Mašeri zapriahnu snežné psy do saní pod Lomnickým štítom

< späť

TATRANSKÁ LOMNICA (31.1. 2020) – Atmosféra života na severnom póle, spôsob prepravy v krajinách tuhej zimy, expedičné výpravy do ďalekých – neďalekých zákutí ľadovej krajiny, kultúrny program. Už po jedenástykrát lyžovačku na svahu Čučoriedky Západ počas druhého februárového víkendu (8.2. – 9.2.2020) ozvláštni eskimácky víkend.

Dva dni plné súťaží, rozprávok, vystúpenia psíkov, lavínových hier, či skvelej rodinnej lyžovačky pripravili organizátori podujatia Snežné psy na medzistanici Štart.

„Pre deti bude počas soboty aj nedele pripravená dobrodružná expedícia od póla k pólu, ktorá bude plná zábavných úloh. Svoje schopnosti na reálnom príklade ukážu aj lavínové psy so svojimi psovodmi z Horskej záchrannej služby. Budú sa snažiť vypátrať a následne vyslobodiť obeť, ktorá uviazne pod lavínou,“ prezradil Lukáš Brodanský, riaditeľ podujatia. 

Na svahu sa predvedie päťdesiat severských psov a psie záprahy. Jazdu v nich si deti môžu na vlastnej koži vyskúšať. Tento rok je pre najmenších pripravené aj prekvapenie.

„Ak si so sebou prinesú plyšového psíka, bude ich čakať sladká odmena,“ dodáva Brodanský.

O skvelú atmosféru na svahu sa postará moderátor a zároveň aj choreograf a tanečník Laco Cmorej. Aj v lyžiarkach si budú môcť návštevníci zatancovať na pesničky košickej skupiny 2 VOISIS, či počas folklórneho koncertu, ktorý kapela Vrbovskí víťazi odohrá na vlastnoručne vyrobených hudobných nástrojoch. Energickou tanečnou choreografiou budú počas oboch dní návštevníkov sprevádzať tanečníci z UNOSTAR, ktoré sa môže pochváliť titulom najúspešnejší účastník zo Slovenska na Majstrovstvách Európy 2014. „Vstup na podujatie je tradične zadarmo. Pre peších turistov, ktorí by sa za snežnými psami na Štart chceli vydať lanovkami, budú pripravené počas podujatia špeciálne ceny,“ uzavrel Brodanský. Podujatie Snežné psy sa organizuje v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu, Región Vysoké Tatry.


________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR.. Do konca finančného roka 2018 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 350 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../