Tlačové správy

21.12.2018
Bubny a snežné psy cez víkend ovládnu Chopok

(KRUPOVÁ – JASNÁ NÍZKE TATRY, 21.12.2018).  Bubnová šou na snehu za sprievodu psích záprahov priamo v lyžiarskom stredisku. Pod Chopkom sa chystá netradičná oslava narodenín najstaršej a najmladšej lanovky.

čítať viac
06.12.2018
Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese

VYSOKÉ TATRY (6.12.2018). Skvelá správa pre milovníkov vysokotatranskej lyžovačky. Už v piatok 7. decembra odštartuje prvá lyžovačka na Štrbskom Plese. O týždeň neskôr (15.12.) je pripravené veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v stredisku v Tatranskej Lomnici, počas ktorého sa „poddaní“ budú starať o čo najvyšší komfort návštevníkov. Na svoje si prídu aj zberatelia. V predaji bude špeciálna bankovka s nulovou hodnotou a motívom Lomnického štítu.

čítať viac
02.12.2018
Veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v Jasnej

JASNÁ (2.12.2018). Počas víkendu stredisko Jasná Nízke Tatry, ako prvé z tatranských stredísk veľkolepo odštartovalo lyžiarsku sezónu. Prvými oblúkmi mohli lyžiari pokrstiť dokopy tri otvorené zjazdovky. Návštevníkov, ktorí sa už zimy nevedeli dočkať, okrem lyžovačky čakala najlepšia aprés-ski party na snehu, talkshow Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej a jej hostí, či Funky bašavel v Happy Ende. Dobrá nálada bola priam nákazlivá. Nechýbali ani známe osobnosti. Jedna z nich si dokonca priamo na mrazivom Chopku z kufra vytiahla aj plavky.

čítať viac
29.11.2018
V stredisku Jasná sa lyžuje už v sobotu 1. decembra

JASNÁ (29. november 2018) - Lyžiarsku sezónu 2018/19 odštartuje ako prvé z tatranských stredísk stredisko Jasná v Nízkych Tatrách na viac ako 3 kilometroch. V sobotu 1. decembra sa spúšťa lyžovačka na troch zjazdovkách, ktoré majú aktuálne výšku snehu do 30 cm a podmienky na lyžovanie dobré, miestami obmedzené. Lyžovať sa bude na severnej strane Chopku na modrej zjazdovke č. 13 Biela Púť a na červených zjazdovkách č. 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a č. 2 Májová z Priehyby do Jasnej.

čítať viac
21.11.2018
Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici získal dve ocenenia

TATRANSKÁ LOMNICA (21. november 2018) – Tatranský Grandhotel Praha získal v sobotu 17. novembra dve prestížne ceny. Z Belej pri Štúrove si odniesol ocenenie ako najlepší európsky historický hotel v kategórii Heritage & Wellness. V ten istý večer si z rakúskeho Kitzbühelu odniesol ocenenie Slovakia´s Best Ski Hotel 2018.

čítať viac
19.11.2018
GOPASS spustil predaj 10 tisíc skipasov do tatranských stredísk za 9 eur

TATRY/CHOPOK (19. november 2018) – Od pondelka 19. novembra si lyžiari môžu zakúpiť najvýhodnejší 1 dňový skipas sezóny za akciovú cenu 9 eur. V obehu je 10 tisíc online skipasov, ktoré platia do stredísk Jasná, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso.

čítať viac
15.11.2018
V Tatranskej Lomnici a na Chopku spustili zasnežovanie zjazdoviek

TATRY/CHOPOK – (15. november 2018) – V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici začali prevádzkovatelia v noci zo stredy na štvrtok zasnežovať prvé zjazdovky. Teploty klesli pod bod mrazu, technickému zasnežovaniu pomohla nízka vlhkosť vzduchu aj správny smer vetra. V Jasnej spustili zasnežovanie dnes ráno o 7:30 hod. a to v horných partiách Chopku. Dátum prvej lyžovačky bude závisieť najmä od vhodných klimatických podmienok a od ukončenia pravidelnej jesennej technickej údržby na lanovkách.

čítať viac
08.11.2018
Na lyžiarov v tatranských strediskách čakajú viaceré novinky

CHOPOK/TATRY (8. november 2018) – Lyžiarske strediská sa pripravujú na novú zimnú sezónu. Pre milovníkov zimných športov, dovolenkárov v Nízkych a Vysokých Tatrách pripravil prevádzkovateľ tatranských stredísk viaceré technické a prevádzkové novinky.

