TMR investuje do Tatier ďalších 45 miliónov EUR

< späť

TATRY (22. máj 2013) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) investuje vo fiškálnom roku 2012/13 ďalších 45 miliónov EUR na rozvoj cestovného ruchu v Tatrách. Po vyše 144 miliónoch EUR, ktoré do konca roka 2012 preinvestovala do svojich stredísk, tak prichádza nová finančná injekcia v podobe rekonštrukcie, rozšírenia objektov a výstavby lanoviek vo Vysokých a Nízkych Tatrách.

Najväčší líder v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, Spoločnosť TMR aj tento rok prebúdza Tatry do novej éry a sústreďuje svoj zámer do investičných aktivít a rozvoja pracovných miest v regióne. „Kľúčovou investíciou v roku 2013 bude výmena lanovky Štart – Skalnaté pleso v stredisku Tatranská Lomnica,“ uviedol Bohuš Hlavatý, generálny riaditeľ TMR. Ako ďalej Hlavatý podotkol, súčasná 4-miestna lanovka je už nevhodná do poveternostných podmienok. Nahradí ju 15-miestna kabínka, rovnaká ako na Chopku Juh – vetru odolná, ktorá výrazne zlepší prepravu, skvalitní produkt a lyžiari si okrem novej lanovky budú užívať aj zjazdovky: „Esíčka“ so zasnežovaním a zábranami, „Bukova hora II.“ so zasnežovaním, či obnovenie pôvodnej zjazdovky „Generál II.“ - všetky v Tatranskej Lomnici. V Nízkych Tatrách dôjde k napojeniu zjazdovky „Turistická“ na zjazdovku v smere na Lúčky, ktorú doplní aj nová 6 sedačková lanovka na severnej strane Chopku.

 

chopok
 

Vznikne tak nový nástupný bod do strediska s pokladňami, požičovňou a gastrom na svahu. Týmto sa výrazne zvýši komfort do strediska nakoľko parkovisko Lúčky zo svojou kapacitou 350 parkovacích miest bude ski-in a ski-out. Doplnkovými službami v roku 2013 sú aj: 350-miestna kongresová sála pri hoteli Grand v Jasnej, výstavba 6 nových Chaletov na Záhradkách v Nízkych Tatrách, či rozšírenie gastra na Skalnatom plese vo Vysokých Tatrách. Hotel Srdiečko v Nízkych Tatrách prebuduje vstupnú časť recepcie, lobby bar
a wellness. V areáli Tatralandie vyrastá adrenalínová atrakcia Superfly – simulácia voľného pádu.


„Rotunda na Chopku bude ikonickou stavbou tohto roku, tvarovo veľmi podobná tej pôvodnej. V hornej časti Rotundy ponúkne strešná terasa prekrásny výhľad na Západné Tatry a Horehronie. V strednej časti budovy pribudnú 4 apartmány podobné ako na Lomnickom štíte s úžasným výhľadom na okolitú scenériu,“ doplnil Bohuš Hlavatý.
Dokončením minuloročných investícií je nové opláštenie nástupných a výstupných staníc na Chopku, ktoré tak získajú nový moderný vzhľad. K skvalitňovaniu ďalších služieb prispejú aj pokladne a lyžiarske škôlky Maxiland v tatranských strediskách.


Od tohtoročných investícií sa očakáva nárast počtu návštevníkov stredísk, vyššie priemerné výdavky na návštevníka, zvýšenie obsadenosti daných hotelov a následne vyššie tržby, podobne ako sa minuloročné investície v hodnote 44 mil. EUR prejavili na náraste návštevnosti. Počet návštevníkov v stredisku Jasná Nízke Tatry, kam primárne smerovali minuloročné investície sa zvýšil o vyše 105 tisíc návštevníkov, t.j. o 24%. Okrem 45 mil. EUR na investície v Tatrách TMR preinvestuje v roku 2012/13 ďalších 120 mil. CZK do rozvoja Špindlerovho Mlýna prostredníctvom dcérskej spoločnosti Melida, v ktorej má 50% podiel, a ktorá má stredisko v prenájme. Investície v Špindlerovom Mlýne budú smerovať hlavne do rozvoja doplnkových služieb, t.j. do výstavby požičovní športového výstroja, gastro prevádzok, obchodov a lyžiarskych škôl.
Za posledných 6 rokov uskutočnila Spoločnosť TMR viaceré významné stavby (lanovky v Tatranskej Lomnici s modrými a oranžovými sklami, cez renovácie tatranských grandhotelov, hudobný klub Happy End v Jasnej, gastro na svahoch, revolučné prepojenie oboch strán Chopku lanovkami Funitel a 15 gondoly, lyžiarsky výťah twinliner, obchody, požičovne, tropický svet v akvaparku Tatralandia atď...), ktoré výraznou mierou ovplyvnili modernizáciu, rozvoj a celkovú návštevnosť horských stredísk. TMR sa za posledných 6 rokov pričinila o vytvorenie 339 nových pracovných miest.
 

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha
Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../