Tlačové správy

19.12.2019
Golfové rezorty z Brna, Ostravíc a Olomouca spojili sily – vytvorili "Moravský golfový trojuholník"

(LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ) 19. december 2019 - Dobrá správa pre všetkých golfistov! Central Golf Club, ktorý spojil golfové rezorty Golf Kaskáda Brno a Golf&Ski Ostravice rozširuje možnosti hry pre svojich členov na ďalšie ihrisko. Na základe dohody sa ďalším partnerským ihriskom Central Golf Clubu stáva Golf Resort Olomouc.

čítať viac
18.12.2019
Grantový program Pre lepší život v meste Vysoké Tatry bude pomáhať aj v roku 2020

V premiérovom ročníku grant podporil aj vzdelávacie a športovo-pohybové projekty z materských škôl.

VYSOKÉ TATRY. (18.12.2019) - Posledné tri projekty grantového programu s názvom Pre lepší život v meste Vysoké Tatry, ktorý vyhlásila spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR),  sú zrealizované. Tentokrát potešili hlavne malých škôlkarov. Tatranci majú možnosť prihlásiť projekty do druhého ročníka grantového programu ešte do konca decembra.

čítať viac
16.12.2019
Tatry mountain resorts mení tvár na TMR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (16.12.2019) Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. predstavila nové logo. Jeden z najväčších hráčov v oblasti cestovného ruchu v Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely sa rozhodol pre zmenu v súvislosti s pokračujúcou expanziou do zahraničia.

čítať viac
11.12.2019
Vytaste sane! Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca je už otvorená

HREBIENOK. (11.12.2019) - Nádielka snehu, ktorá v posledných dňoch pribudla, pomohla otvoriť už aj najdlhšiu sánkarskú dráhu vo Vysokých Tatrách. Milovníci zimných športov si tak môžu užiť jazdu na sánkach z Hrebienka až do Starého Smokovca.

čítať viac
05.12.2019
Prebudenie najkrajšieho tatranského kvetu je nultou etapou Lomnického korza

VYSOKÉ TATRY (05.12.2019) – Lomnické korzo sa stáva realitou. Pôvodný zámer prevzal prevádzkovateľ lyžiarskych stredísk, spoločnosť Tatry Mountain Resorts a.s. (TMR) a jeho nultou etapou je prestavba pôvodného penziónu Horec na exkluzívny apartmánový dom, ktorá bola práve zahájená.

čítať viac
04.12.2019
Deti v Bešeňovej zažijú VIP saunovanie s Mikulášom

BEŠEŇOVÁ. (4.12.2019) - Predtým ako sa Mikuláš vyberie napĺňať vyleštené detské čižmičky najprv naučí škôlkárov z Bešeňovej ako sa starať o svoje zdravie a získať lepšiu imunitu.

čítať viac
04.12.2019
Lyžiari sa dočkali, Vysoké Tatry a Jasná pozývajú na prvú lyžovačku už v piatok a v sobotu!

JASNÁ/VYSOKÉ TATRY (4.decembra 2019) - Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná prichádza so skvelou správou! Už v sobotu 7.decembra štartuje lyžovačku na prvých vysnežených svahoch. Vo Vysokých Tatrách prinesie prvú lyžovačku Mikuláš - už v piatok 6.decembra štartuje na Štrbskom Plese.

čítať viac
03.12.2019
Jasná aj Špindlerův Mlýn obhájili lyžiarskych Oscarov

Liptovský Mikuláš (3.decembra 2019) V rakúskom meste  Kitzbühel už po siedmy krát rozdávali lyžiarskych Oscarov. Udeľovanie ocenení World Ski Awards 2019 prinieslo radosť aj na Slovensko a do Českej republiky.

čítať viac
02.12.2019
Je to tu! Príchod zimy a začiatok zasnežovania oslávili v Jasnej obrovským eventom

(JASNÁ/VYSOKÉ TATRY) – 2.decembra 2019 - Uplynulý víkend v Jasnej bol v znamení tradičného Winter Jasná Opening. Veľkolepú show v štýle pop-art otvoril Igor Rattaj, predseda dozornej rady Tatry Mountain Resorts a.s.,  prezlečený za Elvisa Presleyho, ktorému sekundovali The Backwards či takmer autentická postava Andyho Warhola. Výstrel z Elvisovej pištole otvoril nielen skvelú párty, ale aj začiatok zimy v najväčšom horskom stredisku na Slovensku.