čítať viac
17.10.2018
Defibrilátory na Lomnickom štíte, na Chopku a v Hoteli FIS pomôžu zachrániť život

TATRY (17. október 2018) – Externé defibrilátory zakúpila spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) a umiestnila ich do verejných priestorov na najdostupnejšie miesta v budove na Lomnickom štíte, v Hoteli FIS na Štrbskom Plese, v novembri pribudne jeden aj v reštaurácii Rotunda na Chopku. Začiatkom októbra bol vyškolený personál obsluhy lanoviek, reštauračného zariadenia a hotela pod vedením Františka Majerského, prezidenta Slovenskej komory zdravotných záchranárov.

čítať viac
15.10.2018
TMR podporila Tatranských rytierov sumou 5 tisíc eur

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (15. október 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) pomohla prostredníctvom enviromentálneho projektu Tatranskí rytieri zrealizovať náučný chodník Activity v Podbrezovej, soví kútik v Prešove a náučný chodník s informačnými tabuľami v Tisovci. Tri víťazné návrhy detí zo základných a stredných škôl podporilo TMR sumou 5 000 eur.

čítať viac
11.10.2018
Slovenský GOPASS mieri na rakúske svahy

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (11. október 2018) – Členovia zákazníckeho programu GOPASS spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) si od októbra tohto roka budú môcť užiť výhody spojené s členstvom v GOPASSe už aj v rakúskych Alpách. Spoločnosť TMR podpísala v utorok 9. októbra dohodu o spolupráci s Mölltaler Gletcherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, na základe ktorej môže TMR prostredníctvom svojho predajného online kanála GOPASS, predávať skipasy do lyžiarskeho strediska Mölltaler Gletscher a jeho sesterského strediska Ankogel – Mallnitz. Viac než 1,13 mil. klientov zo Slovenska, Čiech a Poľska registrovaných v GOPASSe bude dostávať výhodné ponuky na lyžovačku už aj do rakúskych Álp.

čítať viac
10.10.2018
TMR vydalo novú emisiu dlhopisov

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. október 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) dnes vydala dlhopisy TMR III v celkovom objeme do 90 miliónov EUR. Seniorné cenné papiere zabezpečené záložným právom v nominálnej hodnote 1 000 EUR, s pevným úrokovým výnosom 4,4% p.a. a polročne vyplácaným kupónom, sú splatné v roku 2024.

čítať viac
09.10.2018
TMR predložila upravený projekt druhého nástupného bodu do strediska Tatranská Lomnica

TATRANSKÁ LOMNICA (9. október 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) predložila na posúdenie EIA upravený projekt vybudovania druhého nástupného bodu do lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica, ktorým chce reagovať na rastúcu návštevnosť a požiadavku lepšej regulácie pohybu a rozptylu lyžiarov v stredisku. Ide o projekt, ktorý už bol posúdený a schválený v rámci EIA v roku 2008, ale nedošlo k jeho realizácii. Na základe skúseností z dlhoročnej prevádzky lyžiarskeho strediska TMR upravila projekt tak, aby plnil pôvodný účel, ale pri zásadne menšom vplyve na životné prostredie a komfort bývania obyvateľov lokality. Nový návrh zároveň lepšie reaguje na súčasné trendy a zmeny v požiadavkách lyžiarov, kedy rastie záujem najmä o menej náročné „modré“ trate, vhodné pre rodinnú lyžovačku.

čítať viac
05.10.2018
TMR hodnotí letnú sezónu 2018

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (5. október 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele letnej sezóny 2018 v strediskách TMR.

čítať viac
03.10.2018
TMR vstupuje v Čechách do golfového segmentu

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (3. október 2018) – Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), najvýznamnejší hráč v slovenskom turistickom biznise vstupuje do novej oblasti svojho podnikania. Od 1. novembra 2018 si bude prenajímať Golf & Ski resort Ostravice, GREEN INN Hotel a Guest Restaurant Ostravice. Nájomná zmluva podpísaná 1. októbra je uzavretá na 20 rokov.

