Na Von Roll Culinary Week padol slovenský rekord v sabráži

< späť

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (7. február  2014) -  Restaurant Von Roll Luková pod Chopkom zažila v stredu 5. februára 2014 rekord v sabráži vykonaný na najvyššie položenom mieste v nadmorskej výške 1 670 m.n.m. s najväčšou fľašou – 9 litrovým Bollingerom. Sabrážou odštartoval 1. ročník kulinárskeho týždňa Von Roll Culinary Week 5.-9. februára v najvyššie položenej á la carte reštaurácii na Slovenku.

„Milujem bublinky, teraz keď už je to za mnou, je to fantastické, mal som vážny rešpekt, stupňovalo sa to tým, keď som si doniesol fľašu z chladiaceho boxu a videl som tú veľkosť a tú ťarchu, mal som strach, taký ten odstup od toho, čo to môže urobiť, keď to exploduje. Ale po tom prvom seku, kedy sa šabľa otočila, som si zobral sekerku a vedel som, že to už musí ísť,“ uviedol po úspešnej sabráži Tomáš Vyšváder, označovaný titulom someliér roka. Ako ďalej Vyšváder priznal, techniku si na deväť litrových fľašiach netrénoval, pretože na to nie sú podmienky. „Toto bola prvá dovezená 9 litrová fľaša na Slovensku. Išiel som na istotu, buď -alebo a podarilo sa,“ s úsmevom dodal jeden z top 10 najlepších slovenských someliérov.

„Keby sa to nepodarilo na prvýkrát, znamenalo by to, že tá fľaša je podchladená, môžete to búchať, koľko chcete, ale tá fľaša sa môže rozletieť. Keď má fľaša 12 stupňov, tlak sa tam vyrovná, je väčší, a keď do toho dáte aj ten švih, trafíte, ide to samo,“ usmieval sa spokojný Vyšváder. To, či si someliér ešte trúfa na podobný rekord komentoval slovami: „Samozrejme, láka ma Lomničák, je to veľká výzva, výhľad na tie Tatry, pocit pána Tatier a v ruke 12 alebo 15 litrová fľaša, určite áno, šiel by som do toho.“ 

Sabráž bola vykonaná špeciálnou slávnostnou technikou otvorenia fľaše šabľou. História sabráže sa datuje do obdobia Francúzskej revolúcie. Šabľa, ktorou sa vykonáva sabráž bola obávaným symbolom napoleonskej jazdy. Práve víťazné ťaženie v Európe dávalo vojakom mnoho dôvodom na oslavy, počas ktorých práve šabľami otvárali fľaše so šampanským. 9 litrový Bollinger bol privezený na Slovensko špeciálne na vykonanie spomínanej sabráže. Jedno z najlepších svetových šampanských je slamovožltej farby s nekonečným perlením. Vo vôni prevláda jedinečná osobitná aróma zložená z hľuzovky, kriedy, jemného nádychu dreva. Chuť je ľadová až kovová s mimoriadnou štruktúrou tohto prestížneho šampanského.

V rámci Von Roll Culinary Week potešia všetci milovníci špičkovej gastronómie svoje chuťové poháriky francúzskou kuchyňou pod vedením šéfkuchára Jána Punčochářa z pražskej reštaurácie Le Terroir a toskánskymi vínami rodiny Antinori. Podrobne k degustačnému menu s viacerými chodmi na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/von-roll-culinary-week/.     
_________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../