čítať viac
21.11.2019
Počasie zamiešalo karty: Štart lyžovačky sa odkladá, v Alpách sú strediská zasypané snehom

VYSOKÉ TATRY/JASNÁ. (21.11.2019) – Smutná správa pre lyžiarov. Na brázdenie svahov si budú musieť ešte počkať. Štart lyžiarskej zimnej sezóny v Jasnej a na Štrbskom Plese bol plánovaný na koniec novembra. Príliš teplé počasie ale lyžiarom pohodovú jazdu dole svahmi akosi dopriať nechce. Zatiaľ čo termín prvej lyžovačky sa na Slovensku odkladá, rakúske alpské stredisko Mölltaler Gletscher po veľkej snehovej kalamite otvára ďalšie zjazdovky.

čítať viac
14.11.2019
LYŽIARI MAJÚ DÔVOD NA RADOSŤ – 10 TISÍC SKIPASOV DO NAJMODERNEJŠÍCH STREDÍSK V TROCH KRAJINÁCH JE V PREDAJI LEN ZA 9 EUR

TATRY/ŠPINDLEROV MLYN/SZCZYRK (14. november 2019) – Lyžiari si môžu urobiť poriadnu radosť! Od štvrtka 14.novembra spúšťa e-shop GOPASS online predaj skipasov do stredísk v Jasnej, vo Vysokých Tatrách (Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica), Szczyrku(PL) a v Špindlerovom Mlyne(CZE). Okrem špeciálnej akcie, ktorá sa týka prvých 10 tisíc skipasov za neuveriteľných 9.-eur, majú práve teraz všetci príležitosť nakúpiť si skipasy na výlety a lyžiarske dovolenky za najnižšie ceny.

čítať viac
11.11.2019
Delá v Jasnej chŕlia prvý sneh

JASNÁ/VYSOKÉ TATRY. (11.11.2019) – Žiadny test, ale ozajstné zasnežovanie. O piatej ráno sa v Jasnej roztočili vrtule snežných diel. Na zasnežovanie sa už pripravujú aj strediská vo Vysokých Tatrách.

čítať viac
04.11.2019
Na Liptove padol pre Slovensko netradičný rekord

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (4.11.2019) – Tropické prostredie, havajské tance a surf show. Najväčší akvapark na Slovensku - Tatralandia sa deň po sviatku všetkých svätých doslova premenil na  havajskú pláž Waikiki. Návštevníci pod dozorom pozorného oka komisára zo Slovenskej knihy rekordov dokonca vytvorili aj rekord.

čítať viac
25.10.2019
Pevným cenám odzvonilo, lyžovačka v TOP strediskách bude totálne flexi

Liptovský Mikuláš (25.október 2019) -  Lyžiari v slovenských TOP strediskách Jasná a Vysoké Tatry sa môžu pripraviť na ďalšie novinky. Po minuloročnom zavedení flexibilných cien, ktoré lyžiarov naučili naplánovať si lyžovačku a získať skipasy v online predpredaji za lepšie ceny, prichádzajú tieto rezorty s ďalšími zaujímavými informáciami. Dynamické ceny mieria už aj do pokladní, Vysoké Tatry čaká rozdelenie.

čítať viac
16.10.2019
Včely zo strechy hotela FIS*** na zimu menia adresu

ŠTRBSKÉ PLESO (16.10.2019) - Skrátiť dobu zimovania, uľahčiť jarný rozvoj a dať včelám príležitosť načerpať dostatok síl. To sú dôvody, pre ktoré včely z najvyššie položenej včelnice na Slovensku umiestnenej na streche hotela FIS*** na Štrbskom Plese, na zimu zmenili svoju trvalú adresu.

čítať viac
07.10.2019
Horúca správa z ľadovca - stredisko Mölltaler Gletscher štartuje lyžovačku už v utorok

FLATTACH(7.októbra 2019) - Rakúske alpské lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher, ktoré začiatkom leta kúpila spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., je v plnej príprave na novú zimnú sezónu. Jeden z ôsmich rakúskych ľadovcov a jediný v oblasti Korutánska by tak prvých lyžiarov v novej sezóne mal privítať už v utorok.