čítať viac
28.09.2018
V Grandhoteli v Starom Smokovci kompletne zmodernizovali ubytovacie priestory

STARÝ SMOKOVEC (28. september 2018) – Pri príležitosti rekonštrukcie vnútornej časti jedného z troch najstarších tatranských grandhotelov – Grandhotela v Starom Smokovci a dedikácie apartmánov, sa vo štvrtok 20. septembra konal slávnostný Večer GRAND momentov. Pri príležitosti krstu prvých venovaných apartmánov kráľovi komikov - Vlastovi Burianovi, olympijskému víťazovi vo vytrvalostnom behu - Emilovi Zátopkovi a herečke Emílii Vášaryovej, sa v Grandhoteli uskutočnilo kultúrno – spoločenské podujatie. Na ňom sa zúčastila aj pravnučka V. Buriana, česká producentka Monika Kristl a herečka Zdena Studenková.

čítať viac
13.08.2018
Tatranské majstrovstvá vo varení guláša

ŠTRBSKÉ PLESO (13. august 2018) – V poradí 8. ročník tatranských majstrovstiev vo varení kotlíkového guláša – Guláš cup sa uskutoční pred Hotelom FIS na Štrbskom Plese 18. augusta so štartom od 10. hodiny. O tom, kto z 15 prihlásených družstiev bude víťaz, rozhodne odborná aj laická verejnosť degustáciou vzoriek priamo na mieste. Súťaž je vyhlásená v dvoch kategóriách (dvojčlenné družstvo plus pomocníci), a to v kategórii kuchárov profesionálov z hotelov a reštauračných zariadení a v kategórii gurmánov – nekuchárov.

čítať viac
30.07.2018
Spoločnosť TMR predložila projekt obnovy lyžiarskeho strediska Jamy

TATRANSKÁ LOMNICA (30. júl 2018) - Požiadavka na obnovenie lyžovania na Jamách v Tatranskej Lomnici, ktoré fungovali ako komplexný športový areál od 70-tych rokov a obmedzene až do roku 2010, zaznievala od vedenia aj obyvateľov Mesta Vysoké Tatry dlhodobo. V minulosti chýbalo areálu lyžiarske aj dopravné prepojenie s novou časťou strediska Tatranská Lomnica, čo spôsobilo výrazný pokles záujmu zo strany lyžiarov. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) preto predložila v týchto dňoch na posúdenie EIA projekt, ktorým chce obnoviť fungovanie strediska Jamy nielen cez rozšírenie ponuky lyžovania, ale aj dobudovaním zodpovedajúcej prepravnej infraštruktúry. Návrh zároveň reaguje na pretrvávajúce dopravné problémy v Tatranskej Lomnici vybudovaním odstavného parkoviska s inteligentnou dopravnou navigáciou. Z pohľadu TMR aj Mesta Vysoké Tatry by umiestnenie parkoviska na západnom okraji zastavaného územia nad električkovou traťou pomohlo odľahčiť dopravu a obmedziť prejazdy áut centrom Tatranskej Lomnice.

čítať viac
26.07.2018
Medvedie dni zavítajú na Hrebienok už 1. augusta

HREBIENOK (26. júl 2018) – 11. ročník festivalu Medvedích dní na Hrebienku (1. - 4. augusta) prináša počas štyroch dní výnimočný detský program so zabávačom a moderátorom Andrejom Bičanom, spevákom Mirom Jarošom, Youtuberom GOGOM, Tanečnou školou muzikálu Kubo, speváčkou Kristínou a Trpaslíkmi z RTVS. Na detských divákov čaká aj Divadlo hudby, Féder Teater, kúzelník Talostan, či škola tanca s Credance. Od stredy do soboty si tak malí aj veľkí užijú atmosféru plnú medvedej zábavy, nebude chýbať sprievodný program s medvedími hrami a súťažami.

čítať viac
16.07.2018
Obľúbené člnkovanie na Štrbskom plese zatraktívnil čln s preskleným dnom

ŠTRBSKÉ PLESO (16. júl 2018) - Na hladine Štrbského plesa sa začala v poradí 10. sezóna člnkovania. Tento rok ju zatraktívnil čln s preskleným dnom. Osada Štrbské Pleso patrí medzi najnavštevovanejšie vo Vysokých Tatrách a tradícia člnkovania sa začala rozvíjať už pred 145 rokmi.

