Nováčik roka Von Roll Restaurant medzi gurmánskymi Oskarmi

< späť

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (30. jún 2015) – Len tí najlepší z najlepších sa stretli na Gurman Award 2015 a pri odovzdávaní zlatých vidličiek za kulinárske umenie. Osobitnú cenu nováčika roka získala najvyššie položená a la carte reštaurácia Von Roll Restaurant na Chopku. Milovníci kvalitných jedál, fajnšmekri zážitkovej gastronómie na tanieri, uznávaní odborníci a sprievodca najlepšími reštauráciami „Gurmán na Slovensku“, ocenili výnimočnosť tých, pre ktorých je kuchárstvo remeslom, špecializáciou, životným štýlom, ale aj vedou.

„Von Roll Restaurant bola ocenená ako nováčik roka – Najlepšia nová reštaurácia. Každý rok pribudnú do Gurmána nové reštaurácie, ktoré dostali minimálne 4 kladné hodnotenia od našich odborných hodnotiteľov, ktorí chodia do reštaurácií inkognito. Musia mať minimálne 2 hodnotenia od hodnotiteľov z ich regiónu a 2 z iného. Tento rok bolo nových reštaurácií do Gurmána doporučených 7 z toho Von Roll mala najviac bodov, čiže bola ocenená ako Najlepšia z nových reštaurácií v Gurmáne,“ vysvetlila Lucia Tomašovičová, manažérka projektu Gurmán na Slovensku.
„Teší nás, že sme sa dostali medzi gurmánsku elitu a považujeme to za prestíž byť v takej spoločnosti top reštaurácií akými sú Albrecht Jara Žideka, Fou Zoo, UFO na moste SNP, či Pavúk Wine Restaurant, Gašperov Mlýn, Matyšák, Villa Rosa a iné. Zvláštne uznanie našej reštaurácie a publikovanie v sprievodcovi „Gurmán na Slovensku“ je ocenením našej precíznej práce, pochvalou regionálnej gastronómie, ale aj výzvou naďalej posúvať nastavenú latku,“ komentoval úspech Lukáš Egreši, F&B manažér Von Roll Restaurant z Tatry mountain resorts, a.s.  
Von Roll Restaurant je už niekoľko rokov ovenčená známkou prvotriednej kvality, ktorá si získala svojho verného zákazníka. Štýlová, vyhliadková a la carte reštaurácia sa pravidelne v zime vyníma na zjazdovke Luková, a rozžaruje nielen hrebeň masívneho Chopku, ale najmä chuťové poháriky každého labužníka. Reštaurácia Von Roll v sebe spája luxusnú atmosféru s pôvodným horským múzeom starej lanovky. Jedinečný interiér a brilantná kuchyňa sú  miestom, ktoré vytvára originálny zážitok priamo na svahu. Cesta do výšky 1 670 m n.m. je netradičná. Na vopred objednanú Tatranskú večeru zážitkov, pri ktorej ožíva história lanovky prepájajúcej Chopok a chuť sa snúbi s pohárom kvalitného vína či praskajúcim ohňom v krbe, sa vyváža originálne – ratrakom. Denná kuchyňa Von Roll Restaurant je lyžiarom a milovníkom netradičných zážitkov k dispozícií každú zimnú sezónu. Vysoká nadmorská výška a okolitá zimná príroda Nízkych Tatier robia z reštaurácie cieľovú medzistanicu na zimnej dovolenke pod Chopkom. Von Roll Restaurant bola vyhlásená za najobľúbenejšiu horskú reštauráciu v medzinárodnom systéme hodnotenia kvality lyžiarskych stredísk Internationaler skiareatest pre zimnú sezónu 2013/14. V teste získala zlatú medailu a bola ocenená ako jediná horská reštaurácia v konkurencii reštaurácií z 35 alpských stredísk. Reštaurácia Von Roll je držiteľkou dvoch slovenských rekordov „Sabráže šampanského s najväčším objemom – 9 litrov“ a „Sabráže v najvyššej nadmorskej výške 1 670 m n.m.“. Bližšie TU.   
________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2014 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 200 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../