Skupina TMR zverejnila upravenú a doplnenú Ročnú správu 2018/19

< späť

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (27. marca 2020) – Skupina Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)  zverejnila upravenú a doplnenú Ročnú správu 2018/19. Vo finančnom roku 2018/19 Skupina vykázala 17,9% nárast výnosov a rast EBITDA na úrovni 3,9%. Skupina vykázala konsolidovanú stratu v hodnote -2,3 mil. EUR.

Ročná správa bola doplnená o auditovanú konsolidovanú účtovnú závierku a následne bola upravená aj výročná správa predstavenstva. Poznámky ku konsolidovanej účtovnej závierke boli doplnené o predpokladané dopady pandémie COVID-19 na Skupinu TMR. Zverejnené konsolidované výsledky zahŕňajú obdobie 12 mesiacov finančného roka 2018/19 (od 1. novembra 2018 do 31. októbra 2019). 

Finančná výkonnosť

Celkové konsolidované výnosy Skupiny za uplynulý finančný rok dosiahli 127,592 mil. EUR, čo predstavuje nárast o 17,9%. Pozitívny dopad na výnosy mala najmä vyššia návštevnosť strediska Szczyrk, flexi ceny najmä v Jasnej, akvizícia rakúskych stredísk Mölltaler Gletscher a Ankogel, nový golfový segment, doplnkové služby, prevádzka hotelového portfólia a realitné projekty. Výnosy tiež zahŕňajú jednorazový vplyv predaja vstupov, reklamy a ubytovania na Svetový pohár v alpskom lyžovaní v Špindlerovom Mlýne, ktorý TMR organizovalo. Bez jednorazových vplyvov a akvizícií sa výnosy medziročne zlepšili o 11,8%.  

Ďalší kľúčový finančný ukazovateľ výkonnosti TMR – EBITDA – dosiahol hodnotu 35,496 mil. EUR, čo je nárast o 3,9%. Na porovnateľnej báze sa EBITDA medziročne zvýšila o 15,2%. Z pohľadu nákladov, spotreba materiálu a tovarov sa zvýšila o 36,1%, najmä kvôli výstavbe chaletov a apartmánov.  Osobné a prevádzkové náklady boli medziročne vyššie o 18,0%. K nárastu osobných a prevádzkových nákladov prispel pokračujúci tlak trhu na zvyšovanie ceny práce, zvýšenie minimálnej mzdy, nábor nových zamestnancov na centrálne oddelenie a akvizície. Negatívny vplyv na EBITDA mali aj strediská Mölltaler Gletscher a Ankogel. Keďže sa kúpili po zimnej sezóne, už nedosiahli tržby, ktoré by pokryli náklady na letnú sezónu. Ukazovateľ prevádzkovej rentability TMR (EBITDA marža) dosiahol úroveň 27,8%.

Skupina vykázala konsolidovanú stratu vo výške -2,288 mil. EUR, pokles oproti 3,095 mil. EUR v predchádzajúcom roku, najmä kvôli vyšším prevádzkovým a úrokovým nákladom, odpisom a preceneniu majetku. Materská spoločnosť dosiahla čistý zisk 4,087 mil. EUR.

Podrobnejšie výsledky sú k dispozícii na http://tmr.sk/pre-investorov/financne-informacie/.

____________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../