čítať viac
10.07.2018
Tatralandia otvorila najväčší typ toboganu turbulence v Európe

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (10. júl 2018) – Uplynulú nedeľu sa v liptovskom Aquaparku Tatralandia slávnostne otvorili dva nové gigantické tobogany. Aj za účasti osobností zo sveta šoubiznisu, či športu boli tobogany pokrstené netradičným spôsobom – vodnými striekacími pištoľami. Jeden z veľkokapacitných toboganov s názvom Delpin ocenil aj dodávateľ toboganov turecká spoločnosť Polin ako prvý svojho druhu a zároveň najväčší turbulence tobogan v Európe.

čítať viac
08.07.2018
Pod Lomnický štít opäť zavíta Medzinárodný detský husľový orchester

SKALNATÉ PLESO (8. júl 2018) – V poradí piate stretnutie mladých huslistov v Tatrách, ktoré vystupuje pod názvom Medzinárodný detský husľový orchester, vyvrcholí špeciálnym koncertom pod šírim nebom na Skalnatom plese. V sobotu 14. júla sa pod Lomnickým štítom predstaví 33 nadaných detí zo Slovenska, Čiech, Ruska, Kanady, Portugalska, Mexika a Hong-Kongu. Malí huslisti vystúpia pod vedením huslistky a pedagogičky Terezy Novotnej.

čítať viac
01.07.2018
Tatralandia chystá otvorenie toboganov s poriadnym súbojom

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (1. júl 2018) – V nedeľu 8. júla sa návštevníci Tatralandie dočkajú otvorenia nových gigantických toboganov za účasti známych osobností. V hlavnej úlohe sa predstavia dva nové tobogany adrenalínový Delphin a rodinný tobogan 4 Family. Ako prví si vyskúšajú jazdu na raftoch osobnosti zo sveta slovenského a poľského šoubiznisu, športu a médií, ale na súťaž v Tobogan battle opening pozýva Tatralandia aj všetkých svojich návštevníkov.

čítať viac
29.06.2018
TMR na pol roka s rastom tržieb o 30%

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (29. jún 2018) – Po prvom polroku vzrástli konsolidované výnosy Spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) medziročne o takmer 30% na 65,5 mil. EUR, prevádzkový zisk pred odpismi (EBITDA) sa zvýšil o 23% na 26,2 mil. EUR a čistý zisk dosiahol 12,2 mil. EUR.

čítať viac
28.06.2018
Letné novinky vo Vysokých Tatrách

TATRY (28. jún 2018) - Leto vo Vysokých Tatrách sa môže pochváliť tými najkrajšími panoramatickými výhľadmi, ktoré sú spojené so zaujímavými rodinnými podujatiami a atrakciami. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) ako prevádzkovateľ horských stredísk chce tento rok investovať aj do zlepšenia a skvalitnenia gastro služieb v Restaurant Hrebienok, rozšírenia kapacít v Panorama Restaurant na Skalnatom plese, v Hoteli FIS na Štrbskom Plese a modernizovať izby v Grandhoteli Starý Smokovec. Investície budú predstavovať viac ako 5,2 mil. eur.

čítať viac
20.06.2018
Najvyššie položená včelnica je umiestnená na streche Hotela FIS na Štrbskom Plese

ŠTRBSKÉ PLESO (20. jún 2018) –  Strecha Hotela FIS*** na Štrbskom Plese sa toto leto poriadne „rozvibruje“ včelím bzukotom. V nadmorskej výške 1 380 m bude Hotel FIS*** chovať dokopy 5 včelstiev s približne 150 tisícami včiel. Tri včelstvá sa už na streche aklimatizujú od nedele 17. júna. Ďalšie včelstvá k nim pribudnú v najbližších dňoch.

čítať viac
18.06.2018
S pomocou TMR vybudujú Tatranskí rytieri náučný chodník v Muránskej planine

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (18. jún 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) si uvedomuje svoju zodpovednosť voči životnému prostrediu a aj preto už druhý rok podporuje školský projekt Tatranskí rytieri. Projekt vzdeláva a aktivizuje deti a študentov k záujmu o prírodu a prispieva k tomu, aby sa žiaci osobne zúčastňovali na aktivitách v prírode a zlepšovali tak životné prostredie okolo seba. Školáci zapojení v projekte pripravovali počas roka výtvory a projekty, ktoré budú slávnostne vyhodnotené vo štvrtok 21. júna v rámci podujatia Ekofilmárik v Hoteli Grand Jasná. Počas dňa budú prezentované detské výtvory a premietané tie najlepšie detské ekofilmy z produkcie našich najmenších. Sprievodný program bude plný interaktívnych workshopov a tvorivých dielní s ekologickou tematikou.