čítať viac
11.09.2019
V Tatralandii idú príkladom - zatočili s plastovým odpadom

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (11. septembra 2019) – Najväčší slovenský akvapark napĺňa svoj vlastné ambiciózne ciele v oblasti ekológie a recyklácie odpadu. Tatralandia, ktorá je známa svojimi progresívnymi prístupmi v oblasti udržateľného hospodárenia najnovšie informuje o 80% znížení produkcie plastového odpadu z gastronómie!

čítať viac
10.09.2019
Peniaze z grantového programu Pre lepší život v meste Vysoké Tatry pomohli tatranským farníkom i divadelníkom

VYSOKÉ TATRY - (10.9.2019). Podporiť verejnoprospešné aktivity obyvateľov Mesta Vysoké Tatry, motivovať ľudí a organizácie, aby sami povedali, čo je potrebné opraviť, vytvoriť, zlepšiť, či na čo prispieť v ich meste. To sú hlavné ciele grantového programu TMR Pre lepší život v Meste Vysoké Tatry, vďaka ktorému divadelné združenie Tatratália - divadelný ochotnícky súbor Paľa Bielika Tatranská Lomnica, pri 30. výročí založenia súboru vydala publikáciu o divadle a naštudovala novú divadelnú hru. Peniaze z grantu pomohli aj tatranskej farnosti.

čítať viac
20.08.2019
Lucie Bílá v Tatrách pokrstila apartmán

STARÝ SMOKOVEC (20.8.2019) – Jediným tónom vie dojať celé obecenstvo. Lucie Bílá si svojou charizmou dokáže rýchlosťou blesku ukradnúť srdcia ľudí presne tak, ako si to jej srdce ukradol apartmán č. 205 v Grandhoteli**** Starý Smokovec, ktorý začiatkom týždňa v Tatrách slávnostne pokrstila pravou tatranskou vodou.

čítať viac
25.07.2019
Najviac medveďov bude opäť na Hrebienku

HREBIENOK (25.7.2019) - Štyri dni nespútanej zábavy a Hrebienok plný medvedej atmosféry. Medvedie dni - najnavštevovanejšie letné podujatie pre rodiny s deťmi tento rok mení svoju tvár a štartuje akoby odznova. Na návštevníkov čakajú nielen nové atrakcie a súťaže, ale aj množstvo vzdelávacích aktivít pre deti, či dospelých, ktoré rozšíria zručnosti a zblížia ich s prírodou a tradíciami.

čítať viac
23.07.2019
Emília Vášáryová zavítala do apartmánu, ktorý nesie jej meno

STARÝ SMOKOVEC (23.7.2019) - V jednom z najstarších hotelov slovenských veľhôr, v Grandhoteli Starý Smokovec, si kľučky na izbách už viac ako sto rokov podávajú nielen významné osobnosti. Práve ich príbehy sa zliali do príťažlivej mozaiky klenotu Vysokých Tatier. Takmer pred rokom začal hotel písať novú kapitolu. Rekonštrukcia apartmánov umocnila atmosféru historického klenotu. Romantiku Grandhotela Starý Smokovec si odvtedy môžete užiť v apartmánoch, ktoré nesú mená manželov Zátopkovcov, Vlasta Buriana, či Emílii Vášáryovej, ktorí pravidelne hotel navštevovali.

čítať viac
19.07.2019
Z najvyššie položenej včelnice na Slovensku stočili prvý tohtoročný med

ŠTRBSKÉ PLESO (19.7.2019). Už je to viac ako rok, čo sa strecha Hotela FIS*** na Štrbskom Plese rozozvučala včelím bzukotom. V druhý júlový týždeň sa priamo na streche hotela uskutočnilo prvé tohtoročné stáčanie medu. Jeho množstvo pozitívne prekvapilo.

čítať viac
02.07.2019
Leto plné horských zážitkov

VYSOKÉ TATRY (2.7.2019). Návštevníci Vysokých Tatier sa počas leta môžu tešiť na viacero noviniek. Najviac zážitkov čaká na najmenších návštevníkov a rodiny s deťmi. Užiť si budú môcť nielen úplne novú podobu populárnych Medvedích dní, ale aj dobrodružné víkendy v duchu známej Tatranskej divočiny na Skalnatom plese. Gurmáni a milovníci tradícií si prídu na svoje aj vďaka ďalšej novinke - Pastierskym večerom.

