna vyhodnotením súťažných eko projektov a podujatím Ekofilmárik v Hoteli Grand Jasná s Andrejom Bičanom. Detské workshopy, tvorivé eko dielne a filmy budú v hoteli a jeho areáli prebiehať počas celého dňa. Záštitu nad projektom Ekofilmárik prevzal prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska.

čítať viac
21.06.2017
V Grandhoteli Praha vydražia pre charitu tenisovú raketu Daniely Hantuchovej

TATRANSKÁ LOMNICA (21. jún 2017) – 15. ročník významného tenisového podujatia v rámci série ATP pod názvom Poprad–Tatry Challenger 2017 spoločensky vyvrcholí už v predvečer finálového dňa - v piatok 23. júna 2017 slávnostným galavečerom v Grandhoteli Praha**** v Tatranskej Lomnici. Pozvaní hostia budú pre charitatívne účely dražiť tenisovú raketu Daniely Hantuchovej. Výťažok z dražby pôjde už tretí rok za sebou do tatranského a podtatranského regiónu.

čítať viac
19.06.2017
V Jasnej sa otvára exkluzívny Hotel Pošta****, očarí vôňou jabĺk a santalového dreva

JASNÁ (19. jún 2017) – Bývalý poštový úrad v centre Jasnej by dnes už málokto spoznal. Jeho pôvodná administratívna budova prešla výraznou prestavbou a ako luxusný boutique hotel otvára 23. júna dvere každému, kto túži nájsť harmóniu a pokoj od rušného veľkomesta a v prekrásnom objatí hôr, v najmodernejšom horskom stredisku si potrpí na nadštandardné služby.

čítať viac
16.06.2017
Tatralandia sa rozrástla o zábavný park kovových miniatúr - Tatrapolis

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (16. jún 2017) -  V areáli Aquaparku Tatralandia je od dnešného dňa sprístupnený „celý svet“. Najznámejšie svetové stavby v malom prinesú návštevníkom na jednom mieste nevšedný zážitok a prebudia v nich cestovateľskú vášeň. Veď kto by nechcel počas leta obdivovať ladné krivky Eiffelovej veže, londýnsky symbol - Big Ben, operu v Sydney, šikmú vežu v Pise, holandský veterný mlyn z Delft, slávne belgické Atomium, Sochu slobody, taiwanskú vežu Taipei, Petronas Towers z Kuala Lumpur, kanadskú CN Tower, dubajský Burj al Arab, či slovenský vysielač na Kamzíku? Nový zábavný park Tatrapolis je ideálnym miestom, kde sa dá precestovať celý svet, vidieť krásne umelecké miniatúry a užiť si popri tom aj zaujímavé atrakcie.

čítať viac
06.06.2017
Leto plné atrakcií

CHOPOK/TATRY (6. jún 2017) – Letná dovolenka v najväčšom horskom stredisku Jasná Nízke Tatry ponúka relax v prírode na čerstvom horskom vzduchu, najkrajšie výhľady do dolín, ale aj športové možnosti pre celú rodinu. V júni sa spúšťajú letné atrakcie aj vo Vysokých Tatrách, kde začína člnkárka sezóna na hladine Štrbského plesa a návštevníci hôr si popri turistike môžu užiť i zjazd na horských kárach zo stanice Štart do Tatranskej Lomnice.

čítať viac
04.05.2017
TMR investuje tento rok najmä do Poľska

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (4. máj 2017) – V aktuálnom finančnom roku 2016/17 (1.11.2016 - 31.10.2017) plánuje Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) investície s celkovým rozpočtom 83 mil. eur. TMR zameriava svoju investičnú pozornosť najmä na poľské lyžiarske stredisko Szczyrk a Sliezsky zábavný park Legendia (Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko), kde plánuje tento rok preinvestovať spolu 57 mil. eur. Ďalších 26 mil. eur investuje Spoločnosť TMR na Slovensko do prevádzok vo Vysokých Tatrách a do strediska Jasná Nízke Tatry.

čítať viac
01.05.2017
V Liptov Aréne predstaví svoju tvorbu prvá dáma slovenskej módy - Lýdia Eckhardt

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (1. máj 2017) – 108 modelov, 12 krásnych modeliek v 9 vstupoch, žiaru reflektorov a šou s názvom Dreams pod vedením prvej dámy slovenskej módy Lýdie Eckhardt, si v sobotu 6. mája o 18. hodine užijú obdivovatelia veľkolepých módnych podujatí tento raz výnimočne - v Liptov Aréne v areáli Tatralandie. Novú kolekciu na jar/leto 2017 uznávanej módnej návrhárky odpredvádzajú aj obľúbené dvorné modelky, medzi ktorými sa blysne moderátorka Diana Hágerová, Angolčanka Mara Lukama, či modelka Martina Torkošová.

čítať viac
28.04.2017
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2017

VYSOKÉ TATRY (28. apríl 2017) – 28. apríla 2017 sa v Grandhoteli Praha****, Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR). Akcionári prijali všetky návrhypredstavenstva.

