Unikátny gastrofestival Culinary week ponúkne poctivé chute severských krajín

< späť

CHOPOK (24. január 2017) – Najvyššia forma zážitkovej gastronómie reštaurácie Von Roll bude tento rok inšpirovaná tradíciami a filozofiou severských krajín s dôrazom na lokálne suroviny, prírodné chute a postupy spracovania jedla. 4. ročník Culinary week 26.-28.1. hostí kompletný tím pražskej reštaurácie Le terroir pod vedením šéfkuchára Pavla Pavlíka. Práve tá je zaradená do sprievodcu Michelin Guide už od roku 2007. Culinary week na Chopku ponúkne kombináciu všetkého, čo sa očakáva od nezabudnuteľného večera, kde sa snúbia zmysly s výnimočnou atmosférou miesta.

V nadmorskej výške 1 670 m n.m. sa už po štvrtýkrát stretávajú nadšenci kvalitnej kuchyne na horách v originálnej a štýlovej vyhliadkovej reštaurácii Von Roll Luková, aby potešili chuťové poháriky na podujatí Culinary week. Tento rok stavila reštaurácia na šéfkuchára Pavla Pavlíka a jeho talentovaný tím, ktorý pripravuje špeciálne menu inšpirované nordickou kuchyňou. „Primárne chceme predstaviť Le terroir v koncepte a štýle, ktorý nám je momentálne blízky filozofiou, ktorá je pre nás smerodajná. Hostia ochutnajú niekoľko našich overených receptov. Pripravíme jedlá, ktoré sú inšpirované prírodou a to všetko bude podporené úžasnou krajinou a miestom, kde sa podujatie bude odohrávať. Nízke Tatry sú pre nás výbornou príležitosťou, ako nájsť novú inšpiráciu a zladiť hory s gurmánskou večerou“, uviedol šéfkuchár Pavol Pavlík.  

V ponuke menu je pre hostí muflón obecný, teľacie lúpané pliecko, morský čert, hovädzí pupok, zaudený mrkvový koláč a iné. „Výnimočný zážitok umocní dokonalá súhra jedla s exkluzívnymi vínami ku každému chodu a takisto aj klavírny sprievod. Súčasťou večera je exhibícia fúkania sklárskych výrobkov, kde toto umenie bude prezentovať sklár s vlastnou sklárskou pecou a každý hosť si odnesie na pamiatku darček“, doplnil Lukáš Egreši, prevádzkový riaditeľ barov a reštaurácii v Nízkych Tatrách.   

Ešte predtým ako si hostia vychutnajú prvé sústo, začína ich cesta v Jasnej v lokalite Biela Púť, odkiaľ ich špeciálne upravený ratrak prepraví až do reštaurácie Von Roll. Podrobne ku Culinary week TU. A la carte reštaurácia Von Roll má jedinečný interiér, ktorý zaujme aj milovníkov technických pamiatok. Priamo v nej sa nachádza pôvodný lanovkový systém, ktorý vkusne dopĺňa drevo a kameň. Počas zimnej sezóny sa tu koná tradičná a obľúbená Tatranská večera zážitkov, vždy v pondelok, v stredu a v sobotu. 

__________________________________________________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Horský hotel Hrebienok. TMR tiež nepriamo vlastní 9,5% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní 97% podiel v horskom stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. (SON) a 75% podiel v spoločnosti, ktorá vlastní a prevádzkuje Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko) a 7,3% podiel v zábavno-edukačnom projekte prostredníctvom poľskej spoločnosti Korona Ziemi Sp. z.o.o. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2015 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 206 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../