čítať viac
28.06.2019
TMR za prvý polrok 2018/19 s výnosmi vyše 68 mil. EUR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (28. júna 2019) – Po prvom polroku vzrástli výnosy Spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) medziročne o 4,7% na 68,6 mil. EUR, prevádzkový zisk pred odpismi (EBITDA) poklesol o 1,6% na 25,8 mil. EUR a čistý zisk dosiahol 8,9 mil. EUR.

čítať viac
26.06.2019
Veľkolepý SUMMER BATTLE OPENING otvorí leto v Tatralandii!

Liptovský Mikuláš - 25.júna 2019 -  Už tento víkend čaká veľkolepé otvorenie letnej sezóny akvapark Tatralandia. Na svoje si prídu predovšetkým milovníci adrenalínu a dobrej zábavy. Čakajú na nich súťažné zápolenia na toboganoch, šampionát v indoorovom surfovaní a bohatý sprievodný program.

čítať viac
26.06.2019
Otvorenie letnej sezóny v Jasnej v znamení športu a noviniek

Liptovský Mikuláš - 26.júna 2019 -  Už v sobotu 29.júna slávnostne otvoria letnú turistickú sezónu v Jasnej. Milovníci aktívneho životného štýlu si dajú zraz v Rotunde na vrchole Chopku, odkiaľ sa pod dohľadom skúsených lektorov vydajú do blízkeho okolia.

čítať viac
12.06.2019
Tatry Mountain Resorts definitívne na ľadovci – spoločnosť kúpila alpské lyžiarske strediská Mölltal a Ankogel

Liptovský Mikuláš - 12.júna 2019 -  Slovenská spoločnosť Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) rozšírila portfólio svojich horských stredísk. Dlhodobo avizovaný zámer vstúpiť do alpského strediska naplnila TMR akvizíciou rezortu Mölltal v rakúskom Korutánsku.

čítať viac
07.06.2019
Hotelové včely na Štrbskom Plese vylietajú do druhej sezóny

Vysoké Tatry, 7.júna 2019  - Projekt „Včely v horách“, ktorý na Štrbskom Plese začali realizovať pred rokom, vstupuje do svojej druhej sezóny. Súčasťou tatranskej prírody v najvyššie položenej tatranskej osade tak budú opäť včelstvá umiestnené na strešnej konštrukcii HOTELA FIS.

čítať viac
24.05.2019
Lyžiarske strediská Tatry Mountain Resorts s prestížnymi oceneniami od Skiresort.info

Vysoké Tatry ( 24.mája 2019) - Skiresort.info, najväčší svetový lyžiarsky portál, vyhodnotil najlepšie rezorty za rok 2019.  Medzi najlepšími nechýbajú opäť ani lyžiarske strediská z portfólia spoločnosti Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) – ocenenia získali Jasná, Tatranská Lomnica a Špindlerův Mlýn.

čítať viac
10.05.2019
Sánkarske nádeje s podporou grantového programu Pre lepší život v meste Vysoké Tatry

Vysoké Tatry ( 10.mája 2019) - Prvým subjektom, ktorý využil prostriedky z grantového programu Pre lepší život v meste Vysoké Tatry, je Slovenský zväz sánkarov.  Jediný športový zväz pôsobiaci na území Vysokých Tatier, ktorý sa venuje dlhodobo práci s mládežou vo Vysokých Tatrách, požiadal o prostriedky na nákup nových saní pre rozrastajúcu sa členskú základňu. Za príspevok vo výške 2930.-eur zväz kúpil jedny sane na prírodnú a jedny na umelo chladenú ľadovú dráhu.

čítať viac
08.05.2019
Prevratná novinka v Jasnej: Historicky prvý Adult Friendly hotel

JASNÁ (7. Mája 2019) -  Toto v Jasnej ešte nebolo. Po prvýkrát sa na Liptove budete môcť ubytovať v oáze pokoja pre dospelých. Po šestnástich rokoch hotel Tri Studničky v srdci Demänovskej doliny dospel do fázy, kedy vie dospelým návštevníkom ponúknuť ničím nerušený relax. Od prvého júna 2019 bude prvým Adult Friendly hotelom v Nízkych Tatrách, a druhým Adult Friendly hotelom na Slovensku.