čítať viac
27.04.2017
TMR hodnotí zimnú sezónu 2016/17

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (27. apríl 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2016/17 v strediskách TMR.

čítať viac
03.04.2017
Riadne valné zhromaždenie TMR sa uskutoční 28. apríla 2017

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (3. apríl 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 28. apríla 2017.

čítať viac
22.03.2017
V Jasnej a v Tatranskej Lomnici budú korunovať lyžiarskych hrdinov

JASNÁ/TATRANSKÁ LOMNICA (22. marec 2017) - Stať sa hrdinom lyžiarskej sezóny a zažiť pocit skutočného víťaza v Hero Season Trophy 2017 môže úplne každý. V piatok 24. marca v Jasnej a v sobotu 25. marca v Tatranskej Lomnici sa uskutočnia verejné preteky v obrovskom slalome, na ktoré sú pozvané deti, dospelí, seniori, lyžiari, snowboardisti, nadšenci a milovníci Tatier. V oboch strediskách sa súťaží na profesionálne pripravenej pretekárskej trati na zjazdovke svetového pohára č. 1a Pretekárska Luková – Priehyba (Jasná) a v lokalite Čučoriedky západ v Audi Ski Aréne (Tatranská Lomnica). Víťazi budú slávnostne korunovaní za kráľov zimnej sezóny 2016/17 a získajú prestížne ocenenie Hero Season Trophy 2017.

čítať viac
20.03.2017
20. marec spustil predpredaj Šikovnej sezónky a roztopil ceny jarnej lyžovačky

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (20. marec 2017) – Celosezónny skipass Šikovná sezónka na budúcu zimnú sezónu 2017/18 prichádza do lyžiarskych stredísk oveľa skôr ako po minulé roky. S predplatným vo forme zálohy si lyžiari tento rok užívajú lyžovačku od 20. marca do konca apríla len za 49 eur. K dispozícii sú ešte stále veľmi dobré snehové podmienky v najlepších slovenských strediskách – v Jasnej, v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Zvyšný doplatok celosezónneho skipasu si lyžiar dokúpi online na jeseň cez www.gopass.sk. Cena Šikovnej sezónky je najvýhodnejšia práve teraz. Zároveň sa od dnes menia cenníky jarnej lyžovačky, kedy na 1-dňovom skipase ušetria lyžiari v Jasnej 7 eur a vo Vysokých Tatrách 5 eur.

čítať viac
17.03.2017
Nová atrakcia v Jasnej odmeria lyžiarom čas a nakrúti ich jazdu pomedzi bránky

JASNÁ (17. marec 2017) – Stredisko Jasná Nízke Tatry je opäť o čosi bližšie k súťaživým lyžiarom. Okrem lyžiarskej výzvy v počte a štatistikách odlyžovaných kilometrov Ski challenge v programe GOPASS, pribudla lyžiarom nová služba v podobe videozáznamu slalomovej jazdy a to v novej profesionálnej ski aréne na zjazdovke č.1 Pretekárska Priehyba – Záhradky.

čítať viac
08.03.2017
Lyžiari privítajú jar v bikinách

JASNÁ (8. marec 2017) – Ako najlepšie odštartovať jarnú lyžovačku? Lyžiari v Jasnej poznajú odpoveď. V sobotu 11. marca budú už po šiesty raz zhadzovať teplé oblečenie, aby sa na zjazdovku Lúčky postavili tradične iba v plavkách a odštartovali masový exhibičný zjazd Bikini skiing. Ten bude tento rok v štýle testovania produktov „made in Germany“. Aj keď sa slnko čoraz intenzívnejšie opiera o lyžiarske svahy a ukazuje svoju silu, na zjazdovkách na oboch stranách Chopku je dostatočná vrstva snehu (od 35- 60 cm) a podmienky na lyžovanie sú stále veľmi dobré.

čítať viac
28.02.2017
TMR za rok 2015/16 s rastom výnosov 14,5%

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (28. február 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vykázala za finančný rok 2015/16 14,5% rast celkových výnosov v objeme 81,2 mil. EUR.

čítať viac
27.02.2017
Na Chopku sa koná už 15. ročník prestížnych medzinárodných freeridových pretekov

CHOPOK (27. február 2017) - Celosvetová séria lyžiarskych a snowboardových pretekov vo voľnom teréne Freeride World Tour (FWT) má aj tento rok svoju kvalifikačnú zastávku Freeride World Qualifier v Jasnej v Nízkych Tatrách. Jej slovenská verzia pod názvom CGC Jasná Adrenalín je vysoko hodnotenou 4 hviezdičkovou profesionálnou súťažou, ktorá sa koná podľa súťažných pravidiel v extrémnom lyžovaní.. Práve 3. - 5. marca majú najlepší jazdci možnosť vybojovať si vo freeridových žľaboch na severnej strane Chopku cenné body ako ďalšiu vstupenku na FWT a takisto získať aj finančnú odmenu.

