V Tatralandii sa schyľuje k magickej svadbe

< späť

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (15. september 2016) - Láska nepozná hranice. V prípade mexických zaľúbencov z podsvetia - Conchity a Pedra Muerta to platí dvojnásobne. Príbeh lásky zo záhrobia bude už od piatku 16. septembra presahovať hranice nielen reálneho, ale aj toho tropického sveta. Najznámejší liptovský aquapark Tatralandia pozýva o 16. hodine všetkých priaznivcov zábavy na stretnutie dvoch svetov na breh pomyselného Mexického zálivu. Návštevníci sa môžu na chvíľu stať svadobčanmi a byť súčasťou originálnej mexickej svadby v Tatralandii, ktorá tu ešte nikdy nebola a pritom si pozrieť interaktívnu dekoráciu od výtvarníka Jaroslava Čecha. Tá je svojím prevedením svetovým unikátom.

Inštalácia samotnej mexickej svadby v Tropical Paradise Tatralandia, ktorú autor nazýva svojsky projektom „XXL“ je výnimočná interaktivitou, originálnym nápadom, rozsahom práce, ale najmä samotným podaním v interiéri aquaparku. „V tomto projekte sa spájajú viaceré prvky. Je tu trochu divadelnej atmosféry, výstavy ako v galérii, kde je samotný výstavný objekt, inštalácia, dekorácie, hra s farbami a svetlom. Všetko ale nasleduje jednu myšlienku – Halloweenu a spája sa to do jedného celku, ktorý možno nazvať interaktívnym umeleckým prostredím. Prídete sem a žijete si v ňom chvíľku - je všade okolo vás, popri tom relaxujete a keď chcete, tak sa môžete aj zamyslieť a hádať, čo s čím prečo súvisí. Ako sa veci viažu k hlavnej myšlienke“, vysvetlil zámer výtvarník Jaroslav Čech.     

Ako ďalej autor povedal, výzvu Halloweenu ako nosnej témy počas jesenných mesiacov v Tatralandii, „uvaril“ podľa vlastného receptu. „Obišiel som prvoplánové riešenia, kedy si každý predstaví Halloween spojený s tekvicou a chcel som tomu dať ideu mexickej svadby, pretože Mexičania majú sviatok Dỉa de los muertos, kedy svojich mŕtvych oslavujú. Sviatok je pre mnohých známy dekoráciami lebiek, kvetmi a kostlivcami. Mexičania sa odievajú do masiek nesmútia, ale oslavujú a ich dôležitou súčasťou je humor. Téma mexickej svadby kostlivcov je stretnutím dvoch svetov, pre mňa ako tvorcu to znamenalo vymyslieť a dotiahnuť do finále vlastnú predstavu, kedy čierna nemusí byť čierna, to znamená prenesene - neživí sa tešia zo života. Táto svadba je atypická, predsa len, kostlivci sa neberú každý deň, ale zároveň je aj veselá, farebná a hravá. Je to pre divákov ponuka na nevšedný a inšpiratívny zážitok a verím, že si z toho vezmú len to pozitívne“, doplnil autor.  

Projekt vznikal pod rukami výtvarníka od začiatku roka, posledné 3 mesiace sa mu venoval intenzívne každý deň. 50 členný realizačný tím pozostával z odborníkov a ľudí, ktorí boli pozitívne naladení a boli ochotní manuálne pracovať. „Obdobie príprav bolo obdobím fantazírovania. Každá časť – grafika, objekty, textilné dekorácie majú svoj význam, nič tam nie je iba tak. Detaily sú dotiahnuté a podriadené celku. Máme tu „more“, v ktorom plávajú kostlivci, Chárona, ktorý sa na loďke plaví Tatralandiou, aby sa zúčastnil svadby a vezie darčeky a tiež aby si oddýchol pri bazéne, ďalej je v priestore inštalovaný balón, ktorým odlietajú manželia Conchita a Pedro Muerta na svadobnú cestu, tekvice, ktoré žiaria ako hviezdy na nočnej oblohe alebo surféra, ktorý drží v ruke darček a prekonáva morské vlny a nasleduje svetlo majáka. Obrovský maják visiaci nad bazénom je matka nevesty, ktorá nás tancom vťahuje do deja. Všetky postavičky v Tatralandii ožívajú a idú na mexickú svadbu a rovnako aj my sa na nej zúčastňujeme svojou prítomnosťou. Ak ste v bazéne a trochu sa natiahnete, môžete rukou rozhýbať kinet-postavičky kostlivcov-muzikantov. Tí prišli svojou muzikou roztancovať svadobčanov. No a keď ako návštevník budete o trochu vnímavejší, tú hudobnú zložku tohto diela budete aj počuť. Pokojne môžete prepožičať svoju tvár v obraze na textilnej dekorácii jednej z nakreslených postavičiek, či urobiť si selfie s kostlivcom v špeciálnej dvojmiestnej latríne. Môže to byť do vášho rodinného albumu celkom kuriózna fotografia. Snažil som sa dať jednotlivým objektom svoj vlastný životný priestor aby sa netlačili s inými vecami, aby jednoducho vynikli a boli pekné zo všetkých strán. Je to ako keď si prvý krát poskladáte svoje vlastné puzzle“, s úsmevom rozprával Jaroslav Čech.    

A čo sa autorovi najviac páči? „Dielo sa nedá vnímať z jedného bodu. Núti vás prejsť sa priestorom Tatralandie, cez jej zákutia a tak si vychutnať, fotiť a vnímať veci z rôznych uhlov. Podobne aj tému mexickej svadby kostlivcov si môžeme obracať podľa zvedavosti, tvorivosti, množstva otázok – prečo? na čo? ako? akože?...hráme sa, a to je čarovné!“ uzavrel výtvarník.   

Samotné inštalované objekty sú vyrobené z materiálov, ktorým vlhko a teplo neublíži. Na výrobu boli použité celkom 2 km textílií, 2 nákladné dodávky polystyrénu, 150 metrov kovových reťazí, kilometre viazacích špagátov asi 100 kg rôznych lepidiel a viac ako 200 litrov farby. Priestor bol pre inštalovanie takejto dekorácie veľmi náročný, nakoľko stropná konštrukcia mala aj 9 metrov a preto sa výtvarník pri inštalácií výzdoby zmenil na horolezca. Príbeh mexickej svadby v originálnom prevedení pútavej dekorácie môžu návštevníci Tatralandie obdivovať až do 23. decembra. Okrem nápaditej výzdoby si užijú aj interaktívnu hru v podobe Piatich čarovných dobrodružstiev magického náramku, súťaž o najlepší vlastný svadobný telegram a bohatý animačný víkendový program. 19. novembra sa v nočnej atmosfére tropického Halloweenu bude konať Noche Misterio za účasti strašidiel, kreatívnych dielní a kúpania sa v netradičnom čase. Bližšie informácie k projektu aj TU.     

Kto je Jaroslav Čech (1971):

Maliar, scénograf, kostýmový výtvarník, dizajnér. Absolvent Prešovskej univerzity v Prešove v odbore výtvarná výchova a Fakulty úžitkových umení v Košiciach v odbore grafika. Od roku 1999 vystavuje na Slovensku i v zahraničí a zúčastňuje sa medzinárodných maliarskych sympózií a plenérov.  

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../