čítať viac
15.06.2018
Tatralandia predstaví úplne nové a netradičné tobogany

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (15. jún 2018) – Od tohto leta budú v najväčšom zábavnom parku na Slovensku v Tatralandii dva nové tobogany mimoriadnych rozmerov. Už 8. júla sa návštevníkom predstavia gigantické tobogany, ktoré sú technológiou, inováciou a kvalitou zhodné s tými v exotickom Dubaji alebo na Tenerife. Turecká spoločnosť Polin so 40 ročnými skúsenosťami stavia svoje tobogany po celom svete a je lídrom v nových progresívnych technológiách. Svoje know how odovzdala do 3 tisíc projektov vodných parkov v 103 krajinách a tento rok sa predstaví toboganmi s názvami Delphin a 4 Family aj na Slovensku.

čítať viac
06.06.2018
Leto na Chopku odštartuje športom a zábavou

CHOPOK (6. jún 2018) – Druhá júnová sobota bude v Jasnej pod Chopkom patriť športu a aktívnemu oddychu v prírode. 9. júna o 9:30 hod. je pre rodiny s deťmi pripravené podujatie Drakoviny s animačnou zábavou a hrami. Rozhýbať sa nielen malým, ale aj veľkým pomôžu inštruktori z Kids Fun Academy. Drakoviny zároveň odštartujú slávnostné otvorenie Drakoparku Chopok.

čítať viac
10.05.2018
V Jasnej budú dobrovoľníci opäť čistiť zjazdovky a vysádzať stromčeky

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. máj 2018) – Letná sezóna v Nízkych Tatrách je predo dvermi a pod Chopkom sa v piatok 11. mája zídu dobrovoľníci, aby po zime upratali zjazdovky a ich okolie od odpadkov a skál. Akciu pod názvom Zelený Chopok každoročne organizuje prevádzkovateľ lyžiarskeho strediska Jasná spolu s partnermi. V spolupráci s Pozemkovým spoločenstvom Ploštín vysadia tento rok dobrovoľníci pod Chopkom aj 1 000 malých sadeníc smrekov a jedlí

čítať viac
18.04.2018
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2018

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (18. apríl 2018) – 18. apríla 2018 sa v Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Spoločnosť, TMR). Akcionári prijali všetky návrhy predstavenstva.

čítať viac
17.04.2018
TMR hodnotí zimnú sezónu 2017/18

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (17. apríl 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele zimnej sezóny 2017/18 v strediskách TMR.

čítať viac
04.04.2018
Veronika Velez-Zuzulová sa v Jasnej rozlúči s kariérou

JASNÁ (4. apríl 2018) – Naša najúspešnejšia lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sa v sobotu 7. apríla bude lúčiť so svojou fenomenálnou kariérou v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Za účasti rodiny, priateľov, Petry Vlhovej, sponzorov a fanúšikov v lokalite Priehyba, odjazdí paralelný slalom a posledný krát si zasúťaží medzi bránami. Podujatie bude oslavou lyžovania a vyvrcholením lyžiarskej sezóny.

čítať viac
16.03.2018
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie 2018

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (16. marec 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 18. apríla 2018.

čítať viac
13.03.2018
Hľadá sa hrdina a absolútny víťaz Hero Season Trophy tour

TATRY (13. marec 2017) – Verejné preteky v obrovskom slalome Hero Season Trophy tour sa po poľskom Szczyrku a českom Špindlerovom Mlýne presúvajú na Slovensko. Už 17. marca si prestížnu trofej budú môcť vybojovať lyžiari a snowboardisti na Štrbskom Plese, 24. marca v Tatranskej Lomnici a meno absolútneho hrdinu sezóny bude známe po finálovom kole 31. marca v Jasnej. Víťaz v každom lyžiarskom stredisku je slávnostne korunovaný a v každej kategórii získava celosezónny skipas - Šikovnú sezónku na novú lyžiarsku sezónu. Práve z Jasnej vzíde hrdina, ktorý získa aj bonus navyše - špeciálnu cenu, ktorou je možnosť postaviť sa bok po boku na exhibičnom zjazde spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou 7. apríla.

