Akvaparky Tatralandia a Bešeňová po 83 dňoch opäť otvárajú svoje brány

< späť

Liptovský Mikuláš – 4.júna 2020 - V sobotu 6.júna sa po dlhých 83 dňoch opäť otvoria brány liptovských akvaparkov Tatralandia a Bešeňová. Uvoľnenie preventívnych opatrení, ktoré bolo ohlásené od 3.júna vďaka priaznivému vývoju situácie okolo ochorenia COVID-19, tak opäť umožní relax a oddych aj pri vode v týchto populárnych slovenských akvaparkoch.  Kým Tatralandia otvára pre hotelových hostí i individuálnu klientelu, v Bešeňovej budú môcť relaxovať tento víkend iba hostia hotelov Galéria Thermal a Bešeňová.

Do prevádzky bude v sobotu 6.júna uvedený celoročný areál Tatralandie  – návštevníci budú mať k dispozícii spolu 11 bazénov so slanou, termálnou aj pitnou vodou, 5 toboganov, otvorený bude aj Keltský saunový svet. „V posledných dňoch sme pracovali nonstop, aby sme mohli otvoriť a pripraviť  príjemný a bezpečný relax pre našich návštevníkov. Akvapark sme vydezinfikovali a vyluxovali kompletne od najhlbšieho miesta v bazéne až po pirátsku loď. V utorok sme mali napustené bazény a akreditované laboratórium nám už potvrdilo kvalitu vody podľa predpísaných noriem,“ vysvetľuje nevyhnutné postupy prevádzkový riaditeľ akvaparku Tatralandia Vladimír Moravčík.

Návštevníci sa musia pripraviť na to, že v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva nebudú v prevádzke atrakcie vytvárajúce aerosol – rôzne chŕliče a bublinkové relaxačné ležadlá, k dispozícii nebudú pitné fontánky a zatiaľ ani surfovacia vlna. „Už na príchode hosťom zmeriame teplotu termokamerou, aby bol vstup do akvaparku čo najplynulejší a nezhromažďovalo sa viac ľudí na jednom mieste. Následne sa hostia od pokladní presunú k šatňovým skrinkám, ktoré budú obsadzované s rozostupmi. Zo šatne do areálu akvaparku už môžu hostia vstúpiť bez rúška, dôležité je okrem relaxu dodržiavať vyznačené rozostupy pri vstupe na tobogany či využívaní gastronomických prevádzok.  V Keltskom saunovom svete sme na základe odporúčaní hygienikov znížili kapacitu o polovicu,“ dopĺňa Moravčík.

Veľkú pozornosť venovali v Tatralandii a v Bešeňovej aj vzduchotechnike, ktorá absolvovala komplexnú dezinfekciu a bude nastavená na neustály prísun čerstvého vzduchu.
„Dodržiavame všetky príslušné nariadenia a veríme, že rovnako zodpovedne sa zachovajú aj naši návštevníci a v prípade, že sa nebudú cítiť fit, nechajú si návštevu akvaparku na iný čas,“ uzatvára  Vladimír Moravčík. Letný areál s ďalšími bazénmi, atrakciami a toboganmi by v Tatralandii chceli otvoriť 26.júna.

V sobotu 6.júna otvára svoje brány aj Vodný park Bešeňová – aj keď zatiaľ iba pre svojich hotelových  hostí. „Otvorených budeme mať spolu 7 vonkajších termálnych bazénov a 3 kryté bazény, v prevádzke bude aj saunový svet – zatiaľ bez ochladzovacích bazénov. Od budúceho týždňa – teda od 13.júna – otvárame vodný park už pre všetkých, teda nielen pre hotelových hostí ale aj pre individuálnych klientov,“ vysvetľuje riaditeľ Vodného parku Bešeňová Peter Kolenčík. 

Možnosť neobmedzeného kúpania v akvaparkoch Tatralandia a Bešeňová na pol roka od ich otvorenia ponúka Letná AQUASEZÓNKA. Predpredaj letnej AQUASEZÓNKY za najvýhodnejšiu cenu 99€ prebieha do 30.6.2020. K dispozícii sú zvýhodnené cenové hladiny pre deti, juniorov a seniorov.


___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../