Grandhotel Starý Smokovec sa stane súčasťou projektu Chuť Francúzska

< späť

STARÝ SMOKOVEC (10. marec 2016) – 1 500 kuchárov z 5 kontinentov bude 21. marca 2016 v rámci celosvetového projektu Goût de France/Good France 2016 vzdávať hold francúzskej kuchyni a pripraví spolu 1 500 unikátnych slávnostných menu. V spolupráci s Francúzskym veľvyslanectvom na Slovensku je medzi 14 slovenskými šéfkuchármi aj tatranský šéfkuchár Peter Pikovský, ktorý v Grandhoteli v Starom Smokovci pripraví večeru inšpirovanú francúzskou kuchyňou. 19.-21. marca bude 112-ročný Grandhotel hostiť víkend skvelej francúzskej gastronómie a bohatého sprievodného programu.

„À la française“ na francúzsky spôsob sa ponesie celý predĺžený víkend v Grandhoteli v Starom Smokovci. Nielen francúzske degustačné menu od šéfkuchára Petra Pikovského, ale aj originálne francúzske torty, dezerty, flambovanie a pravé francúzske raňajky si môžu vychutnať návštevníci medzinárodnej oslavy francúzskej kuchyne. „Do projektu sme sa rozhodli zapojiť, pretože nás oslovil francúzsky štýl kuchyne. V našom secesnom Grandhoteli máme tematickú reštauráciu Lefèvre s neopakovateľnou atmosférou vysokých stropov, honosných kryštálových lustrov a s pôvodnými drevenými parketovými prvkami. Francúzsky názov reštaurácie napovedá, že v nej využívame zložitú forma obsluhy, ktorá podčiarkuje gastronomický zážitok hosťa a pocit, že je o neho dobre postarané. Veríme, že sa akcia Goût de France/Good France 2016 práve v našom historickom hoteli stretne so záujmom hostí o vysoko kvalitnú gastronómiu spojenú s TOP službami. Oslava francúzskej kuchyne bude v našom prevedení podporená aj francúzskym cukrárom Jeanom Charlesom, ktorý hosťom predstaví vlastné francúzske torty. K menu sa budú servírovať doporučené francúzske vína“, opísal podujatie Marek Koumal, riaditeľ Grandhotela v Starom Smokovci.     
„Návštevníci projektu Chuť Francúzska budú mať šancu ochutnať všetko z pripravovaného degustačného menu. V ponuke bude domáce predjedlo, na hlavný chod použijeme lokálne suroviny ako sú bravčové, kuracie a hovädzie mäso z domáceho chovu a podávať sa budú čokoládové dezerty podľa francúzskej tradície. Všetci sa môžu tešiť na chutné jedlo, kvalitný servis a skvelú atmosféru“, priblížil šéfkuchár Peter Pikovský. 
Hlavný program sa bude konať v sobotu 19. marca, gastronomická večera je v ponuke aj v nedeľu aj v pondelok. Vstup je spoplatnený uhradením ceny za gala večeru a návštevníkom sa odporúča casual dress code. Súčasťou akcie je bezplatný sprievodný program. Sobotným večerom bude sprevádzať moderátorka Veronika Hatala, repertoár inšpirovaný francúzskymi šansónmi muzikálovými a jazzovými piesňami predstaví speváčka Anna Repková s klavírnym sprievodom a večer ozvláštni aj profesionálny hráč na akordeón M. Balogh. Pre hostí je pripravený aj darček v podobe vkusných karikatúr alebo tematického fotografovania na počkanie. Hostia sa počas večera prenesú aj do typického francúzskeho kabaretného sveta prostredníctvom profesionálneho tanečného vystúpenia a veľkolepých tanečných kostýmov. Bližšie informácie aj na TU
Peter Pikovský - šéfkuchár Grandhotela**** Starý Smokovec je absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. Pôsobil ako šéfkuchár v tatranských hoteloch: Grand Hotel Kempinski High Tatras, Hotel Hubert Vital Rezort a Hotel Holiday Inn Žilina. Zúčastňoval sa rôznych gastronomických akcií ako je Danubius Gastro, Zlatá čiapka Nestlé Nitra, Svetový pohár v Luxemburgu 2006, Gulf Cup Dubai 2010 a iné. 
__________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../