Lyžovačka v Jasnej a na Štrbskom Plese je v plnom prúde, zjazdovky otvára aj Tatranská Lomnica

< späť

CHOPOK/TATRY (8. december 2016) – Lyžovačku v Jasnej odštartovalo v sobotu 3.12. 9 km zjazdoviek, na ktorých je momentálne od 30-50 cm snehu. Počas najbližšieho víkendu sa na oboch stranách Chopku bude lyžovať už na takmer 19 kilometroch zjazdových tratí. Na Štrbskom Plese si lyžiari od soboty užijú 3,9 km zjazdoviek a 4,7 km zjazdoviek bude lyžiarom k dispozícii aj v Tatranskej Lomnici. Prvú lyžovačku si do Tatranskej Lomnice prídu užiť známe tenisové tváre.

50 cm snehu a veľmi dobré podmienky na lyžovanie má stredisko na Štrbskom Plese, kde od soboty pribudne ďalšia otvorená zjazdovka Esíčko. 10. decembra sa svahy prvýkrát otvoria aj v Tatranskej Lomnici a to zjazdovky Štart Západ, Štart Východ, Čučoriedky Západ a Čučoriedky Východ. Prvú lyžovačku v Tatranskej Lomnici odštartujú aj tenisti v zložení: Miloslav Mečíř, Andrej Martin, Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Igor Zelenay, Ján Krošlák, Karol Beck, Jiří Novák, Ctislav Doseděl, Lukáš Dlouhý a Braňo Stankovič.  

V Tatranskej Lomnici začína od tohto víkendu trvalá zimná prevádzka lanoviek. V prevádzke budú lanovky v úsekoch Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso a lanovka Skalnaté pleso – Lomnický štít. Bližšie informácie o prevádzke lanoviek a zjazdoviek na VYSOKE TATRY LIVE. Zimná sezóna sa bude niesť v duchu 75. výročia prevádzky visutej lanovej dráhy na Lomnický štít.

Tento týždeň monitorovali terén najvyššie položenej zjazdovky v Lomnickom sedle ratraky. Podľa Juraja Jancíka, náčelníka lanovej dráhy je v Lomnickom sedle aktuálne 60 cm snehu. „Základ zjazdovky je veľmi dobrý, spustenie Lomnického sedla je priamo závislé na prírodnom snehu. Predpoveď, že na budúci týždeň má snežiť je reálna, očakávame, že na svah pribudne chýbajúci prírodný sneh. Robíme všetko preto, aby si lyžiari mohli zjazdovku z Lomnického sedla užiť už v období Vianoc“, uviedol Jancík. 

Stredisko v Tatranskej Lomnici intenzívne pracuje aj na spustení Audi Ski Arény na východnej strane svahu Čučoriedky. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../