Lyžiari si užívajú slnko, pol metra snehu a akciovú lyžovačku za 1 euro

< späť

TATRY (17. január 2014) – Aj keď si Perinbaba dala na čas a túto zimu je na snehové vločky skúpa, na lyžiarskych svahoch v Tatrách je do pol metra snehu a výborné podmienky na lyžovanie. Hoci je v mestách sychravo a počasie pripomína skôr daždivú jar,  zima, ktorá sa vrátila do hôr je slnečná a lyžiari si v Tatrách užívajú najkrajšiu lyžovačku. Už počas víkendu bude na Štrbskom Plese sprístupnená náročnejšia zjazdovka Solisko. Navyše tí, ktorí si kúpia skipass na pokladni Štrbského Plesa lyžujú na Solisku ráno iba za 1 euro. V Jasnej sa na severnej strane Chopku otvára kompletne celá zjazdovka Turistická a zlepšené podmienky sú aj na ostatných vysnežených tratiach. Alpský terén majú zas lyžiari na južnej strane Chopku, kde je od 40 do 90 cm snehu a podmienky na všetkých zjazdovkách veľmi dobré.

Lyžovačka na akú boli Tatranci zvyknutí, dostala od prírody konečne zelenú. S pribúdajúcimi centimetrami snehu a priaznivým počasím sa podarilo horským strediskám otvoriť ďalšie kilometre zjazdoviek. Od soboty 18. januára 2014 pribudne lyžiarom na Štrbskom Plese zjazdovka Solisko. Tí, ktorí využijú akciovú cenu za 1 euro, môžu zažiť tzv. menčester, teda najlepšie úpravu trať hneď zrána. Viac na http://www.vt.sk/hory-a-dovolenka/novinky/1812014-spustame-zjazdovku-solisko-ranna-lyzovacka-za-1EUR/. Lyžuje sa aj na obľúbených svahoch a na perfektne upravených zjazdovkách: Interski, Esíčko a Turistická. Už na budúci týždeň sa otvorí aj posledná náročná zjazdovka Furkota. Tatranská Lomnica pripravuje postupne otvorenie červených zjazdoviek zo Skalnatého plesa. Nad Štartom sa tak budú už čoskoro otvárať vyššie položené Čučoriedky a nová červená zjazdovka Esíčka. Jasná si stále udržuje štandard top strediska s veľmi dobými podmienkami na lyžovanie. Lyžiari si užívajú obe strany Chopku. Na južnej strane majú k dispozícii všetky zjazdovky od čiernych trás, červených až po ľahšie modré. Nástup lyžiarov z južnej strany z nového nástupného bodu Krupová je spolu s prelyžovaním z juhu na sever pre mnohých lyžiarov veľmi atraktívny. Na severnej strane Chopku bude už tento víkend otvorená celá Turistická zjazdovka pre menej náročných. Momentálne sa pracuje na otvorení červenej zjazdovky z Konského Grúňa na Rovnú Hoľu, ktorá by mohla byť sprístupnená v najbližších dňoch. Na Chopku si od víkendu užijú lyžiari spolu 24 kilometrov zjazdoviek a vo Vysokých Tatrách 13,5 kilometrov profesionálne upravených zjazdoviek.

Hlavná sezóna zmenila ceny skipassov, ktoré šli dole oproti top sezóne o 5 EUR. Tí, ktorí si svoj skipass kúpia cez internet na www.gopass.sk, ušetria ešte výraznejšie.
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../