čítať viac
29.04.2019
Tatranský ľadový dóm zavŕšil ďalšiu úspešnú sezónu

Neuveriteľných 5 mesiacov - od 23.novembra 2018 do 23.apríla 2019 trvala sezóna Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Atrakcia, ktorá na Slovensku nemá obdobu, má za sebou už v poradí šiestu sezónu.

čítať viac
17.04.2019
Výsledky riadneho valného zhromaždenia TMR 2019

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (17. apríla 2019) – 17. apríla 2019 sa v Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši konalo riadne valné zhromaždenie (RVZ) spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Spoločnosť, TMR). Akcionári prijali všetky návrhy predstavenstva.

čítať viac
12.04.2019
Jarná lyžovačka so skvelými zážitkami v Jasnej i vo Vysokých Tatrách

Liptovský Mikuláš, 12. apríl 2019. Apríl v kalendári ponúka na Slovensku ešte stále skvelú jarnú lyžovačku na tatranských svahoch. Okrem samotnej lyžovačky môže byť bonusom jarné slnko, menší počet lyžiarov na svahoch ako aj výhodnejšie ceny skipasov.  Tatranské strediská sa už pripravujú aj na veľkonočnú lyžovačku.

čítať viac
05.04.2019
Skupina TMR v minulom finančnom roku opäť dosiahla rast

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. apríl 2019) – Vo finančnom roku 2017/18 Skupina Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)  vykázala 13% nárast výnosov a rast EBITDA na úrovni 8%. Čistý konsolidovaný zisk dosiahol 3,1 mil. EUR.

čítať viac
02.04.2019
Exhibičný paralelný slalom s Petrou Vlhovou v Jasnej

Liptovský Mikuláš, 2. apríla 2019.  Nedeľa v Jasnej bude patriť nielen skvelej jarnej lyžovačke, ale aj najlepšej slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej a všetkým jej fanúšikom. Petra sa predstaví v divácky atraktívnom exhibičnom paralelnom slalome so zaujímavými hosťami. Na štart sa bok po boku vedľa Petry postaví aj jeden z fanúšikov. Chýbať nebude ani autogramiáda.

čítať viac
29.03.2019
Tatry mountain resorts, a.s. sprístupňuje golf širokej verejnosti

Liptovský Mikuláš, 29.marca 2019  Vstup spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) do golfových rezortov Ostravice a Kaskáda v Českej republike začína prinášať zásadné zmeny v prospech dostupnosti golfu pre nových i skúsených golfistov. V oboch areáloch začína nová doba golfová, ktorej cieľom je vďaka atraktívnym podmienkam prilákať ku golfu širokú verejnosť a rozšíriť rady golfistov o ďalších nadšencov aktívneho oddychu.

čítať viac
27.03.2019
Prieskum: Lyžiarom v Tatrách chýba najmä väčšia ponuka zjazdoviek a rozvoj podľa nich nevyhnutne potrebujú všetky tatranské strediská

Vysoké a Nízke Tatry, 27. marca 2019 – Slovensko patrí v počte lyžiarov k svetovým rekordérom. Najnavštevovanejšie lyžiarske strediská v Tatrách – Jasná, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso – už kvôli rastúcej návštevnosti narazili na svoje limity, a to nielen kapacitou zjazdoviek a vlekov, ale aj z pohľadu dopravnej infraštruktúry a rozvoja služieb. Keďže sa všetky nachádzajú v chránených územiach, diskusiu o ich rozvoji sprevádza množstvo, často protichodných názorov. Podľa aktuálneho prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), a.s., rozvoj všetkých tatranských stredísk podporuje prevažná väčšina lyžiarov na Slovensku. V Tatrách im najviac chýba väčší počet zjazdoviek (34 %) a viac parkovacích kapacít (22 % ). Podľa respondentov sa potrebujú rozvíjať všetky tatranské strediská, ale najväčšiu podporu získalo obnovenie lyžovania v Starom Smokovci. Dlhoročná tradícia aj stále rastúca popularita lyžovania na Slovensku ukazuje, že je potrebné hľadať možnosti, ako aj v strediskách na území národných parkov nájsť priestor pre rozvoj cestovného ruchu a zimných športov.

čítať viac
27.03.2019
Zasnežujeme!

