Spoločnosť Tatry mountain resorts podpísala zmluvu o kúpe spoločnosti 1.Tatranská, a.s.

< späť

Liptovský Mikuláš/Štrbské Pleso, 12.júna 2020 – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa definitívne etablovala na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Dlhoročná spolupráca TMR s 1.Tatranskou, a.s. v oblasti prevádzky horského strediska Štrbské Pleso vyústila dnes do podpisu zmluvy, na základe ktorej sa 1.Tatranská stala súčasťou portfólia TMR.

Štrbské Pleso patrí medzi najpopulárnejšie horské strediská na Slovensku. V zime ponúka lyžiarom 6 zjazdoviek a 6 lanoviek a vlekov, ktorých majiteľom a prevádzkovateľom je od roku 1995  spoločnosť 1.Tatranská, a.s.  Zimnú ponuku strediska sa podarilo spoločnosti skvalitniť vybudovaním zjazdovky Furkota so zasnežovaním a 6 sedačkovou lanovkou (2009) či vybudovaním zjazdovky Turistická so zasnežovaním (2013).

Od zimnej sezóny 2010/11 nadviazala 1.Tatranská, a.s. spoluprácu so spoločnosťou TMR, ktorá v tom čase prevádzkovala horské strediská Starý Smokovec a Tatranská Lomnica. Po desiatich rokoch spolupráce prichádza rozhodnutie Romana Wecka o odpredaji spoločnosti. „Tento krok je len vyústením môjho postupného sťahovania sa z lyžiarskeho biznisu, keďže sa chcem naplno venovať ostatným mojim aktivitám. Dnes sme v situácii, kedy je potrebné Štrbské Pleso posunúť ďalej tak, aby sa rozvíjalo v súlade s očakávaniami širokej verejnosti a aj ochrany prírody, aby sme v budúcnosti mohli na túto lokalitu byť hrdí,“ uviedol Weck.

„Na Štrbskom Plese spolupracujeme už dlhé roky, preto dnešný podpis zmluvy vnímam ako logické zavŕšenie našich doterajších aktivít s cieľom plnohodnotne začleniť stredisko do siete našich prevádzok. A navyše v čase, keď je Štrbské Pleso pod drobnohľadom verejnosti, chceme byť zároveň korektným a konštruktívnym partnerom pri debatách o jeho budúcnosti,“ komentoval podpis zmluvy predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj. Na základe vzájomnej dohody oboch strán nebude kúpna cena transakcie predmetom zverejnenia.

 

___________________________________________________________________________
Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktorú TMR spoluprevádzkuje. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../