V Jasnej už myslia na budúcu zimu – pripravujú najväčšiu depóniu snehu na Slovensku

< späť

JASNÁ - 8.apríl 2020 - Už šesť dní pracuje  lyžiarske stredisko v Jasnej na najväčšom uskladnení snehu v jeho doterajšej histórii. Sklad snehu, ktorý by mal pomôcť pri rýchlejšom  rozbehu budúcej zimnej sezóny, vzniká v lokalite Koliesko.

Prvýkrát si v Jasnej uloženie snehu vyskúšali počas experimentu v roku 2018. Vtedy sa podarilo odložiť 5-tisíc m3 snehu, z ktorých do zimy vydržali približne dve tretiny. Tým, že uplynulá sezóna skončila predčasne, ostalo na zjazdovkách oveľa viac snehu a aj depónia tak tentoraz bude  výrazne väčšia: „Pracujeme na nej už šesť dní a chceli by sme si do nej odložiť viac ako 10-tisíc m3 snehu. V porovnaní s premiérou pred dvomi rokmi budeme tentoraz namiesto vodných injektáží sneh stabilizovať vodou priamo. Zároveň vylepšíme spôsob zakrytia geotextíliou a UV fóliou, ktoré by mali udržať teplotu aj vlhkosť. Vďaka novému spôsobu spájania jednotlivých kusov fólie sa zakrytie stane kompaktnejšie a lepšie udrží chlad masy snehu. Zmena bude aj v spôsobe zaťaženia fólie, keď betónové kocky, ktoré boli použité pri experimente v roku 2018, nahradíme tento rok špeciálne ušitými vakmi naplnenými štrkom, čím dosiahneme rovnomernejšie rozloženie zaťaženia. Tieto zmeny sú výsledkom našich vlastných skúseností z experimentu z roku 2018, keďže podobných projektov je v regióne strednej Európy stále veľmi málo a Jasná patrí v uskladňovaní snehu medzi priekopníkov,“ uviedol šéf lyžiarskych tratí v Jasnej Martin Kupčo. Uskladnený sneh by mal v novej zimnej sezóne poslúžiť nielen ako základ pre otvorenie zjazdovky Biela púť, ale zároveň v prípade vhodných poveternostných podmienok pomôže aj o týždeň urýchliť začiatok lyžovačky v Jasnej.

Aj napriek tomu, že lyžiarsku sezónu 2019/20 predčasne ukončili preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu, v Jasnej už teraz myslia na tú budúcu. Okrem depónie snehu sa rozbehol aj predaj Šikovnej sezónky. „Uvedomujeme si, že momentálne sú svahy aj napriek stále veľmi dobrým podmienkam prázdne a situácia nie je jednoduchá. No nemôžeme sedieť so založenými rukami, musíme sa pozerať dopredu a myslieť pozitívne. Tak ako uskladňujeme sneh a pripravujeme opatrenia na bezpečnejšiu prevádzku všetkých našich stredísk, tak so sezónkou dávame jasný signál, že sa na tú budúcu zimu naozaj poctivo pripravujeme. V súčasnej zložitej situácii je kúpa sezónky  jedným zo spôsobov, ako môžu lyžiari vyjadriť podporu nielen svojim obľúbeným strediskám, ale aj celým regiónom Liptova a Tatier, v ktorých sú na cestovný ruch naviazané tisícky pracovných miest, živnostníkov a ďalších  subdodávateľov,“ uviedol Andrej Árendáš, CCO spoločnosti TMR.

Lyžiari sa môžu tešiť  na dva druhy Šikovnej sezónky – lokálpatrioti si môžu vybrať Šikovnú sezónku JASNÁ a VYSOKE TATRY, ktorá bude platiť len v slovenských strediskách, lyžiari preferujúci väčšie možnosti môžu siahnuť po sezónke PREMIUM s lyžovačkou vo všetkých strediskách TMR (SK, CZ, PL, AT) a prinášajúcou zároveň ďalšie bonusy.

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../