Jasná, 27. marca 2019 – Dobré správy pre lyžiarov. Na Chopku dnes ráno vďaka ochladeniu opäť zapli snežné delá. Technické zasnežovanie by malo doplniť zásoby snehu tak, aby lyžovačka v najväčšom stredisku na Slovensku mohla trvať čo najdlhšie.

čítať viac
18.03.2019
Šikovná sezónka 2019/20 prichádza

Liptovský Mikuláš, 18.marca 2019 Lyžiari sa dočkali! Strediská Tatry mountain resorts, a.s. spúšťajú od pondelka 18.marca predpredaj ŠIKOVNEJ SEZÓNKY 2019/20. Jedinečný sezónny skipas prinesie svojim majiteľom nielen  predplatenú lyžovačku v troch krajinách počas budúcej sezóny, ale aj možnosť zalyžovať si do konca aktuálnej zimy a získať k tomu kopec zliav a zaujímavých bonusov.

čítať viac
15.03.2019
TMR zvoláva riadne valné zhromaždenie 2019

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (15. marec 2019) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zvoláva riadne valné zhromaždenie na 17. apríla 2019.

čítať viac
07.03.2019
V Bešeňovej sa stretnú majstri v príprave prírodných peelingov z celej republiky

Bešeňová, 7.marca 2019 – Vodný park Bešeňová bude už onedlho patriť jednej z najväčších saunových udalostí roka. PEELING CUP 2019 rozhodne v dňoch 15.-16.marca o majstrovi Slovenska v peelingových procedúrach.

čítať viac
06.03.2019
Petra Vlhová odletela do Špindlerovho Mlyna priamo z Jasnej

Jasná, 6.marca 2019 – Po úspešnom vystúpení a víťazstvách na víkendových pretekoch Európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej dnes Petra Vlhová odletela priamo z nášho najväčšieho lyžiarskeho strediska do Špindlerovho Mlyna, dejiska najbližších pretekov Svetového pohára.

čítať viac
28.02.2019
Európsky pohár v Jasnej cez víkend aj s Petrou Vlhovou

Jasná, 28.februára 2019 – Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná bude v dňoch 2.-3.marca 2019 dejiskom Európskeho pohára žien v zjazdovom lyžovaní. Na radosť organizátorov i verejnosti bude najväčšou hviezdou podujatia majsterka sveta Petra Vlhová, ktorá do Jasnej priletí priamo zo Špindlerovho Mlyna, kde sa pripravuje na ďalšie preteky Svetového pohára.

čítať viac
26.02.2019
Ako naučiť deti lyžovať - najdôležitejšia je bezpečnosť

Tatranská Lomnica, 26.februára 2019 – Jarné prázdniny sú ako stvorené pre zimné športy. Jedným z nich je aj lyžovanie. Pre deti, ktoré si s týmto športom zatiaľ nestihli potykať, je tak ideálny čas na jeho výuku. Rodičia, ktorí sa rozhodnú svojim ratolestiam dopriať takúto radosť, by v prvom rade mali mať na pamäti ich bezpečnosť. Deti by mali zveriť do rúk inštruktorom lyžovania v uzavretých areáloch lyžiarskych škôl.

čítať viac
25.02.2019
Vysoké Tatry šokujú cenami skipasov opäť, tentoraz padli úplne dole

Tatranská Lomnica, 25. februára 2019 –Po cenovom vrchole v čase zlatého týždňa na prelome rokov, kedy sa kvôli extrémnemu záujmu o lyžovačku v Tatrách ceny jednodňových skipasov pohybovali na úrovni až 50 eur, prichádza opačný extrém a ceny jarnej lyžovačky sa prepadli o desiatky eur.

čítať viac
21.02.2019
Južná strana Chopku bude v sobotu patriť krňačkám

Jasná, 21.februára 2019 - Originálne preteky na historických saniach – krňačkách – mieria opäť na Chopok. Špeciálne drevené sane, ktoré používali v minulosti horehronskí drevorubači na zvážanie dreva, budú tentoraz súťažným náradím pre nadšencov zo Slovenska i zahraničia.

