Lanovka, ktorou sa vyviezlo viac ako 2,7 milióna ľudí, končí

< späť

TATRANSKÁ LOMNICA (14. október 2013) – Tatranská Lomnica zažíva ďalšiu významnú zmenu. Časť úseku štvormiestnej kabínkovej lanovky, ktorá je v prevádzke od augusta 1995 končí. Návštevníci Vysokých Tatier majú poslednú možnosť vyviezť sa ňou na Skalnaté pleso a odtiaľ následne s prestupom buď do Lomnického sedla alebo na Lomnický štít. Po 20. októbri 2013 bude 4-miestna lanovka zo Štartu na Skalnaté pleso demontovaná a v stredisku sa vykoná pravidelná jesenná údržba, s ktorou bude súvisieť aj výmena starej lanovky za novú 15-miestnu od firmy Doppelmayer.

Počasie v Tatrách praje babiemu letu, ktoré láka na nevšedné zážitky. „Turisti majú možnosť poslednýkrát sa vyviesť v starej 4-miestnej kabínkovej lanovke na Skalnaté pleso a užiť si jazdu za výhodné ceny. Pre návštevníkov sme pripravili i jesennú 6 eurovú zľavu na spiatočnú jazdu, postačí byť držiteľom GOPASS karty,“ uviedol Juraj Chovaňák, brand manažér Vysokých Tatier.

„Od decembra 2005 vyviezla 4-miestna kabínková lanovka fyzicky viac ako 2 milióny 700 tisíc ľudí,“ informoval Ján Slamený, riaditeľ lanových dráh v Tatranskej Lomnici. Ako ďalej Slamený dodal, stará lanovka v úseku Tatranská Lomnica – Štart bude mať v prevádzke v zimnej sezóne 2013/14 dokopy 50 vozňov. Osud zvyšných demontovaných vozňov spolu s konštrukciou je jasný. „Niektoré časti vozňov budú ponechané na náhradné diely, niektoré vozne budú vyradené a niektoré vyvezené do zahraničia,“ uzatvoril Slamený.

Výmena starej lanovky za novú v úseku Štart – Skalnaté pleso zlepší a zdynamizuje prepravu lyžiarov aj vo veterných dňoch, prispeje k modernizácii strediska a zvýši bezpečnosť a kapacitu z 900 na 2 400 osôb/h. V čom bude preprava iná? Nová moderná 15-miestna lanovka prepraví návštevníkov na Skalnaté pleso za 7,07 minúty a prekoná prevýšenie 597 metrov. Do strediska už v najbližších týždňoch pribudnú kabíny v počte 37 kusov. Lyžiarov túto zimu potešia aj nové zjazdovky červená pre náročnejších s názvom Esíčka a modrá s názvom Bukova hora Západ so zasnežovaním. Na Štrbskom Plese pribudne v zime pre lyžiarov dvojkilometrová modrá zjazdovka s názvom Turistická. Lyžiari budú túto sezónu vo Vysokých Tatrách lyžovať spolu na 24 kilometroch zjazdových tratí.

Pravidelná jesenná technická údržba začína v horských strediskách Tatranská Lomnica od 21.10.2013, posledným dňom prevádzky je nedeľa 20. október. Na Štrbskom Plese a v Starom Smokovci od 4.11.2013, posledným dňom prevádzky lanoviek je nedeľa 3. novembra. Odstávka potrvá do začiatku zimnej sezóny. Viac informácií aj na http://www.vt.sk/informacie/prevadzkova-doba-lanoviek/ Jesenná údržba v Nízkych Tatrách začína na lanovkách od 21. do 25.10. na Chopku Sever. Po 28.10. budú lanovky v prevádzke len pre vopred nahlásené skupiny. Podrobne na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/leto/lanovky/

Otvorenie zimnej lyžiarskej sezóny v Jasnej Nízkych Tatrách štartuje 29. novembra 2013 a v sobotu 30. novembra 2013 veľkým celodenným programom pod názvom Winter Music Opening. Vysoké Tatry začínajú zimnú sezónu 29. novembra 2013. Lyžovačka v jednotlivých horských strediskách bude závisieť od vyhovujúcich snehových podmienok.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../