čítať viac
07.03.2018
Jar privítajú na historických saniach aj v bikinách

CHOPOK (7. marec 2018) – V sobotu 10. marca sa o 12. hodine na južných svahoch Chopku uskutočnia preteky na historických saniach krňačkách (krňohách). Súťažiaci majú pred sebou 400 metrové prevýšenie na vytýčenej a označenej 2,5 km dlhej trati z lokality Kosodrevina do Krupovej. Bohatý sprievodný program pripravili Horehronci v znamení chutných domácich grilovaných špecialít, tradičného folklóru, ale aj modernej hudobnej produkcie a animácií, či súťaží. Liptáci si oslavu jari spájajú s osvedčeným zhadzovaním navrstveného oblečenia v podobe Bikini skiing by Party kýbl. Nadšenci lyžovania sa tak na severnej strane Chopku v lokalite Lúčky v nedeľu 11. marca o 13. hodine predvedú v exhibičnom hromadnom a bikinovom zjazde.

čítať viac
01.03.2018
Najnovšie svadobné trendy prinesie veľtrh v Grandhoteli Praha

TATRANSKÁ LOMNICA (1. marec 2018) – Druhý ročník úspešného veľtrhu svadobných vystavovateľov prinesie do Tatranskej Lomnice v sobotu 3. marca zaujímavý prehľad toho najaktuálnejšieho, čo potrebujú vedieť tí, ktorí sa tento rok chystajú uzavrieť manželský sľub a pri organizácii svadby potrebujú nielen poradiť, ale sa aj inšpirovať svadobnými trendmi.

čítať viac
28.02.2018
TMR za rok 2016/17 s rastom výnosov 18,1%

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (28. február 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vykázala za finančný rok 2016/17 18,1% rast celkových výnosov v objeme 95,9 mil. EUR.

čítať viac
24.02.2018
Jurkovičove budovy v Tatrách majú novú nádej

Národná kultúrna pamiatka budova Encián, pôvodná stanica lanovky na brehu Skalnatého plesa vo Vysokých Tatrách od architekta Dušana Jurkoviča, sa dočká ďalšej rekonštrukcie. Postaralo sa o to občianske združenie Tatranský okrášľovací spolok (TOS). Spolok, ktorý má budovu v nájme od spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) na 20 rokov, podal v apríli 2017 projekt na Ministerstvo kultúry SR. Prostredníctvom podpory realizácie projektu s názvom „Modernizácia NKP Encián Skalnaté pleso“ získal TOS koncom minulého roka prvú časť dotácie zo štátneho rozpočtu MK SR na rok 2017, a to v sume necelých 140 tis. eur. Celková výška dotácie schválenej na rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky Encián na Skalnatom plese v súlade s podmienkami danými v rozhodnutí Krajského pamiatkového úradu Prešov predstavuje 336 511 eur.

čítať viac
22.02.2018
Ekologická doprava je šanca pre lepšiu budúcnosť Tatier

TATRANSKÁ LOMNICA (22. február 2018) – Aktuálnym problémom horských stredísk všade na svete je, ako zvládnuť rastúci počet návštevníkov s čo najmenším dopadom na prírodné prostredie. Kľúčovou oblasťou sa stáva dopravná obslužnosť, a tiež snaha o znižovanie neekologickej automobilovej dopravy. Túto výzvu riešia aj strediská vo Vysokých Tatrách, kde sa spolu s rastom návštevnosti každoročne zvyšuje aj počet dopravne kritických dní. Odborné fórum Ekologická doprava = lepšia budúcnosť Tatier si dalo za cieľ priniesť medzinárodné inšpirácie z oblasti ekologických foriem dopravy a otvoriť diskusiu o vhodných dopravných riešeniach pre Tatry. Podujatie zorganizovala spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) v spolupráci s odborným partnerom Prešovskou regionálnou komorou SOPK.

čítať viac
19.02.2018
Chopok bude zastávkou špičkových pretekov vo voľnom teréne

CHOPOK (19. február 2018) – Jasná Adrenalín prináša na Chopok v piatok 23. februára štvorhviezdičkové lyžiarske a snowboardové preteky vo voľnom teréne, ktoré sú súčasťou medzinárodnej Freeride World Tour (FWT). Kvalifikačnou zastávkou Freeride World Qualifier (FWQ) je práve slovenská verzia pod názvom Jasná Adrenalín v najlepších freeridových žľaboch na Chopku. 16. ročník uznávanej súťaže ponúkne opäť nevšedné adrenalínové divadlo. Priamo zo svahu v Public area na Konskom grúni si lyžiari aj nelyžiari vychutnajú tie najlepšie freeridové jazdy a saltá v skalnom teréne s panoramatickým výhľadom na cieľovú plochu.