čítať viac
20.02.2019
V 1. ročníku grantového programu TMR získalo podporu 9 projektov, ktoré prispejú k zlepšeniu života v Meste Vysoké Tatry

Vysoké Tatry, 20. februára 2019 – Prevádzkovateľ najväčších tatranských lyžiarskych stredísk, spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), a.s., dlhodobo pôsobí aj v meste Vysoké Tatry. Pri všetkých svojich projektoch si uvedomuje, že nárast počtu návštevníkov aj rozvoj služieb cestovného ruchu priamo ovplyvňuje kvalitu života obyvateľov mesta. Práve transparentná a adresná podpora projektov, ktoré zlepšia život komunity alebo skrášlia prostredie mesta je preto hlavným cieľom grantového programu Pre Lepší život v Meste Vysoké Tatry, ktorý TMR vyhlásila po prvýkrát na konci minulého roka. Grantová komisia, zložená zo zástupcov mesta, nezávislých autorít aj TMR, rozhodla o podpore celkovo 9 projektov z oblasti športu, kultúry a podpory mládeže, ktoré by mali byť zrealizované už v priebehu tohto roka. Celková suma príspevkov pre rok 2019 predstavuje 19 930 eur.

čítať viac
08.02.2019
V dňoch 8.-10. Februára 2019 bude doprava v Jasnej regulovaná

Výborné lyžiarske podmienky, očakávané pekné počasie a blížiaci sa víkend vytvárajú všetky predpoklady na zvýšenú návštevnosť obľúbeného lyžiarskeho strediska v Jasnej. Práve z tohto dôvodu bude v stredisku v dňoch 8.-10.februára opäť regulovaná doprava.

čítať viac
07.02.2019
Snežné psy v Tatranskej Lomnici v tomto roku aj s polárnikom Amundsenom

TATRANSKÁ LOMNICA (7.2.2019) - Vysoké Tatry budú počas najbližšieho víkendu patriť Snežným psom. Jubilejný desiaty ročník populárneho rodinného podujatia sa uskutoční v dňoch 9.-10.februára priamo pod rozprávkovým Lomnickým štítom.

čítať viac
11.01.2019
Lyžiarski fajnšmekri si vychutnajú lyžovačku už aj z Lomnického sedla

TATRANSKÁ LOMNICA (11. januára 2019) – Tatrám je aktuálne dopriata bohatá nádielka prírodného snehu, a preto si už od soboty 12. januára užijú milovníci lyžovania prvú lyžovačku premiérovo z Lomnického sedla. Na 1 240 metrov dlhej zjazdovke v Lomnickom sedle je aktuálne 150 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré.

čítať viac
03.01.2019
Ak nebude tatranským strediskám umožnený aspoň čiastočný rozvoj, vysokú návštevnosť bude možné regulovať iba vyššími cenami skipasov

(VYSOKÉ TATRY / JASNÁ, 3. januára 2019) – Najväčšie lyžiarske strediská vo Vysokých a Nízkych Tatrách,
ktoré prevádzkuje spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., zvládli vysokú návštevnosť v tradične najsilnejšom „zlatom týždni“ plynulo a bez vážnejších problémov. Vzhľadom na preplnenosť zjazdoviek a dopravný kolaps, ktoré sprevádzali sviatočné dni v Tatrách v uplynulých rokoch, sa TMR rozhodla pristúpiť k zmene cenovej politiky a prejsť na systém flexibilných cien. To malo za následok, že kvôli veľkému záujmu sa ceny skipasov v špičkových dňoch vyšplhali až na úroveň 49 až 60 eur, čo sa stretlo s negatívnou odozvou u mnohých lyžiarov. Na druhej strane, aj pri dlhodobo poddimenzovanej infraštruktúre nevznikol v žiadnom tatranskom stredisku dopravný kolaps a optimálna obsadenosť zjazdoviek umožňovala komfortnú a bezpečnú lyžovačku. Ak sa kapacita tatranských stredísk nezmení a neodstránia sa úzke miesta v doprave a pohybe návštevníkov, zvyšovanie cien skipasov bude preto v budúcnosti jediným spôsobom, ako zvládnuť nápor návštevníkov.

čítať viac
02.01.2019
TMR pomôže spravovať golfový raj s trinástimi jazerami neďaleko Brna

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (2. január 2019) – Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), najvýznamnejší hráč v turistickom biznise rozširuje svoje podnikanie v golfovom segmente. Od 1. januára 2019 si bude prenajímať Kaskáda Golf Rezort Brno. Nájomnú zmluvu s majiteľom podpísala spoločnosť 1. januára 2019 na dobu dvadsať rokov.

čítať viac
./
../