Lyžiarske stredisko Jasná má zdravotné stredisko

< späť

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (19. december 2014) – Od soboty 20. decembra 2014 bude v Jasnej v prevádzke neštátna chirurgicko-traumatologická ambulancia s digitálnym RTG zariadením. Bezbariérové zdravotné stredisko Medical centrum je situované v budove bývalého Domu Horskej služby v Jasnej v prízemí budovy v lokalite Koliesko. V blízkosti zdravotného strediska, vedľa zjazdovky Biela Púť je aj heliport.

Návštevníci horského strediska Jasná Nízke Tatry, ktorí si úraz spôsobili napríklad pri športe v  Jasnej, už nebudú musieť merať cestu do najbližšej nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Kompletnú zdravotnú starostlivosť im poskytnú aj v novom zdravotnom stredisku vedľa zjazdovky Biela Púť. „Neštátne zdravotnícke zariadenie je schopné poskytovať chirurgicko-traumatologickú starostlivosť na všetky poranenia vznikajúce pri športovej a nešportovej činnosti. Pre pacientov je k dispozícii denne vrátane víkendov a sviatkov zdravotnícky personál – lekár chirurg, lekár anestéziológ, 1-2 zdravotné sestry a asistent RTG zariadenia. Zdravotné zariadenie má sálu, RTG pracovisko, ordináciu a čakáreň. K dispozícii je anestéziológ, ktorý vykonáva aj celkovú anestéziu. Pracovisko je vybavené defibrilátorom, monitorom životných funkcií atď.,“ uviedol Leo Černý, lekár zdravotného strediska v Jasnej.
Ako ďalej Černý povedal, podobné pracoviská so 14 ročnou pôsobnosťou prevádzkujú na piatich miestach napríklad aj v oblasti Krkonoš a Šumavy v Českej republike. Prevádzková doba zdravotného strediska bude od soboty 20. decembra denne od 9. – 21. hodiny. Kontakt: nonstop linka 00420 602 420 758 a 00421 910 783 111 alebo pevná linka +421 44 563 08 02. 
Hoci sa príroda v tomto ročnom období s prevádzkovateľmi lyžiarskych stredísk tak trochu zahráva, lyžiarska sezóna v Tatrách pokračuje. Na zjazdovkách v Jasnej a vo Vysokých Tatrách sú dobré podmienky na lyžovanie, na svahoch je v priemere od 30-50 cm snehu. Počas nadchádzajúceho víkendu si lyžiari na oboch stranách Chopku užijú všetky druhy náročností zjazdoviek. Na severnej strane Chopku sú otvorené zjazdovky: č. 1 Pretekárska Luková – Priehyba, č. 1a Pretekárska Priehyba – Záhradky, č.1b Pretekárska Konský Grúň – Luková, č. 1c Pretekárska Chopok – Konský Grúň, č. 2 Májová a č. 13 Biela Púť. Lyžiari na južnej strane Chopku lyžujú na zjazdovkách č. 31 Slnečná, č. 51 Predné Dereše – Kosodrevina a na čiernej zjazdovke č. 33a s názvom Zjazdárska. Na Chopku je v prevádzke 7 lanoviek a vlekov. Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese sa lyžuje na zjazdovkách Esíčko, Interski, Juniorská a Turistická. V Tatranskej Lomnici sa od soboty 20. decembra lyžuje na zjazdovkách zo Skalnatého plesa: Generál, Esíčka, Čučoriedky Východ, Štart Západ a Štart Východ. Vo Vysokých Tatrách bude od soboty v prevádzke 10 lanoviek a vlekov, medzi nimi aj pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok, ktorou majú návštevníci možnosť vyviesť sa k novootvorenej atrakcii - Tatranskému ľadovému domu.
_________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../