čítať viac
06.02.2018
Do Tatranskej Lomnice mieria Snežné psy

TATRANSKÁ LOMNICA (6. február 2018) – Moderátor Andrej Bičan, 50 severských psov spolu s mašérmi, súťaže, rozprávky, 12 stanovíšť s hrami Od póla k pólu, živá socha nórskeho polárnika Amundsena, expedičné výpravy a záchranné akcie s lavínovými psami, dog dancing, areál na sánkovanie, hladkacie bernardíny a výborná zábava s Funny Fellows, či tanečnou skupinou Outbreak je už opäť tradičnou pozvánkou pre rodiny s deťmi na podujatie Snežné psy, ktoré sa uskutoční 10.-11. februára v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici.

čítať viac
05.02.2018
Dejisko zimnej olympiády sa presunie aj do Jasnej

JASNÁ/PJONGČANG (5. február 2018) – Do lyžiarskeho strediska Jasná v Nízkych Tatrách sa 9.-10. februára prenesie kúsok olympijskej atmosféry práve v čase, kedy sa v juhokórejskom Pjongčangu začínajú XXIII. zimné olympijské hry. Už o pár dní si všetci návštevníci užijú výnimočné podujatie so skutočnými olympijskými disciplínami akými sú slalom, curling, biatlon, snowboarding a sánkovanie. Jasná bude žiť nielen športovými výkonmi našich olympionikov na diaľku, ale aj priamo na svahoch Chopku a nebude chýbať bohatý sprievodný program. Slovenský olympijský výbor spolu s partnermi prináša do najväčšieho lyžiarskeho strediska originálnu Arénu olympijského tímu, ktorej hlavný program sa odohráva na dvoch nástupných miestach lanoviek v lokalite Biela Púť a Priehyba.

čítať viac
29.01.2018
Gastro festival nezvyčajných chutí

CHOPOK (29. január 2018) -  Popol zo sena, prach z ikry, či spálená čokoláda nie sú experimenty začínajúcich školákov, ale kuchárke trendy na michelinovskej úrovni, ktoré na Chopok prinesie nadaný britský šéfkuchár Tony Casey. V rámci tradičného Culinary week sa so svojím tímom predstaví v štýlovej Von Roll Restaurant v lokalite Luková. 1.-2. februára si na svoje prídu milovníci výnimočného jedla a pitia na piatom ročníku zimného gastro festivalu v nadmorskej výške 1 670 m n.m., ktorý sa tento rok rozšíri 3. februára aj do reštaurácie Angus v Hoteli Pošta**** v centre lyžiarskeho strediska Jasná.

čítať viac
18.01.2018
Olympijskú známku predstavia v Hoteli Pošta v Jasnej

JASNÁ (18. január 2018) – Pri príležitosti XXIII. zimných olympijských hier (ZOH) v juhokórejskom Pchjongčchangu vydáva Slovenská pošta limitovanú edíciu poštovej známky s motívom zjazdového lyžovania, ktorá bude slávnostne odhalená a inaugurovaná v piatok 19. januára o 16. hodine v Hoteli Pošta v Jasnej. Tzv. krst poštovej známky je jedným zo symbolických podujatí, ktoré aj s ochutnávkou pravej olympijskej atmosféry organizuje lyžiarske stredisko Jasná spolu so Slovenským olympijským výborom a jeho partnermi. Svahy Chopku sa od 9. do 25. 2. zmenia na Arénu Slovenského olympijského tímu so zónami zimných športov, party scénou a fanúšikovskou základňou s vysielaním živých športových prenosov.

čítať viac
05.01.2018
TMR začalo prevádzkovať český skiareál Ještěd

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. január 2018) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) oficiálne prevzala od mesta Liberec 22. decembra 2017 športový a lyžiarsky areál Ještěd a zahájila tak jeho zimnú prevádzku. Symbolické prevzatie areálu spečatilo aj predanie historických lyží, ktoré z rúk primátora mesta Liberec Tibora Batthyányho prijal riaditeľ TMR pre Českú republiku Čeněk Jílek.

čítať viac
./
../