čítať viac
21.02.2017
Svadobný veľtrh v Tatrách - inšpirácia pre páry, ktoré plánujú svadbu

TATRANSKÁ LOMNICA (21. február 2017) – V historických priestoroch Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici sa 25. februára uskutoční I. ročník Svadobného veľtrhu v Tatrách, kde sa predstaví 24 vystavovateľov, ktorí ponúknu návštevníkom inšpiráciu s aktuálnymi svadobnými novinkami a trendmi. Nebude chýbať prezentácia svadobných šiat, oznámení, doplnkov, dekorácii, šperkov, pánskej módy a vystavovatelia poradia aj pri výbere kozmetiky, či svadobného účesu.

čítať viac
17.02.2017
TMR preinvestuje do konca r. 2019 v poľskom Szczyrku viac ako 60 mil. eur

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (17. február 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) preinvestuje v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) v dvoch etapách viac ako 60 mil. eur. Do začiatku zimnej sezóny 2019/20 zmodernizuje lyžiarsku infraštruktúru a plánuje vytvoriť v primárnom sektore 200 pracovných miest, v sekundárnom až 500 pracovných pozícií.

čítať viac
15.02.2017
Jarné prázdniny sú príležitosťou naučiť sa lyžovať

TATRY (15. február 2017) – Jarné prázdniny klopú na dvere a mnohých rodičov zamestnáva otázka, kam s deťmi počas piatich dní voľna. Slnečné svahy Tatier sú ideálnou voľbou pobudnúť na čerstvom vzduchu v horskom prostredí, ale aj možnosťou naučiť sa správne lyžovať. Zvlášť pri detských športových aktivitách platí staré známe príslovie - Čo sa v mladosti naučíš, v dospelosti akoby si našiel. V lyžiarskych strediskách v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a v Jasnej v Nízkych Tatrách sú pre deti pripravené bezkonkurenčne cenovo najvýhodnejšie 4 a 5 dňové skupinové lyžiarske kurzy Winter Passion . Lyžiari začiatočníci si pod dohľadom profesionálnych inštruktorov z lyžiarskych škôl Tatry Motion osvoja techniku lyžovania a okrem nadväzovania nových priateľstiev a animátorskej zábavy, sa u nich prejaví aj súťaživosť o medailu na konci kurzu.

čítať viac
26.01.2017
Snow camp – expedičná výzva pod Lomnickým štítom

SKALNATÉ PLESO (26. január 2017) – Vyskúšať si simuláciu extrémnych podmienok zimného táborenia môžu návštevníci na oficiálne povolenej akcii Snow camp na Skalnatom plese počas štyroch termínov 28.1., 11.2., 18.2. a 4.3. Už v sobotu si prví záujemcovia užijú stanovanie pod šírim nebom v nadmorskej výške 1 751 m n.m. v zimnom vysokohorskom prostredí a pod dohľadom skúseného horského vodcu.

čítať viac
24.01.2017
Unikátny gastrofestival Culinary week ponúkne poctivé chute severských krajín

CHOPOK (24. január 2017) – Najvyššia forma zážitkovej gastronómie reštaurácie Von Roll bude tento rok inšpirovaná tradíciami a filozofiou severských krajín s dôrazom na lokálne suroviny, prírodné chute a postupy spracovania jedla. 4. ročník Culinary week 26.-28.1. hostí kompletný tím pražskej reštaurácie Le terroir pod vedením šéfkuchára Pavla Pavlíka. Práve tá je zaradená do sprievodcu Michelin Guide už od roku 2007. Culinary week na Chopku ponúkne kombináciu všetkého, čo sa očakáva od nezabudnuteľného večera, kde sa snúbia zmysly s výnimočnou atmosférou miesta.

čítať viac
16.01.2017
Osobnosti si zmerajú sily vo futbale, na surfe a battle bude aj na lyžiach

JASNÁ (16. január 2016) – Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry a liptovský Aquapark Tatralandia čakajú súboje známych osobností zo športu a zo slovenského aj poľského šoubiznisu na podujatí Jasná Celebrity Winter Cup. Vo vzájomnom battle na vode, na suchu aj na snehu sa v piatok 20. a v sobotu 21. januára popasujú zástupcovia Mufuza (Mužstvo futbalových zázrakov) a poľského RAP (Reprezentacja Artystów Polskich).

čítať viac
10.01.2017
TMR vybuduje v Poľsku najväčšiu horskú dráhu v strednej a východnej Európe

CHORZÓW (10. január 2017) – Spoločnosť Tatry mounatin resorts, a.s. (TMR) stavia v poľskom Sliezskom zábavnom parku (Śląskie Wesołe Miasteczko) pri meste Chorzów 40 metrov vysokú horskú dráhu s názvom Lech Coaster a modernizuje park s novými tématickými zónami. Spoločnosť TMR od začiatku prevádzky (máj 2015) do leta 2017 preinvestuje v Sliezskom zábavnom parku 26 miliónov eur.

čítať viac
05.01.2017
TMR prevzalo prevádzku tatranského Hotela Kukučka****

TATRANSKÁ LOMNICA (5. január 2017) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa koncom roka 2016 dohodla so spoločnosťou ESIN facility, s.r.o. na prenájme a prevádzkovaní hotela KUKUČKA MOUNTAIN HOTEL&RESIDENCES****.

čítať viac
./
../