Lyžiarske strediská TMR podporili vďaka Šikovným sezónkárom záchranárov, seniorov i samosprávy

< späť

Jasná/Vysoké Tatry - 21.mája 2020 - Čerstvé ovocie pre seniorov a chorých pod Vysokými a Nízkymi Tatrami, respirátory s ďalšími ochrannými pomôckami pre záchranárske zložky. To sú konkrétne spôsoby pomoci verejnosti zo strany lyžiarskych stredísk Vysoké Tatry a Jasná v čase pandémie COVID-19. Obe lyžiarske strediská prevádzkuje spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. (TMR).

Po uzatvorení našich stredísk sme sa sami ocitli v neľahkej situácii. V prvom momente sme sa museli postarať o našich klientov a zamestnancov a hneď, ako to bolo možné, začali sme pripravovať aj aktivity na pomoc tým, ktorí to v danej chvíli potrebovali najviac,“ vysvetlil riaditeľ strediska Jasná Igor Mráz. 
„Veľkú zásluhu na tom majú najmä naši sezónkári, ktorí podporili svoje obľúbené lyžiarske strediská nákupom Šikovnej sezónky na budúcu zimu, za čo im nielen v mene obdarovaných ale aj celých regiónov, ktoré čaká záchrana domáceho cestovného ruchu, ďakujeme. Budeme radi, ak vďaka nim dokážeme spolu pomáhať aj ďalej,“ uviedol riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Čerstvé ovocie bolo v týždňových intervaloch distribuované do zariadení na Liptove a v regióne Vysokých Tatier: Zariadenie pre seniorov Golden Age Liptovská Ondrášová, Domov seniorov Tatranská Štrba, Centrum sociálnych služieb a Rezidencie pre seniorov Jeseň života Veľká Lomnica, Centrum sociálnych služieb Liptovský Mikuláš, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu.

Ďalšiu formu pomoci predstavovali respirátory kategórie FFP2. Tie darovalo lyžiarske stredisko Jasná  dobrovoľným hasičom slúžiacim v karanténnom stredisku Bystrá v Liptovskom Jáne. „Chceli by sme úprimne poďakovať za túto materiálnu pomoc. Tak, ako sa snažia profesionálni a dobrovoľní hasiči pomáhať, tak si vážime aj silnú spolupatričnosť  v regióne, vďaka ktorej pomáhajú iní nám. Takže ešte raz ďakujeme,“ uviedla pplk. PhDr. Eva Krajčiová , riaditeľka OR HAZZ v Liptovskom Mikuláši. Rovnakými respirátormi pomohlo stredisko Vysoké Tatry vybaviť Asociáciu Samaritánov Slovenskej republiky, ktorí pomáhajú pri registrácií repatriantov v karanténnych strediskách vo Vysokých Tatrách ako aj seniorom a ich rodinným príslušníkom v oblasti sociálnej služby. „Obrovská vďaka v mene všetkých samaritánov nasadených v karanténnych strediskách po celom Slovensku,“ poďakovala za podporu generálna sekretárka ASSR Renáty Penazzi.

Bokom neostali ani zahraničné strediská TMR – poľský Szczyrk a Špindleruv Mlýn v Českej republike. Vďaka sezónkárom mohli ochranné rúška, respirátory či ovocie rozdať samosprávam a záchranárom aj v týchto lokalitách.

Špeciálnu pomoc v podobe deviatich počítačových zostáv získalo Centrum pre deti a rodinu (CPDR) v Poprade, ktoré potrebovalo v čase prerušenej školskej dochádzky pomôcť s výpočtovou technikou. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), mu na základe konkrétnej požiadavky venovala 9 počítačových zostáv. „Vďaka týmto počítačom, budeme schopní poskytnúť deťom v našich samostatne usporiadaných skupinách prístup do virtuálneho sveta, ktorého dôležitosť podčiarkuje súčasná pandemická situácia, a to predovšetkým v oblasti vzdelávania, ktoré sa, žiaľ, presunulo za myši a klávesnice. Počítače, budú slúžiť aj tímu psychológov a sociálnych pracovníkov, ktorí svoj profesijný život venujú tomu, aby deti ostali tam, kde sa narodili. V bezpečí svojich mám, otcov, rodín. Keďže veríme, že deti, by sa mali smiať a plakať tam, kde sa cítia bezpečne, budeme vďaka týmto počítačom robiť všetko preto, aby nemuseli byť vyňaté zo svojich rodín,“ uviedol psychológ Centra pre deti a rodinu v Poprade Adam Fronc.

___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../