Lyžovačka v Jasnej a vo Vysokých Tatrách pokračuje do 9.mája, od utorka aj s kabínkovými lanovkami

< späť

Jasná/Vysoké Tatry – 30.apríla 2021 Tak predsa! Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách pokračujú v prevádzke až do 9. mája. Už od utorka 4. mája sa navyše vďaka uvoľneniu preventívnych opatrení rozbehnú aj kabínkové lanovky, ktoré rozšíria možnosti pre lyžiarov aj peších návštevníkov oboch horských stredísk.

Ešte stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku, záujem lyžiarov a najnovšie aj ďalšie uvoľnenie preventívnych opatrení spôsobili, že lyžiari si môžu sezónu predĺžiť vo Vysokých Tatrách a aj v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku – v Jasnej. Do prevádzky sa dostanú aj kabínkové lanovky, ktoré môžu podľa aktuálnej vyhlášky prepravovať v jednej kabínke max. 1 osobu alebo členov jednej domácnosti.

Stredisko Jasná spustí od utorka 4. mája do prevádzky kabínkové lanovky na juhu i na severe, čo umožní nastupovať na lyžovačku alebo aj turistiku z Horehronia aj z Liptova. „Otvorené budú nástupné body Biela Púť a Krupová. Získame tak nielen prepojenie juhu so severom, ale doprajeme lyžiarom aj možnosť vychutnať si ešte stále perfektné podmienky aj v najvyšších častiach Chopku. Na juhu plánujeme upraviť zjazdovku na Zadných Derešoch a traverz na Kosodrevinu, na severe k otvoreným zjazdovkám pribudne trasa z Chopku na Konský grúň,“ informoval manažér strediska Jiří Trumpeš. V Jasnej budú od 4. mája v prevádzke: kabínkové lanovky Priehyba – Chopok, Krupová – Kosodrevina, Kosodrevina – Chopok, vláčik Jasná – Priehyba, 4-sedačka Biela Púť, 4- sedačka Jasná – Luková.

Vo Vysokých Tatrách pokračuje v prevádzke lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese, kde bude k dispozícii sedačkové lanovky Solisko Express, Furkota a lyžiarsky vlek Junior. Pozornosť fanúšikov lyžovania sa upiera aj na ikonické Lomnické sedlo a najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku. „Určite by sme ho veľmi radi spustili do prevádzky, uvidíme však, čo s prírodným snehom urobí víkendové oteplenie. Každopádne - ak sneh vydrží a bude ho možné upraviť, v utorok 4.mája by sme zjazdovku v sedle chceli otvoriť,“ hovorí riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. V prípade, že prevádzka Lomnického sedla nebude možná, lanovky
v Tatranskej Lomnici sa rozbehnú až v piatok 7. mája 2021. Od tohto termínu bude možné dostať sa lanovkou až na Lomnický štít. Predaj lístkov na lanovku na Lomnický štít je kvôli preventívnym opatreniam možný iba pre 1 rodinu alebo členov jednej domácnosti. Presné podmienky nájde verejnosť na stránke www.vt.sk.

V stredisku Tatranská Lomnica by v prípade spustenia prevádzky mali byť k dispozícii kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso, Skalnaté pleso – Lomnický štít (od 7. 5.), 2-sedačka Skalnaté pleso – Lomnické sedlo (iba pre lyžiarov, pre peších turistov až od 15. 6. ). V Starom Smokovci ostáva v prevádzke pozemná lanovka na Hrebienok, kde je k dispozícii aj Tatranský ľadový dóm.

Všetky lanovky v strediskách budú v prevádzke podľa záujmu a snehových podmienok, aktuálne informácie nájde verejnosť na stránke stredísk vt.sk, jasna.sk alebo v aplikácii Gopass.

V utorok 4. 5. a v sobotu 8. 5. bude na Štrbskom Plese a v Jasnej k dispozícii aj ranný fresh track.

Zmenou, ktorá spolu s novou vyhláškou ÚVZ SR vstupuje do platnosti od 3. mája je, že každá osoba využívajúca služby lyžiarskeho strediska sa musí preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín; táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov. Presné výnimky z povinnosti preukázať sa negatívnym testom na koronavírus definuje vyhláška ÚVZ SR č.199/2021. Na webovej stránke stredísk jasna.sk a vt.sk je aktualizovaný zoznam funkčných mobilných odberových miest na testovanie COVID-19.

Okrem rozšírenia možností na zjazdovkách sa rozširujú aj možnosti ubytovania. Vo Vysokých Tatrách bude hosťom k dispozícii Hotel FIS na Štrbskom Plese a Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici, v Jasnej zostávajú k dispozícii Hotel Pošta a horské Chalets Jasná Collection – vo všetkých prípadoch aj s výhodnými balíkmi s ubytovaním a skipasmi v cene. Od 6. mája bude k dispozícii aj Noc na Lomnickom štíte - ubytovanie v dvoch najvyššie položených apartmánoch na Slovensku.

Každá osoba využívajúca služby hotela sa musí preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigenového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín; táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov. Presné výnimky z povinnosti preukázať sa negatívnym testom na koronavírus definuje vyhláška ÚVZ SR č.199/2021. Ubytovacie zariadenia budú poskytovať služby rovnako ako lyžiarske strediská pri dodržiavaní všetkých aktuálnych preventívnych nariadení.

Do 9. mája môžu lyžiari na lyžovačku využiť sezónne skipasy Šikovná sezónka 2020/21. Majitelia sezónnych skipasov - Šikovná sezónka PREMIUM 2020/21 a Šikovná sezónka Jasná&Vysoké Tatry 2020/21 môžu už len dnes t.j. do 30. apríla 2021 využiť kupóny na prenesenie sezónky do sezóny 2021/22, ktoré nájdu vo svojom Gopass konte. Po uhradení doplatku podľa odlyžovaných dní v uplynulej sezóne môžu získať Šikovnú sezónku PREMIUM 2021/22 platnú vo všetkých strediskách TMR v Rakúsku, na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku.

Už od 22. mája 2021 bude Šikovnú sezónku PREMIUM 2021/22 možné využiť na korutánskom ľadovci Mölltaler Gletscher.


___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../