Do Liptov Arény dorazili ohromujúci Giganti

< späť

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (7. júl 2014) - Dovolenkárov a domácich Liptákov budú dnešným dňom priamo z trópov Tatralandie, chladiť pohľady na vyhynutých no realistických Gigantov ľadovej doby. Unikátna výstava 17 modelov živočíchov opäť po roku obsadila priestory multifunkčnej Liptov Arény pri Tatralandii. Od 7. júla do konca augusta bude pre návštevníkov k dispozícii prierez životom jaskynného leva, gigantopiteka, obrieho vtáka moa, či mamuta v životnej veľkosti. Jedinečná výstava predstaví aj bojovú scénu 5 metrov vysokých a 2 metre dlhých jednorohých nosorožcov.

Na ploche 4 tisíc m2 majú zvedavci príležitosť spoznať tvory, ktoré už na planéte nikde nestretnú. Expozícia, pri ktorej sa spojili vedci s umelcami, prináša na Liptov dávno zabudnuté stopy pozemského života. Každý zo 17 modelov je zasadený do scenérie imitujúcej prirodzené prostredie. Spoznať najstarších a najväčších obyvateľov planéty cez túto výstavu pomôže najmä študentom, milovníkom pravekej histórie, amatérskym bádateľom a širokej verejnosti, ktorá si chce zblízka pozrieť a uvedomiť si ich ohromujúcu veľkosť a silu. Najvyšší model mamuta má až 6 metrov. Modely sú v dynamických polohách a preto si ich príbeh môže každý dotvoriť sám. Výstava prináša nielen vernú podobu pravekých zvierat, ale aj spôsob obživy a súžitie dávnovekých tvorov s človekom. Súčasťou Gigantov je výstava 18 nadrozmerných zrkadlových a kryštálových hlavolamov, optických klamov, priestorových kúziel a nekonečných labyrintov.

Športová multifunkčná hala Liptov Aréna sa nachádza pár metrov od aquaparku Tatralandia s výbornou dostupnosťou z Liptovského Mikuláša do všetkých turistických stredísk v Nízkych a Západných Tatrách. Viac informácií na www.liptovarena.sk.

Široké možnosti trávenia voľného času, výhodné letné ponuky vstupov do aquaparku alebo výletov lanovkami na obe strany Chopku pre deti len za 1 euro, priťahujú pozornosť dovolenkárov v najlepšej a najvyhľadávanejšej turistickej destinácii - na Liptove. Počas leta čaká návštevníkov Tatralandie 26 toboganov, jazda na adrenalínovej U-rampe, 14 bazénov so slanou morskou a čírou vodou, tím profesionálnych animátorov, nová reštaurácia Medrano, zábavný Fun Park, mini ZOO, stroskotaná pirátska loď, ale aj Športový víkend - Tomi Kid a Mufuza, Poľské dni alebo tradičná oslava konca leta Summer Beach Party, na ktorej by nemal nikto chýbať. 
______________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../