Lyžovačka na oboch stranách Chopku po novom

< späť

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (21. október 2013) - Lyžiarske stredisko Jasná prichádza v zimnej sezóne s viacerými novinkami. Lyžovačka na Liptove bude bohatá o ďalší rozmer. Ten uľahčí nielen prepravu na svahoch novou lanovkou „Lúčky“ a novým nástupným bodom do Jasnej, či parkoviskom Krupová, ale aj samotným nákupom skipasov cez internet. O nový zážitok priamo z Chopku sa v zime postará ikonická stavba Rotunda s nezameniteľným výhľadom na Horehronie a Západné Tatry.

Prepojenie lyžiarskych svahov lanovkami Funitel na severnej strane Chopku spolu so samoobslužným výťahom Twinliner a 15-miestnou gondolou na jeho južnej strane, vyvrcholilo tento rok stavbou, ktorá plynulo nadväzuje na druhú etapu investícií v Jasnej. Rotunda teda prepojená vrcholová stanica lanovky Funitel a opláštená stanica kabíny Chopok Juh bude miestom oddychu pre návštevníkov aj počas nepriaznivého počasia. Všetky nové objekty staníc aj Rotundy boli postavené na pôvodnom mieste starej stanice len s veľkorysejšími a komfortnejšími priestormi, súvisiacimi s nárastom objemov samotných dopravných zariadení. Rotunda by mala byť sprístupnená v zime, počasie ukáže, či so všetkými zamýšľanými prvkami. „Nová stavba staníc lanovky a Rotundy na Chopku má so starou spoločnú nadčasovú myšlienku koncepcie a dispozičného riešenia, keď cestujúci na lanovkách mali už v 50. rokoch minulého storočia možnosť aj pri horšom počasí na Chopku prestupovať suchou nohou z dopravných zariadení zo severnej strany strediska na južnú a naopak,“ uviedol Ján Štetka, riaditeľ horského strediska Chopok Sever.

Vyhliadková reštaurácia s exkluzívnym 360 stupňovým panoramatickým výhľadom v nadmorskej výške 2 004 m.n.m bude mať kapacitu 100 miest. Návštevníci si budú môcť vychutnať jedinečnú okolitú scenériu z najvyššie položeného Rum Baru s bohatou ponukou rumov a dezertov. Prízemie Rotundy poskytne rýchle občerstvenie v podobe Energy Baru s kapacitou 60 miest. Ubytovacia časť bude obmenou apartmánu Dedo na Lomnickom štíte. Rotunda ponúkne 3 izby vyššieho štandardu a 2 izby nižšieho športového štandardu so samostatnou recepciou a sociálnym zariadením. Oproti minulosti sa z panoramatickej reštaurácie bude dať vystúpiť na slnečnú 200-miestnu terasu umiestnenú nad stanicou lanovky na južnej strane. Celková investícia stavby dosiahne 4,5 milióna EUR.

O pohodlie lyžiarov je túto zimu postarané. Nová 6-sedačková lanovka v lokalite Lúčky s novým prístupovým bodom v Jasnej, hneď vedľa záchytného parkoviska, zaručuje dokonalý a komfortný nástup na svah. 350-miestne parkovisko Lúčky tak bude túto zimu ski-in a ski-out. Údolná stanica lanovky od firmy Leitner sa nachádza v nadmorskej výške 944 m.n.m., jej vrcholová v 1 287 m.n.m. S prepravnou hodinovou kapacitou 2 460 osôb/h bude jedinou lanovkou v Nízkych Tatrách s modrými sklami (bublinami), ktorej jazda bude trvať 6 minút a 16 sekúnd. Prevádzka novej lanovky za 7 miliónov EUR spočíva v preprave lyžiarov na populárnu zjazdovku Turistická. Prevratnou novinkou už túto zimu bude nákup skipasov cez internet. Lyžiari tak výrazne ušetria čas a nemusia stáť na skipas v rade, ale priamo z auta vystúpia na svah a lyžujú. „Tento platobný systém je novinkou aj v najlepších svetových lyžiarskych strediskách ako Whistler (USA), Are (Švédsko) a Laax (Švajčiarsko). Slovenské lyžiarske strediská tak v tejto službe predbehnú i mnohé alpské,“ uviedla Sylvia Artzová, brand manažérka Jasnej.

Ďalšou z pripravovaných zmien je napojenie zjazdovky Turistická na zjazdovku v smere na Lúčky. Nová modrá zjazdovka „Lúčky“ o dĺžke 1,2 kilometra bude vhodná pre menej náročných lyžiarov a rodiny s deťmi. Jej úprava si vyžiada 230 tisíc EUR. Nový nástupný bod v lokalite Lúčky doplnia aj služby v podobe nového Aprés-ski baru, pokladní a požičovne lyží. Dokončením minuloročných investícií je aj nové moderné opláštenie nástupných a výstupných staníc na Chopku. Novým nástupným bodom na južnej strane Chopku bude už túto zimu 520 miestne parkovisko Krupová.

K skvalitňovaniu služieb prispieva v celom stredisku Jasná 11 trendových obchodov Tatry Motion, 8 požičovní lyží, najväčšia lyžiarska škola a 3 Maxiland arény pre najmenších lyžiarov. Kongresová turistika na Liptove je bohatšia o novinku - presklenú kongresovú halu pri Wellness Hoteli Grand Jasná**** s 350-miestnou kapacitou a s jedinečným výhľadom na Chopok.

Novinkou tejto zimy v lokalite Záhradky je aj výstavba 6 nových Chaletov de Luxe, či rekonštrukcia zážitkovej „a la carte“ reštaurácie Von Roll na severnej strane Chopku. Horský Hotel Srdiečko*** na južnej strane druhého najvyššieho vrchu Nízkych Tatier sa v zime predstaví návštevníkom v novom šate. Zrekonštruovaná bude recepcia so vstupnou časťou, lobby bar a pribudne aj nové wellness centrum.

Bezplatné skibusy nadviažu aj túto zimu na rozbehnutú spoluprácu s regionálnou dopravou. Lyžiari budú môcť využívať nielen skibusy k 46 kilometrom zjazdových tratí, ale aj aquaskibus, ktorý opäť spojí najväčší slovenský akvapark Tatralandia so strediskom Jasná.

Top stredisko Jasná Nízke Tatry čaká v najbližšom období pravidelná technická údržba. A po nej už každý lyžiar očakáva otvorenie zimnej sezóny 2013/14. Podrobné informácie o prevádzke lanoviek na oboch stranách Chopku na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/leto/lanovky/. Informácie k celodennému programu pri otvorení sezóny v Jasnej 30. novembra 2013 na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/winter-music-opening-2013/

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../